← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Вітамін С

версія для друку

ВІТАМІН С: скільки нам потрібно вітаміну Світамін сВІТАМІН С- це самий відомий, знайомий нам з раннього дитинства вітамін. Як він діє і скільки його нам необхідно в умовах нашої сучасної непросте життя?

Виявляється, більшість представників земної фауни здатні виробляти аскорбінову кислоту ( наукова назва вітаміну С ) з глюкози у власному організмі.

Людина ( як і інші примати ) в цьому сенсі являє собою виняток: ми можемо отримувати цей цінний вітамін виключно ззовні, разом з їжею. А між тим, як вважають фахівці, при сучасному способі життя аскорбінова кислота нам особливо потрібна.Вітаміни - антиоксиданти

ВІТАМІН С - потужний антиоксидант. Ця властивість обумовлена здатність легко віддавати електрони і утворювати іон-радикали. Ці заряджені частинки з неспареним електроном беруть на себе роль мішеней для вільних радикалів, відповідальних за пошкодження клітинних мембран і подальші мутації клітин.

Всередині мембрани, що складається з молекул жирів ( ліпідів ), роль ловця вільних радикалів грає жиророзчинний вітамін Е. А в міжклітинному просторі, у водному середовищі, цю функцію бере на себе аскорбінова кислота. Можливо, на кордоні ліпіди-водна фаза вітамін С забезпечує захист вітаміну Е або відновлює його окислену форму після атаки вільних радикалів.Вітамін С проти старіння

вітамін сВітамін С бере участь у синтезі колагену, саме тому він є одним із улюблених компонентів косметичних лабораторій, що виробляють засоби для пружності шкіри і боротьби зі зморшками. Колаген необхідний не тільки для краси шкіри: зменшення кількості колагенових волокон судинної стінки призводить до крововиливів, а недолік у тканини скелеті призводить до руйнування кісток.

Посилене утворення колагену необхідно для швидкого загоєння ран, при дефіциті вітаміну С цей процес відбувається дуже повільно.Імунітет і вітамін С

Аскорбінова кислота ( вітамін С ) бере участь в обміні деяких амінокислот, сприяючи утворенню гормонів - норадреналіну, серотоніну, а також особливого білка, який має пряме відношення до імунної відповіді.

Крім того, вітамін С впливає на якість крові: по-перше, присутність аскорбінової кислоти в крові має захисну дію на гемоглобін, перешкоджаючи його окислення; по-друге, цей вітамін допомагає підтримувати резерв заліза в організмі - аскорбінова кислота сприяє перетворенню тривалентного заліза в двовалентне, яка легше засвоюється організмом. Вітамін С також бере участь в обміні холестерину, нормалізує його рівень в крові.Вітамін С проти стресу

Під час стресу в організмі йде інтенсивна вироблення гормонів - наприклад, кортизолу та адреналіну. Вітамін С бере участь у біосинтезі і перетвореннях цих гормонів. До того ж прийом аскорбінової кислоти підвищує кількість адреналіну в крові - вона оберігає адреналін від окислення. Тому вітамін З особливо необхідний нам, щоб легше подолати стрес.

Крім того, це чудовий адаптоген: він охороняє від розвитку так званого дезадаптационного неврозу, що виникає із-за занадто короткого світлового дня - наприклад, в північних широтах. Завдяки своїм властивостям адаптоген він прискорює і процес акліматизації при далеких перельотах.Добова норма вітаміну С

вітамін сОрганізм людини здатний засвоїти лише обмежена кількість вітаміну, зазвичай 2-3 г на добу. Надлишкові кількості одразу виводяться нирками в незміненому стані. Мінімальна добова доза вітаміну С для здорової людини - приблизно 30 мг на день.

Тривале спостереження за здоровими людьми показали, що оптимальний рівень резистентності кровоносних судин і максимальна швидкість регенерації гемоглобіну у донорів після взяття крові забезпечуються добовим споживанням 50-60 мг аскорбінової кислоти - мабуть, таку дозу вітаміну С слід вважати оптимальною.

Роль вітаміну С у лікуванні простудних захворювань, поліпшення стану ракових хворих і інші медичні аспекти досі є темами дискусій, але більшість фахівців сходяться на думці, що при цих хворобах потрібна підвищена доза.

Те ж саме стосується вегетаріанців: дефіцит в їжі білка сприяє розвитку вітамінної недостатності у зв'язку з ослабленням зв'язування аскорбінової кислоти в тканинах.Кращі джерела вітаміну С

Особливо висока концентрація вітаміну С у свіжих фруктах, овочах або ягодах: шипшині, зеленому горошку, чорній смородині, червоному перці, ягодах обліпихи, брюссельській капусті. Наступні за цінності джерела вітаміну C- червона і цвітна капуста, полуниця, ягоди горобини. Насіння і зерна вищих рослин позбавлені вітаміну С, проте з перших днів проростання в них з'являється аскорбінова кислота, тому пророщені злаки теж дуже корисні.

Влітку краще вживати овочі та фрукти одразу після покупки, а в ідеалі - щойно зірваними і сирими, так як вітамін С руйнується під впливом тепла, світла і повітря. З цих же міркувань найкраще нарізати овочі для салату як можна більш крупно і безпосередньо перед подачею до столу.

Деякі люди не дуже добре переносять високі дози штучного вітаміну З - це може бути пов'язано з чутливістю шлунково-кишкового тракту. Єдиний натуральний джерело, порівнянний по концентрації з штучними вітамінами добавками, - це екстракт ацероли ( особлива різновид вишні ), яку можна купити в магазинах здорового харчування.

Менш концентрований, але теж досить ефективний джерело вітаміну c - екстракт ( сироп ) ягід шипшини, що продається в аптеках.Жіночі потреби у вітаміні С

вітамін сЗа деякими даними, прийом протизаплідних препаратів може призвести до гіповітамінозу С, але поки не існує розгорнутих досліджень, які б дозволили говорити про це з упевненістю.

Жінкам, які приймають гормональні контрацептиви, можна порадити «вітамінну профілактику». До речі, те ж саме стосується періодів вагітності та годування груддю. Аскорбінова кислота позитивно впливає на ендокринну систему.Спосіб вживання вітаміну

Якщо ми хочемо отримувати необхідну кількість вітаміну С, штучних вітамінних добавок нам не уникнути. Фахівці стверджують, що вони так само ефективні, як і аскорбінова кислота, що міститься в овочах і фруктах.

  • Добова потреба здорової людини - близько 100 мг вітаміну С на добу. Приблизно 60 мг ми отримуємо з полівітамінних комплексів, а решта - із сирих овочів і фруктів.

  • Щоб підтримати наш організм під час застуди або грипу, можна підвищити дозу до 150-200 мг на день.

  • Не збільшуйте «порції» корисної речовини самостійно: перевищення норми вітаміну С може позначитися на роботі нирок. Радьтеся з лікарем.

  • Дітям теж потрібен вітамін С, але доза, яку рекомендують педіатри, менше - 40 до 70 мг на добу ( залежно від віку ).


на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua