← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Гіпоглікемія

версія для друку

Гіпоглікемія: причини, ознаки і симптоми

Розділ VI

ГІПОГЛІКЕМІЯ - ХВОРОБА СТОЛІТТЯ

гіпоглікеміяОбмін речовин в організмі (метаболізм) - це процес перетворення одних речовин в інші. Наприклад, метаболізм ліпідів - це перетворення в організмі одних жирів в інші.
Основна мета цієї книги - показати процес метаболізму вуглеводів і його наслідки, розповісти, яку роль в цьому відіграє інсулін, що виділяється підшлунковою залозою, головне завдання якого впливати на глюкозу (цукор) у крові з тим, щоб вона краще засвоювалася клітинами нашого тіла. Бо глюкоза - «пальне», необхідне для життєдіяльності організму. Інсулін проганяє глюкозу (цукор) з крові, наслідком чого є зниження рівня цукру в крові (глікемії).
Якщо кількість інсуліну, що виділяється підшлунковою залозою, занадто велике і звільняється занадто часто і диспропорційно по відношенню до глюкози, на яку він повинен впливати, то в цьому випадку рівень цукру в крові падає і буде патологічно низьким. В результаті виникне явище гіпоглікемії. Проте гіпоглікемія може виникати не тільки від нестачі цукру в дієті, але і від надлишкового виділення інсуліну, пов'язаного із зловживанням цукром раніше.
Якщо ви відчули себе близько одинадцятої години ранку млявим і слабким, це звичайно пов'язано зі зниженням рівня цукру в крові, тобто станом гіпоглікемії. Якщо в цей час ви з'їсте який-небудь поганий «вуглевод», наприклад печиво або якусь солодкість, ви її одразу перетворіть в глюкозу. Присутність глюкози в крові підвищить рівень цукру, і ваше самопочуття на час покращиться.
Але присутність глюкози в крові автоматично викличе виділення інсуліну, який прожене глюкозу, відновивши гіпоглікемію з ще більш низьким рівнем цукру. Це порочне коло, яке неминуче веде до серйозних захворювань.
Багато вчених вважають, що алкоголізм є наслідком хронічної гіпоглікемії. Як тільки рівень цукру в крові у алкоголіка знижується, він починає дуже погано себе відчувати і відчуває сильне бажання випити. Алкоголь швидко перетворюється в глюкозу, рівень цукру в крові збільшується, і п'яниця відчуває велике полегшення. На жаль, це милостиве стан швидко зникає, так як інсулін намагається ще активніше, ніж раніше, знизити рівень цукру в крові. Через кілька хвилин після першого склянки алкоголік відчуває ще більшу потребу в алкоголі, з тим щоб на короткий час позбутися від гіпоглікемії.
Цікаво, що у юнаків, злісних споживачів солодких шипучок, рівень цукру в крові коливається по кривій, схожою на криву алкоголіків. Ряд американських лікарів вважають, що в результаті цього з'являється схильність до алкоголізму, бичу багатьох університетів у Сполучених Штатах. Саме тому, що крок від лимонаду до алкоголю дуже короткий, батькам треба пам'ятати про ризик споживання «поганих» вуглеводів.

Основними симптомами гіпоглікемії є:

- втома,

- дратівливість,

- нервозність,

- агресивність,

- нетерплячість,

- занепокоєння,

- позіхання,

- неуважність

- головний біль,

- пітливість,

- вологі долоні,

- низька працездатність,

- погане травлення,

- нудота,

- ускладненість самовираження.

Цей список неповний, але досить значний. Звичайно, якщо у вас схильність до гіпоглікемії, необов'язково мати всі ці симптоми необов'язково відчувати їх постійно. Деякі з них тимчасові і зникають після того, як ви що-небудь з'їсте. Багато людей стають нервовими, агресивними, неконтактними по мірі наближення їх постійного часу харчування.

Але головною ознакою гіпоглікемії є відчуття втоми.

Чим більше люди сплять, чим більше відпочивають, чим більше часу проводять у відпустці, тим більш втомленими вони себе відчувають. Піднявшись з ліжка, вони вже почувають втому, до кінця сніданку стомлені остаточно, після обіду їх хилить в сон, а до кінця робочого дня у них ледь вистачає сил добратися додому. Ввечері вони сплять перед телевізором. Вночі не можуть заснути, а потім виявляється, що вже пора вставати... І все починається спочатку. Винними вважаються стрес, шум, забрудненість навколишнього середовища і т.д. Все, що вони можуть придумати собі на захист, - це міцну каву, полівітаміни і йога.
Але майже завжди - це проблема з вмістом глюкози в крові, що є результатом неправильного харчування. В крові у таких людей ненормально низький вміст глюкози, пов'язане зі зловживанням цукром, хлібом, солодкими напоями, картоплею, спагеті, рисом і підвищеним виділенням інсуліну.
Раніше вважалося, що тільки повні люди схильні до гіпоглікемії. Останні дослідження в Сполучених Штатах показали, що від неї страждають і багато худі люди, які зловживають «поганими» вуглеводами. Все залежить від індивідуального обміну речовин, при якому у деяких людей це викликає збільшення ваги, а в інших немає.
Найбільш чутливі до коливань рівня цукру в крові жінки, що і призводить до різких перепадів в їх настрої. Особливо схильні до цього жінки в післяпологовий період.
Якщо ви будете слідувати методу, викладеного в попередньому розділі, то скоро відчуєте, крім втрати у вазі, що ви стали більш життєлюбний, енергійні, оптимістичні. У вас пропало постійне відчуття втоми. Словом, ви відчуєте себе новою людиною, фізично і морально.
Це відбудеться тому, що поступово у вас відновиться нормальний обмін речовин, коли необхідну кількість цукру в міру потреби буде поповнюватися запасів жиру у вашому організмі, а не з зовнішніх джерел.
Лікарі не вміють діагностувати гіпоглікемію, оскільки у цієї хвороби дуже багато симптомів, а при навчанні лікарів цій проблемі не приділяється достатньо уваги.


Так що кращий спосіб лікування - застосувати вказаний вище метод, і вже через тиждень ви відчуєте себе краще. Взагалі причини стомлюваності криються в основному в дефіциті вітамінів, мінералів і мікроелементів. Фанатики низькокалорійної дієти теж страждають від цього, так як їх організму бракує ряду микробелков, яких в продукції сучасного сільського господарства міститься все менше і менше у зв'язку з падінням природної родючості і застосуванням мінеральних добрив.
Для того щоб зберігати гарну форму, треба їсти фрукти, овочі, цільні злаки, цільний хліб грубого помелу і трохи рослинного масла. У цьому випадку ви можете бути впевнені, що ваш організм потрапить необхідну кількість мікроелементів.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua