← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Агресія у дітей

Агресивний дитинаЧасто ми спостерігаємо сцену, як дворічний малюк замахується на маму, сипле пісок на сусідів по пісочниці, хапає за волосся, кусається, щипается. Звідки у цьому дитині стільки агресії? Як з цим боротися?

До 3 років малюк, за визначенням психологів, є «предметником». Тобто досліджує властивості і можливості предметів: цілеспрямовано викидає з ліжечка кубики і брязкальця, насолоджуючись звуком їх падіння, крутить і відриває гудзики. Якщо в полі зору трапляються волосся, за які так зручно схопитися, він не робить розходження між ними та іншими предметами.

Дорослим слід займати чітку і послідовну позицію. Коли справа стосується людини, тварини і навіть рослини, малюк повинен вчасно почути слово «не можна». Говорити це треба спокійно і твердо, утримуючи ручку малюка і дивлячись йому в очі. Ні в якому разі не можна допускати, щоб малюк відчував больові відчуття. Важливо, щоб дорослий в момент навіювання не нависав загрозливо над дитиною - обличчя дитини повинно знаходитися на рівні дорослого.

Якщо дитина продовжує «злісні» нападки, скажіть: «Ти робиш мені боляче. Я не буду тримати тебе на ручках». Відлучений малюк, як правило, починає проситися назад. Скажіть, що візьмете його на руки, якщо він не буде битися. При послідовному поведінці малюк зазвичай досить швидко засвоює допустимі поведінкові норми.

Дитина вивчає не тільки властивості предметів, але і межі дозволеного. На вимоги дорослого відповідає непослухом. Може замахнутися, стукнути ручкою маму, тата і т.д. Спокійно і методично пояснюйте неприйнятності таких дій. Ні в якому разі не можна відповідати на агресію дитини дорослою агресією - кричати і бити. Інакше дитина отримає наочне підтвердження своєї здатності маніпулювати дорослими: виявляється, він може вивести їх з себе.

У виховний процес можна внести елемент «парної драматизації». Дитина вдарив маму. Спокійно скажіть: «Так не можна робити. Я не хочу з тобою зустрічатися». «Ображена» мама може закрити обличчя руками і не поплакати. Третій учасник повинен звернути на це увагу малюка і закликати його пошкодувати маму: «Давай її заспокоїмо, погладимо. Мама хороша, Саша не буде більше її ображати». Як правило, малюки приймають правила гри: для них важливо пробуджувати у дорослих емоції. Схвалення краще негативу.

Якщо дитина росте в атмосфері байдужості і психологічної відстороненості матері, його поведінка може набувати яскраво виражені риси агресивності: вона допомагає викликати хоч якийсь відгук з боку дорослого. У цій ситуації дій, спрямованих на засвоєння заборон, буде недостатньо. Необхідно наповнити життя малюка позитивними емоціями.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua