← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Яку воду пити будемо?

версія для друку

Про воду

Людське тіло майже на 70% складається з води. Вода бере участь практично у всіх процесах, що відбуваються в організмі, включаючи травлення, засвоєння їжі, циркуляцію крові і виділення. Вода - основний засіб переміщення поживних речовин з організму, і тому вона життєво важлива для всіх будівельних процесів. Вона допомагає підтримувати нормальну температуру тіла та необхідна для виведення продуктів життєдіяльності організму. При сильної теплової навантаженні з потім може виділятися до 1-2 літрів води в годину. Тому дуже важливо своєчасно відшкодовувати ці втрати шляхом прийому чистої якісної води.Водопровідна вода

Вода, яка біжить з крана на кухні, зазвичай здобута з поверхневих або підземних джерел. Вона може бути жорсткою і м'якою.

Жорстка вода має досить високу концентрацію кальцію і магнію. Присутність цих елементів не дає милу пінитися і викликає тонкий осад на волоссі, одязі, посуді, трубах водопроводу і на всьому, що знаходиться в частому контакті з водою. І хоча дослідження показують, що смертність від серцевих захворювань нижче в районах з жорсткою водою, вважається, що вона негативно позначається на серці, артеріях і кістках. Тверда вода створює кальцієві і інші відкладення на цих органах.

М'яка водопровідна вода може бути такою спочатку або представляти собою жорстку воду, оброблену з метою видалення кальцію і магнію. Така вода швидше, ніж жорстка, розчиняє внутрішнє покриття водопровідних труб, а тому представляє певну небезпеку для організму, якщо вживається без додаткової фільтрації.

Найбільшу загрозу представляють в основному хлор, пестициди і паразити. Крім того, у водопровідній воді містяться діоксини, токсичні метали, патогенні організми, віруси, нітрати, нітрити, нітрозаміни, лікарські препарати, радіонукліди, які також небезпечні для організму людини. Довгий час хлор додавався в питну воду для знищення хвороботворних бактерій. Однак і сьогодні рівень вмісту хлору у воді може виявитися дуже високим, а деякі побічні продукти хлору вважаються канцерогенними.

Існує кілька способів поліпшити якість водопровідної води. По - перше, це кип'ятіння, при якому за 3 - 5 хв. вбиваються всі бактерії. По - друге, це фільтрація, при якій з води усуваються домішки - вода стає чистішою, її смак покращується. Ступінь очищення в чому визначається якістю самого фільтра. Але жоден фільтр не здатний видалити всі домішки. І ще один спосіб, який покращує якість води - це заморажеваніе фільтрованої води з подальшим разморащеванием при кімнатній температурі. Тут головне, це коли основна маса води заморозити в морозилці, вийняти лід і змити з його поверхні всі домішки, що спливли. Як показали дослідження, тала вода ефективно бореться з втомою, рассеяностью, зниженням працездатності.Бутильована вода

Вся бутильована вода поділяється на кілька категорій залежно від вмісту мінеральних солей. Якщо їх менше 1г/л, то це питна столова вода. Якщо 1 - 2 г/л, то до даного словосполучення додається горде "мінеральна". Якщо у літрі розчинено від 2 до 10 г солей, то воду називають мінеральної питної лікувально - столовою. Якщо ж 10 - 15 г/л, то слово "їдальня" випадає: вода стає мінеральної питної лікувальної, і придбати її можна виключно в аптеках. А ще зустрічається штучно мінералізована: необхідні солі в неї додають уже в процесі виробництва.Яку воду пити?

Відповідь на питання яку воду пити буде наступним: все залежить від ваших цілей і зовнішніх факторів. Тобто якщо ви проводите оздоровче голодування, то пити треба дистиллярованную воду, оскільки вона потрапивши в організм витягує неорганічні мінерали, відкинуті клітинами і тканинами, і виводить їх з тіла. Якщо ж ви не втрачаєте великої кількості рідини з потом, то цілком згодиться питна столова ( слабкої мінералізації ). Ну а якщо ж ви тренуєтеся або перебуваєте на спеці (сауні ), то в даному випадку підійде мінеральна столова вода. Рекомендація підсолювати воду при сильному потовиділенні не витримує ніякої критики, тому що ви втрачаєте різні солі, а заповнювати хочете тільки NCL.

Не можна обійти стороною проблему якості мінеральної води. Вже дуже ласа тема для бутлегерів. Тому купуйте мінералку тільки у великих мережевих магазинах - вони мають прямі контракти з виробниками або дистриб'юторами, які з "ліваком" зв'язуватися не будуть. Якщо ж вам до рук потрапила пляшка, якість якої у вас викликає сумнів, краще не пити взагалі - випадки отруєння підробкою не так вже й рідкісні.Скільки пити води

Наводжу схему прийому рідини під час інтенсивного тренування:

через 1,5 - 2 години до навантаження - 250 - 300 мл

через 10 - 15 хвилин - 100 мл

-під час роботи - 100 - 150 мл кожні 15 хвилин

- після тренування 150 - 200 мл кожні 15 хвилин до повного відшкодування втрат

Все в цій схемі виглядає дуже серйозно, "науковому". Тільки хто скаже мені, коли настане "повне відшкодування втрат"? А-а-а, організм сам повинен підказати ( не хочу більше пити ). А до цього він що ж мовчав? Що це ми за нього все вирішили. Якщо так справа далі піде - не минути нам "наукової" рекомендації скільки і коли ( вибачте ) писить. Насправді, кількість необхідної води регулюється спрагою. Спрага - це захисна реакція організму на зміну маси води. Вона виникає при підвищеному потовиділенні, вживання солоної і високобілкової їжі, зміні кислотно - лужної рівноваги. Тому рекомендації про кількість вживання рідини не мають під собою наукової основи, так як воно ( кількість ) залежить від безлічі факторів і дуже індивідуально. В одних випадках ця потреба може скласти 2 літра, а в інших - 10. Єдине, що треба пам'ятати, що не можна штучно обмежувати прийом рідини або провокувати її втрату прийомом сечогінних і проносних засобів. Для зменшення ваги - дуже небезпечне засіб, який від зайвого жиру все одно не позбавить, а шкоди завдасть колосального.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua