← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Альтернативне харчування

версія для друку

Альтернативне харчування

Найбільш відомими формами альтернативного харчування вважаються наступні:

 • вегетаріанське харчування і сира їжа
 • повноцінне харчування і сира їжа
 • система Бирхера - Беннера
 • макробиотическое харчування ( макробіотика )
 • биопища
 • роздільне харчування

Ці форми альтернативного харчування у вузькому розумінні не є дієтами. Все більша кількість людей переходять до цих видів споживання їжі і пиття. Зростаюча тривога за здоров'я, погіршення умов навколишнього середовища і розвивається індустріалізація виробництва продуктів харчування - ось деякі з причин звернення до цим вже далеко не новим, а давно використовується формами харчування. Не тільки захисники навколишнього середовища і партія Зелених визнають їх, але і все більше молодих сімей обирають для себе.

Крім того, існує безліч систем, які за тисячоліття створені філософами і лікарями для здорового харчування. Надзвичайно цікаво спостерігати, як в деяких навчаннях "філософське початок" бере гору над "медичним". З - за того, що багато системи ігнорують незаперечний медичний досвід, вони стали дуже вразливими. Окремі форми альтернативного харчування ми коротко розглянемо, не вдаючись до їх практичного аналізу.Вегетаріанське харчування і сира їжа

Ідея харчуватися виключно рослинами і рослинними продуктами має споконвічно етнічну або релігійну мотивацію. Вона ґрунтується на переконанні, що людина не має права вбивати тварину, тому що його душа переселяється у тварин. Це уявлення властиве багатьом релігіям і виходить з ортодоксального індуїзму. Сьогодні ж для більшості вегетаріанців цей морально - релігійний аспект більше не лежить в основі їх живлення. Швидше за цим ховається любов до тварин і ідея про те, що вегетаріанська їжа є більш здоровою.

Розрізняють три форми вегетаріанської кухні:

 • Вегани: вживання тільки рослинної їжі
 • Лакто - вегетаріанці: вживання тільки рослинною і молочної їжі
 • Ово - лакто - вегетаріанці: рослинна, молочна їжа і яйця

Вегетаріанська кухня - це життєва філософія, у якій часто можна виявити і риси сектанства. Вегетаріанці готують з любов'ю, радістю і відкритим серцем. Тому їх страви наділені такою життєвою силою.

Вегетаріанці часто воліють сиру їжу. Але якщо вони готують її, то улюбленою формою для готування вважається сотейник, в якому їжа обсмажується при багаторазовому трясінні. Отримала визнання вегетаріанців і сковорода Вок.

У вегетаріанській кухні використовуються всі овочі, фрукти, сухофрукти, горіхи, насіння та зерна, макаронні вироби і рис. Якщо Ви лактовегетарианец, то на Вашому столі знайдеться місце для сиру, сиру, йогурту і кефіру. В якості жирів використовуються рослинні масла. Страви можна заправляти рисової або кукурудзяним борошном.

Соя

Особлива роль у вегетаріанському харчуванні, а також все більше і більше в звичайній кухні, відводиться сої. Вона відноситься до бобових культур і схожа на звичайну кущову квасоля. Зерно сої містить приблизно 40% білків і приблизно 20% жирів. Із зерен сої проводиться соєве масло, яке служить більшої частини населення всього світу джерелом жиру, як у вигляді рослинної олії, так і в якості основи для виробництва маргарину. З відходів від виробництва масла отримують соєвий шрот і соєве борошно, а також соєва макуха.

З сої можна приготувати безліч продуктів:

 • соєве м'ясо із соєвого борошна
 • соєве молоко з відварних і віджатих соєвих бобів
 • соєвий сир ( тофу ) із соєвого молока і підкислювачів
 • соєві вершки з соєвого молока
 • соєвий майонез з соєвого молока
 • соєвий соус з соєвих бобів обсмажених, зерен і прянощів
 • соєве пюре із соєвого борошна

З цих продуктів, які можна купити в багатьох магазинах, готуються різноманітні вегетаріанські страви.

В принципі, не можна нічого сказати проти вегетаріанської кухні. Правда, вегетаріанцям досить складно споживати всі життєво необхідні поживні речовини в правильному поєднанні.Повноцінне харчування

Все, що вживає людина в їжу, можна розглянути, використовуючи систему повноцінного харчування. Всі продукти мають свою цінність, яка визначається не тільки компонентами, але походженням, виробленням, зберіганням, виробництвом і способом приготування.

Повноцінним харчування вважається тоді, коли організм отримує в повному обсязі всі поживні речовини, необхідні йому для обміну речовин. При цьому немає потреби стежити за цим щодня. Досить дотримуватися цього вищого принципу в певний період часу.

Повноцінне харчування вимагає дотримання наступних принципів:

 • вся їжа повинна бути як можна більш натуральної
 • одна третина свіжих прдуктов і дві третини приготовлених продуктів
 • п'ять невеликих прийомів їжі
 • переважати повинні зернові продукти, овочі, фрукти, картоплю, бобові, молоко і молочні продукти, горіхи
 • один раз в тиждень - риба, як мінімум раз в тиждень обходитися без м'яса
 • є тільки свіжі продукти або злегка тушковані, свіжі продукти завжди повинні бути першою стравою
 • для салатів використовувати тільки рослинне масло
 • в якості приправ використовувати тільки пряності і трави
 • споживати 2 л рідини в день

Проти таких принципів харчування годі заперечити. Той, хто дотримується цих правил, харчується розумно і навряд чи зможе завдати шкоди своєму здоров'ю.Система Бирхера - Беннера

Рекомендації по живленню засновника цього вчення, швейцарського лікаря, являють собою щось середнє між вегетаріанською кухнею, сироїдінням і системою повноцінного харчування.

Отже, на затрак треба їсти виключно сиру їжу, краще мюслі "Бірхер", названі по імені їх винахідника, які складаються з вівсяних пластівців, меду, горіхів і фруктів. Після сніданку можна випити склянку молока. На обід - салати, відварні овочі та свіжі фрукти.

Два рази в тиждень дозволяється їсти м'ясо, кожен день - склянку лимонного соку. Вечеря схожий з сніданком, тільки замість молока можна випити склянку чаю з шипшиною.Макробиотическое харчування ( макробіотика )

Це щодо старе вчення про те, як осягнути мистецтво жити довго. Запобігання шкідливих впливів навколишнього середовища - одне з основних правил макробіотичного харчування, яке засноване на наступних принципах:

 • вміст баластних речовин при кожному прийомі їжі має становити як мінімум 50%
 • частка сирих овочів і фруктів під час одного прийому їжі - 30%
 • не вживати м'яса, молока і молочних продуктів
 • не вживати цукру
 • використовувати тільки морську сіль
 • забороняється розігрівати овочі, бобові, кашу і рибу


Біо-, або экопища

Биопища зараз в моді: короткий період свого існування вона торкнулася широкі верстви населення у всьому світі. Прилавки російських магазинів теж поступово заповнюються біопродуктами.

Біо-, або экопища, передбачає розвиток екологічного сільського господарства: відмова від мінеральних добрив, пестицидів та кормових добавок, а також, по можливості, від покупних кормів для тварин. При екологічному сільському господарстві поживні речовини, взяті з грунту, завдяки добре продуманому сівозміні, заповнюються освітою компосту і гноєм з допомогою азотфіксуючих рослин.

Екологічне сільське господарство відмовляється від механізованого знищення бур'янів і робить ставку на видалення їх вручну. Боротьбу з шкідниками ведуть біологічними, а не хімічними засобами. Те, що це форма в ціновому відношенні не може витримувати конкуренцію з традиційним індустріальним сільським господарством, очевидно кожному. Тим не менше все більше число сімей по всьому світу готові миритися з більш високими цінами на біо - і екопродукт, тому що віддають собі звіт в тому, що цей вибір є гарантією їхнього власного здоров'я і здоров'я їхніх дітей.

Біо-, або экопища, орієнтується не на інший склад споживаних речовин, як, наприклад, вегетаріанство або система повноцінного харчування, а на інший спосіб виробництва продуктів харчування.Роздільне харчування

Це вчення, засноване американцем Р. Шелтоном, виходить з того, що певні продукти харчування не можна споживати разом з іншими, тобто описує які продукти можна комбінувати один з одним, а які ні. Система роздільного харчування заслуговує більш пильної освітлення, ніж ми можемо тут приділити. Зауважу лише, що переважна більшість дієтологів, відзначаючи у людей, які перейшли на роздільне харчування поліпшення самопочуття і зниження ваги, все ж вважають роздільне харчування не досить фізіологічним і отучающим від споживання "нормальної" змішаної їжі.Російська школа дієтології

Підбір систем живлення не претендує на повноту освітлення, а демонструє їх різноманіття. Деякі з них більш чи менш зрозумілі, а інші настільки дивні, що навряд чи можна їм довіряти. Системи вибрані довільно, зазначаються їх автори, послідовність збірки теж обрана довільно і не є ознакою якихось переваг.

Вагова дієта

Професор Н. М. Асомов, засновник цієї системи живлення, повністю відмовився від таблиць калорійності продуктів. Замість цього він рекомендує користуватися вагами. Забороняється їсти все смажене і споживати сіль. М'ясо дозволяється їсти дуже рідко. Крім того, за правилами цієї дієти, людина не повинна харчуватися про запас. Нерегулярне харчування вважається здоровим.

Шлунково - кишкова дієта

Цю дієту професора Б. В. Болотова характеризують чотири принципи:

 • Травлення повинно відбуватися завдяки споживанню целюлози ( овочі, фрукти, зернові та горіхи )
 • Шлаки виводяться за допомогою введення кислот
 • Сіль виводиться з організму завдяки прянощів і трав
 • Бактерії знищуються молочною кислотою і ягодами
Дієта змін

Природний цілитель В. Ф. Востоков пропагує різноманітність у харчуванні. Безліч лікарських, лісових і садових рослин в його різноманітної дієти зберігають здоров'я - така його переконання.

Пірамідальна дієта

Ця дієта, заснована Ю. П. Гущо, відомим автором низки наукових книг, являє собою щось середнє між повноцінним і вегетаріанським харчуванням. На переконання Ю. П. Гущо, існує так зване базове харчування, яке повинно складатися із зернових, бобових, горіхів і насіння. Від кожної наступної щаблі піраміди людині потрібно брати все менше. Ось окремі щаблі його піраміди:

 • Зернові, бобові, горіхи, насіння
 • Овочі, трави, коріння
 • фрукти
 • М'ясо
 • Риба
 • Молоко, мед
 • Напої
Дієта природного кругообігу

Автор дієти А. Суворін є реліктом з XIX ст. Він вірить у силу сонця і хлорофілу. Найважливіше в природі, з його точки зору, - це рослина. Люди і тварини живляться ними. Оскільки сонце надає більший вплив на зростання рослин, ніж на розвиток тварин, люди повинні їсти, насамперед, вегетаріанську їжу.

Сезонна дієта

Сезонна дієта Р. С. Шаталової придбала достатню популярність, і багато що говорить на її користь. Дієта заснована на вегетаріанському харчуванні і вимагає, щоб здоровий чоловік харчувався тими продуктами, які притаманні тому чи іншому сезону. Навесні - травами, влітку і восени - овочами і фруктами, а взимку - злаками та зерновими продуктами.Зарубіжна школа дієтології

Слід коротко зупинитися і на деяких зарубіжних дієтах. Можливо, підбір їх і не ідеальний, але показує їх різноманіття. Дієти наведені в довільній послідовності, щоб уникнути їх оцінки.

Голодування

Лікар і природний цілитель Р. Бенджамін є затятим захисником голодної дієти. За його уявленнями, голодування очищає організм. Періоди голодування повинні тривати від 5 до 30 днів. У цей час дозволяється тільки напої: вода, овочевий і апельсиновий соки.

Комбіноване харчування

П. Брегг лікар і фахівець з продовження життя, як він сам себе назвав, теж є прихильником голодування. Починаючи будь-яку дієту, людина, на його думку, повинен спочатку голодувати, а потім повільно приступати до прийому їжі. Але дозволяється тільки натуральна їжа. Крім того, можна пити тільки дистильовану воду, а свіже повітря і сонце сприяють ефективності будь-якої дієти.

Натуральна їжа повинна бути як можна більш різноманітної. Потрібно комбінувати продукти харчування: овочі з фруктами, трави з горіхами і т.д.

Фазова дієта

Г. та М. Даймон, дослідники людського організму, висунули революційний теза: вони проти дієти в будь-якій формі, але виступають за натуральну їжу. І ось що цікаво: для здорового харчування людина має дотримуватися три фази протягом доби. Перша фаза присвячена прийому їжі. Вона може тривати з 12 до 20 год. Друга фаза триває від 20 до 4 год і обумовлена процесом травлення. Далі - з 4 до 12 год слід фаза виділення.

Дієта чотирьох ворогів

М. Горен, відомий ізраїльський лікар, що лікує силами природи, дотримується думки, що людина могла б жити довше, якби слідував збалансованій дієті з вуглеводів, білків і жирів. Важливо, щоб людина їла трохи і щоб харчування було багате вітамінами і мінеральними речовинами. Ідея такої дієти у Горена виникла, коли він вивчав харчування народу, що населяв Центральну Азію і який можна вважати предками гунів.

На думку Горена, чотирма ворогами здоров'я є:

 • Запори
 • М'ясо і риба, якщо не є їх разом з овочами
 • Цукор
 • Ліки, тютюн і алкоголь
Дієта Ванги

Болгарська цілителька Ванга висуває до здорового харчування декілька розумних вимог:

 • Не надто багато є
 • Тільки білі продукти харчування
 • Трав'яний чай і воду
 • Мало жиру
 • Менше м'яса
 • Тільки відварні овочі
 • Багато овочів


на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua