← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Гіпоглікемія

версія для друку

Симптоми гіпоглікеміїЯкщо мало є, можна заробити гіпоглікемію.

гіпоглікемія, симптоми гіпоглікемії, гіпоглікемія причиниСлабкість Запаморочення..... Дратівливість... Занепад сил...Головний біль Нудота..... Припливи жару... Шум у вухах... і нарешті, втрата свідомості. Все це трапилося з вами після сеансу фізичної активності на голодний шлунок і дуже схоже на симптоми захворювання під назвою гіпоглікемія. Невже ви хворі?Механізм гіпоглікемії

гіпоглікемія, симптоми гіпоглікемії, гіпоглікемія причиниМеханізм гіпоглікемії такий. В процесі травлення вуглеводи у вас в кишечнику розщеплюються на молекули різних цукрів. Один з цих цукрів - глюкоза - майже негайно всмоктується в кров. По мірі того, як ви закидаєте в шлунок одне блюдо, друге, третє, кількість глюкози в крові збільшується і може досягти показника 150-180 мг/дл. А це чи не консистенція сиропу! Зрозуміло, що загустіння крові загрожує катастрофою. І тоді на допомогу організму приходить гормон інсулін ( його секретує підшлункова залоза ). Інсулін діє як свого роду ключ, «отпирающий» м'язові клітини організму і впускающий всередину клітин глюкозу крові. Це відразу ж призводить до зниження рівня цукру в крові до норми ( приблизно 60 мг/дл ). Однак, якщо підшлункова залоза виділила занадто багато інсуліну, він «забере» з крові більше глюкози, ніж потрібно. Ну а нестача цукру в крові - це чи не більше зло, ніж його надлишок, адже глюкоза - головне «паливо» мозку. Коли мозку не вистачає глюкози то... Симптоми гіпоглікемії читайте вище.

Зазвичай рівень цукру після їжі плавно підвищується і так само плавно знижується за рахунок секреції інсуліну. Якщо ж рівень цукру різко підскакує, а потім так само різко падає нижче норми, - це і є гіпоглікемія. До речі, поставити діагноз легше легкого. Достатньо відразу після їжі з'їсти шматочок рафінаду. Якщо солодке допоможе впоратися з нудотою і запамороченням, значить, симптоми були викликані обвальним падіння рівня цукру в крові, і у вас і справді гіпоглікемія.

Помилкова гіпоглікемія

гіпоглікемія, симптоми гіпоглікемії, гіпоглікемія причиниЯкщо стан, схожий на гіпоглікемію, застало вас прямо посеред тренування, не поспішайте панікувати. Мова йде про «помилкової» гіпоглікемії. Засіб лікування просте - укол розчину глюкози. Якщо втрати свідомості не сталося, досить добрести до фітнес-бару і випити там чашку дуже солодкого чаю.

Так чому ж вам стало погано? Будь-які фізичні вправи вимагають витрати енергії, ну а «паливом» для силових вправ є цукор крові - глюкоза. В кровотоці її відносно мало і вистачає всього на 5-7 хвилин інтенсивного силового тренінгу. Між тим, великі запаси глюкози зберігаються у вашій печінці. Підшлункова залоза секретує гормон глюкагон, і він змушує печінку помалу «випускати» запасену глюкозу крові в кровотік. У підсумку ви зможете тренуватися ще годину-півтори. Однак якщо ви довгий час сиділи на голодній дієті з мінімумом вуглеводів, ваша печінка запасає цукру занадто мало. У підсумку ви швидко «витратите» глюкозу крові, а потім і печінки, і в результаті нестача цукру в крові призведе до розвитку стану за типом гіпоглікемії.

Симптоми гіпоглікемії можуть розвинутися ще і в тому разі, якщо перед тренуванням ви довго не їли. Джерелом енергії для вас весь цей час був цукор печінки. Ви виснажили його запаси, а потім взялися за силові вправи. Звідси і занепад сил, нудота та інше. Щоб застрахуватися, прийміть заходи, що полегшують печінки створення запасів цукру. Для цього приймайте білки і вуглеводи в пропорції 1:3 протягом усього дня - через кожні 3-3,5 години. І обов'язково пийте багато води. Справа в тому, що печінка запасає глюкозу, «прив'язуючи» її з водою. Чим менше ви п'єте, тим менше запас глюкози. А за годину-дві до тренування обов'язково підкріпіться чим-небудь білково-крохмалистим, наприклад, знежиреним сиром з шматочком хліба грубого помелу.

Не здумайте їсти яблука, виноград або цукерки! В них є так звані «прості» вуглеводи, які провокують негайну і рясну секрецію інсуліну. Рівень цукру в крові небезпечно знизиться, і ви можете впасти в непритомність прямо на тренуванні, отримавши гіпоглікемію.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua