← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Харчові барвники, Консерванти, Емульгатори, Регулятори кислотності, Підкислювачі, Загусники, Стабілізатори, Підсилювачі смаку, Модифіковані крохмалі, Поліпшувачі борошна, Розпушувачі, Харчові ароматизатори

версія для друку

Барвники

Для додання продуктам харчування кольору і поліпшення їх виду в харчовій промисловості використовуються натуральні та синтетичні барвники. Головна мета в даному випадку полягає в прагненні підвищити продажі. Барвники абсолютно не впливають на смакові якості їжі і процес її засвоєння організмом людини. Барвники додають в напій, кока-колу і їй подібні напої, солодощі, пудинги, морозиво, алкоголь, маргарин і сири. Натуральні барвники виробляються методом екстрагування з цілого ряду фруктів і овочів, наприклад з червоного столового буряка, солодкого перцю, апельсинів або шпинату. Штучні барвники синтезуються хімічним шляхом. Харчові продукти, що містять натуральні барвники, вважаються в цілому, безпечними для здоров'я. По відношенню до штучних фарбників слід проявляти обережність. Вони можуть бути причиною алергії і за певних умов навіть викликати рак. Слід особливо попередити про небезпеку азобарвників ( містять алізарин ).

Барвники позначаються літерами Е з 100 по 180, 579, 585.Консерванти

Консерванти використовуються для подовження термінів придатності харчових продуктів. Серед них розрізняються натуральні і синтетичні субстанції. Натуральні консерванти, до яких відносяться, наприклад, оцтова або молочна кислота, в цілому вважаються безпечними. Синтетичні консерванти іноді викликають алергію, аж до нападів астми, головний біль і нудоту та навіть можуть вплинути на спадковість. Особливо важливо уникати харчових продуктів, які містять нітрати. У промисловому виробництві продуктів харчування добавка нітратів в солоні продукти ( солону рибу, м'ясо ) покликана пригнічувати життєдіяльність бактерій. В організмі людини нітрати перетворюються в нітрати, які перешкоджають засвоєнню кисню, тобто ведуть до кисневого голодування організму.

Консервантам присвоєні літери Е з 200 на 290, 1125.Антиоксиданти

Подібно консервантам, антиоксиданти покликані захищати харчові продукти від псування, причому це здійснюється шляхом придушення реакції взаємодії з киснем. До найбільш відомих антиоксидантів відноситься аскорбінова кислота ( вітамін С ), яка синтезується хімічним шляхом, однак абсолютно нешкідлива. Як антиоксидант вітамін Е міститься у вершковому маслі і маргарині і захищає їх від згіркнення. Викликає сумнів вживання в їжу продуктів із синтетичними антиоксидантами. Вони викликають, зокрема у дітей, алергічну реакцію і головні болі.

Літери консервантів - Е з 300 по 322, 574.Емульгатори

З допомогою емульгаторів можна змішувати продукти харчування з такими субстанціями, з якими вони в звичайних умовах не змішуються, наприклад жири з водою і воздхом. Завдяки емульгаторів вода не осідає на поверхні маргаринів, майонезу і десертів. Серед відомих натуральних емульгаторів можна назвати, наприклад, лецитин і жирні кислоти. Їх вважають нешкідливими. Крім того, за рахунок включення в продукти повітря емульгатори роблять консистенцію продуктів більш густий, кремоподібної або спіненої.

Літери емульгаторів - Е 322, 442, з 470 495.Регулятори кислотності

Сама назва цих речовин говорить про те, що вони регулюють вміст кислоти в харчовому продукті. Область застосування регуляторів кислотності досить вузька, так як ряд харчових продуктів, в яких слід нейтралізувати рівень кислотності, взагалі-то невеликий. Всі без винятку регулятори кислотності вважаються нешкідливими.

Регуляторів кислотності присвоєні літери Е, 170, з 261 по 263, 500.Підкислювачі

З допомогою кислот виробники прагнуть поліпшити смакові якості продуктів. Підкислювачі створюють відчуття свіжості. Крім цього, кислоти є наповнювачами та базами. Як правило, в якості підкислювачів застосовують речовини натурального походження, які тому нешкідливі.

Літери підкислювачів - Е 260, 270, 296, 297, 330, 334, 574.Загусники і желюючий добавки

Строго кажучи, в області хімії харчових продуктів загусники і желюючий добавки відносяться до різних видів добавок, але на практиці цим розходженням можна зневажити, так як більшість загусників володіють одночасно і желирующими властивостями. Найбільш відомими добавками цієї групи є агар-агар і пектин.Сюда ж відносяться модифікований картопляний і кукурудзяний крохмалі. Загусники і желюючий добавки використовуються при виготовленні желе, мармеладу і конфітюрів, пудингів, десертів, морозива, тістечок, а також у виробництві ковбасних виробів. Домашнім господаркам ці речовини відомі як сполучні добавки в супи, соуси і десерти.

Загусники і желюючі речовини виробляються з різноманітної сировини, як, наприклад, з водоростей, насіння ріжкового дерева або з яблук. Більшість загусників мають природне походження і вважаються нешкідливими, проте деякі з них можуть викликати порушення травлення, погіршити засвоєння білків

Загусники і желюючий добавки позначені літерами Е з 400 до 464,з 1404 по 1450.Стабілізатори

Завдяки своїм антимікробним властивостям стабілізатори забезпечують збереження і незмінність харчових і смакових якостей продуктів харчування. До стабілізаторів належать нітрити і нитраты.Стабилизаторы широко застосовуються у виробництві ковбасних виробів та інших м'ясних продуктів для підтримання стійкості цвета.Однако вже в самих продуктах, а також у шлунково-кишковому тракті людини нітрати і нітрити утворюють нові з'єднання, звані нітрозамінами, які викликають рак. Встановлені також інші побічні дії стабілізаторів, наприклад вони порушують перетравлення їжі та знижують сопротиваляемость до інфекцій.

Стабілізаторам присвоевны літери Е з 249 з 252, з 461 по 476, з 575 з 585 і з 1404 по 1450.Фіксуючі добавки

Використовуються в харчовій промисловості для введення металлионов у водні розчини з метою фіксації кольору, аромату і консистенції продукту. Деякі з цих речовин також пригнічують гіркий присмак підсолоджувачів. Більшість з фіксуючих добавок нешкідливі, тільки фосфати можуть з'явитися причиною гіперактивності у дітей.

Фіксуючі добавки позначені літерами Е з 325 з 341, 472, з 576 по 578.Підсилювачі смаку

Застосовуються в основному в виробництві м'ясних продуктів та ковбасних виробів, а також в кондитерській промисловості. Сама назва цих речовин говорить про те, що вони покликані інтенсифікувати смакові якості їжі. До найбільш відомим підсилювачів смаку відноситься глютамат. Добавки цієї групи не можна назвати повністю безпечними. У осіб з підвищеною чутливістю після вживання в їжу таких продуктів може розвинутися так званий "китайський" синдром, що супроводжується головними болями, почуттям здавлювання скронь і ригідності ( нерухомості ) шийних позванков. У дослідах з малтолом, проведених на тваринах, відзначені зміни картини крові та функціональні порушення нервової тканини.

Літери підсилювача смаку - Е з 620 по 637.Модифіковані крохмалі

Відрізняються універсальністю дії. Вони можуть бути використані як:

  • загусники
  • желюючі добавки
  • стабілізатори
  • емульгатори
  • глазуруючі добавки

Модифіковані крохмалі використовуються в тих продуктах, в яких потрібно відрегулювати так зване "відчуття в роті". Дослідами на тваринах доведено, що ці добавки викликають відкладення кальцію (вапнування) в області тазу і нирок.

Літери модифікованих крохмалів - Е з 1404 по 1450.Поліпшувачі борошна

До них відносяться невелика група добавок, покликаних підвищити якість випічки виробів. У промислових масштабах з їх допомогою досягається підвищення таких якостей, як опір клейковини тесту на розрив, здатність до замісу і стійкість до бродіння. В цілому, поліпшувачі борошна підвищують випечені якості тесту. Серед відомих покращувачів можна назвати аскарбиновую кислоту. У процесі випікання вона перетворюється у вітамін С. З медичної точки зору концентрація цієї добавки не має значення. Цистеїн підвищує пластичність, формируемость тіста і застосовується в основному в виробництві печива. Всі поліпшувачі борошна токсилогически нешкідливі.

Літера покращувачів для борошна - Е300.Пічні порошки

Відомі не тільки виробникам, але й кожної господині. Вони допомагають тісту підійти, розпушують його. Однак,мабуть, пічні порошки не такі вже нешкідливі, як це вважається. Сода, харчова сода і поташ дійсно не небезпечні, їх можна використовувати для приготування тіста для пирогів. Однак вуглекислий амоній, який використовується у випічці різдвяного кексу, а також кислий алюмофосфат натрію (галун) завдають здоров'ю досить відчутної шкоди.

Літери пічних порошків - Е з 500 по 504, 541, 575.Гази, використовувані в теплицях та при розфасовці

Багато з цих газів є складовими частинами повітря, яким ми дихаємо. Частина їх відноситься до ряд благородних газів, наслідків взаємодії яких з харчовими продуктами можна не опасатьсмя. всі гази, що застосовуються в теплицях та при розфасовці, нешкідливі.

Літери газів - Е290, з 938 по 948.Глазуруючі добавки

До цих добавок відносяться модифіковані крохмалі, які взагалі-то утворюють власну окрему групу добавок. Модифіковані крохмалі вводять у склад глазурі, вони також збільшують терміни придатності харчових продуктів і захищають їх від висихання. Як правило, проблем тут не виникає. Однак у дослідах на тваринах выевлена зв'язок між збагаченими фосфатами кормом і відкладеннями кальцію (вапнуванням) в області тазу і нирок.

Глазурям присвоєні літери Е з 1405 по 1450.Зволожувачі

Застосовуються в кондитерській та хлібобулочній промисловості з метою підтримки продукту в досить вологому і, в особливості, м'якому стані. Це забезпечується завдяки гігроскопічності добавок - зволожувачів, в якості яких виступають замінники цукру сорбіт і маніт. У зв'язку з тим, що ці дві речовини одночасно надають проносний ефект, вони повинні використовуватися в обмеженій кількості.

Літери зволожувачів - Е 420 з 422.Піноутворюючі добавки та піногасники

Як вспенивателя переважно використовуються оброблена ефірами целюлоза. Спінювачі застосовуються у виробництві хлібобулочних виробів, а також є наповнювачами в дієтичних продуктах.По суті,піноутворюючі добавки нешкідливі,правда, вони можуть як сприяти травленню, так і гальмувати його.

Піногасники використовуються з противополпжными целями.Уже сама їх назва говорить про те, що вони покликані перешкоджати пінення продукту при його розфасовці і вживанні. Яскравим прикладом таких добавок може послужити диметилполисилоксан, який застосовується, наприклад, для придушення спінювання жирів, що використовуються для фритюров. Піногасники також нешкідливі.

Піноутворюючі добавки позначені літерами - Е з 461 по 475, піногасники - Е900.Солі-плавители

Солі-плавители підтримують здатність продукту до набухання, підтримують емульгуючі властивості білків тим самим перешкоджають розшарування продукту і виділенню з нього жирів або води. Використовуються головним чином у виробництві сирів, перешкоджаючи виділенню із сирної маси мололчной сироватки і жирів. В цілому, солі-плавители прийнято вважати нешкідливими, проте в даний час ведуться дослідження, покликані перевірити виникла підозра в тому, що фосфати калію можуть стати причиною гіперактивності у дітей.

Літери солей-плавників - Е з 325 з 341, 472с.Наповнювачі

Збільшують масу продукту. Типовим прикладом можуть служити жувальна гумка та дієтичні продукти. Для запобігання злипання кухонної солі застосовуються карбонат магнію. Іноді наповнювачі виступають в якості згущувачів, стабілізаторів або розпушувачів.

наповнювачі позначені літерами - Е170, з 460 по 465,504.Розпушувачі

Покликані перешкоджати перемішування компонентів або злипання їх в грудки. Прикладом служать речовини, використовувані для запобігання злипання кухонної солі або сахара.Добавка розпушувачів підвищує плинність продукту.у цілому вважається безпечними.

Літери розпушувачів - Е170, 470а і б, 504, 578.Базові добавки

Це велика група добавок. Вони досить широко використовуються в харчовій промисловості. Більшість з них нешкідливі, проте альгінати можуть перешкодити засвоєнню мікроелементів в кишечнику і погіршити перетравлювання білків. У дослідах на тваринах караген викликав патологію кишечника, змінював імунну реакцію. Порошок, що виробляється з насіння гуарани, містить отруйні залишки, наприклад синильну кислоту.Ароматизатори

Вони містяться приблизно в кожному четвертому харчовому продукті. Споживачі і виробники вважають, що добавка ароматизаторів покращує смакові якості їжі. Їх використання можна пояснити також тим, що в процесі переробки сировини натуральні запахи, як правило, виявляються нестійкими. Великі виробники харчових продуктів мають спеціальні лабораторії, в яких працюють хіміки, інженери і фахівці з ароматам. Промисловість випускає ароматизатори як такі, а також використовують їх для виробництва напоїв, морозива, жувальної гумки, цукерок, пудингів, соусів і готових страв.

На відміну від інших добавок, ароматизатори не мають окремих назв і в міжнародній практиці не позначаються літерами Е. Зазвичай на упаковці просто вказується наявність у продукті ароматизатора. Арамотизаторы діляться на наступні групи:

  • натуральні ароматизатори - виробляються із сировини рослинного або тваринного походження за допомогою ензимів, фізичних або мокробиологических технологій. У цих процесах додатково можуть брати участь барвники та консерванти, а також підсилювачі смаку і антиоксиданти. Натуральні ароматизатори надзвичайно дорогі і застосовуються тільки в тих випадках, коли немає можливості виробити ароматизатори, ідентичні натуральним, або штучні;
  • ароматичні екстракти - надзвичайно рідкісні, є концентрованими натуральними ароматизаторами. Їх хімічний склад і досі невідомий;
  • ароматизатори, ідентичні натуральним, - мають лабораторне походження. Доложны володіти схожою з природного хімічною структурою;
  • штучні ароматизатори - не мають нічого спільного з натуральними. Будучи суто хімічними сполуками, часто повністю відтворюють природний аналог або навіть перевершують його.


на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua