← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Аналізи дитини: аналіз крові, сечі

версія для друку

Навіщо дитині здавати аналізи?аналізи дитини, аналіз крові, аналіз сечі дитини, сеча за нечипоренкомПерші аналізи дитини: як, що, навіщо?

Лабораторна діагностика - невід'ємна частина медичного обстеження. Причини призначення аналізів різні: уточнення діагнозу, профілактика інфекційних захворювань, збір даних про загальний стан здоров'я дитини. Достовірність результатів цих проб залежить від уміння правильно зібрати матеріал.Перші аналізи дитини

Перший аналіз у дитини береться ще в родзалі. По крапельці крові з пуповини визначають групу крові новонародженого. На 3-4 добу після народження проводиться неонатальний скринінг, що дозволяє виявити такі спадкові захворювання, як фенілкетонурію ( вроджене порушення обміну речовин ) та гіпотиреоз ( зниження функції щитовидної залози ).

Кров наноситься на спеціальний тестбланк, який направляється на дослідження в лабораторію. Про результати батьків сповіщають, тільки якщо в крові виявляється маркер захворювання.Аналізи з виписки до року

Якщо стан дитини не викликає побоювань у мами і лікаря, що проводить патронаж, такі аналізи призначаються перед профілактичними щепленнями в 3 місяці. Це загальні клінічні аналізи крові та сечі.Аналіз крові дитини

Для загального клінічного аналізу кров береться з безіменного пальця. Крайню фалангу протирають ватним тампоном, змоченим у спирті, і проколюють одноразовим скарифікатором. За результатами можна оцінити кількість гемоглобіну, еритроцитів, лейкоцитів та інших факторів крові.

Не лякайтеся, якщо показники не відповідають нормі, зазначеної на стандартному бланку. Склад крові новонародженого якісно відрізняється від крові немовляти, а вона, в свою чергу, від крові дітей старшого віку.Клінічний аналіз сечі дитини

Для загального аналізу досліджується ранкова сеча, зібрана в суху чистий посуд з кришкою. Мінімальна кількість сечі для проведення аналізу - 15-25 мл Термін доставки матеріалу на дослідження - не більше 1,5 годин. Тривале зберігання сечі призводить до розкладання формених елементів, помутнінням і зміною реакції а, отже, спотворення результатів.

Необхідність здачі цього нормативного аналізу ставить багатьох батьків у глухий кут. Особливо батьків маленьких дівчаток. Зібрати сечу немовляти, не знайомого з горщиком або «высаживаниями», не так-то просто. Не пропустити ранкову порцію завдання складне подвійно.Важливо для збору аналізу

Не відкладайте збір аналізів на «завтра» і так протягом декількох тижнів. Не ігноруйте дієти дитини за 2-3 дні до збору й аналізу. Не намагайтеся самі «розшифрувати» результати - звіряти результати з тими показниками, що «забиті» в бланках неправильно, в різному віці у кожної дитини свої показники.Як зібрати сечу«Вичавити памперс або пелюшку»

Спосіб популярний, але нікуди не годний. В одноразових підгузниках в якості наповнювача використовується гель, який вбирає вологу, тому навіть якщо вдасться щось віджати, то це буде саме він. Віджимати пелюшку також безглуздо. Сеча, що пройшла через такий фільтр, втрачає частину своїх властивостей.

«Перелити з горошку»

Не кращий варіант. Якщо у вас алюмінієвий горщик, його необхідно, як мінімум, прокип'ятити перед збором аналізу. Якщо горщик пластмасовий, очистить його не допоможе навіть «туалетне каченя». Кількість лейкоцитів в сечі, зібраної навіть в ідеально відмитий горщик, буде вище норми, а бактеріальний посів не порадує результатами.

«Ловити момент і підставляти банку з-під дитячого харчування»

Все залежить від зговірливості малюка і спритності батьків. Банку з кришкою слід підготувати ще ввечері. Помити, обдати окропом і висушити. Відразу після пробудження дитини потрібно підмити. Процедуру збору сечі зручно проводити у ванній. Шум води, що ллється стимулює до сечовипускання. Також можна запропонувати дитині випити чистої питної води.

«Використовувати мочесборник»

Поліетиленові пакети з отвором краплеподібної форми з клеїть речовиною по краях. Є мочесборники, які можна заклеювати і використовувати для транспортування в лабораторію. Приклеївши пакет до причинного місця дитини, батьки можуть одягнути памперс поверх. Головне не забути підмити дитину і не приклеювати мочесборник «на ніч».

За нічний сон малюк справляє нужду не раз, і в пакет потрапляє суміш, результат аналізу якої може загрожувати направленням на госпіталізацію. Недолік мочесборника - він може відклеїтися. А багато дітки умудряються віддерти заважає їм пакетик.Аналізи дитини «для басейну»

Довідку для дитячого басейну дає педіатр на підставі результатів аналізів на ентеробіоз і яйця гельмінтів і загального стану дитини.

Ентеробіоз

Процедура виконується вранці, перед дефекацією, і не вимагає спеціальної підготовки. Перед здачею зіскрібка підмивати дитину не слід. Маленького пацієнта укладають на лівий бік, праву ногу згинають у колінному суглобі і відводять трохи вгору. Невеликим шпателем або сірником, змоченою в гліцерині, робиться зішкріб з періанальна складок і нижнього відділу прямої кишки. У нормі В матеріалі, перенесеному на предметне скло і осмотренном під мікроскопом, яйця гостриків не виявляються.

«Яйця глист»

Висновок про наявність або відсутність яєць гельмінтів ( або на яйця глист», як спрощено називають цей аналіз робиться на підставі дослідження калу. За кілька днів до аналізу уникайте прийому проносних, активованого вугілля і препаратів заліза, не використовуйте ректальні свічки і клізми.

Вранці в день обстеження зберіть шпателем або іншим підручним засобом близько 2 столових ложок калу з трьох різних місць. Для транспортування бажано використовувати одноразовий контейнер або чисту скляну банку з широким горлом. Ідеально, щоб час доставки в лабораторію було мінімальним, але допускається збирання калу ввечері ( не більше ніж за 8 годин ) та зберігання його в холодильнику.Аналізи дитини, що уточнюють діагнозБіохімія

Для біохімічного аналізу крові дитини до року її беруть з вени, розташованої на голові, або з ліктьової. Призначити дослідження може терапевт або лікарі-фахівці. Аналіз дозволяє оцінити роботу внутрішніх органів і виявити те або інше захворювання на ранній стадії.

До біохімічному дослідженню слід ретельно готуватися і дитині, і мамі. Аналіз здається на тощак, але більшості немовлят не є по 8-12 чесов не під силу. Тому лікарі просять не давати груди хоча б за 3 години до візиту в клініку. Деякі лабораторії вимагають поїти малюків водою для того, щоб кров була більш рідкою.

Підготовка мами - психологічна. В залежності від клініки їй або дозволять бути присутніми, або ні. Це варто з'ясувати заздалегідь. Мамі, яка вирішила бути присутнім, буде не зайвим запастися валеріаною. У вену на тоненькій ручці або голові малюка навіть досвідчена медсестра може «потрапити» не з першого разу.

Щоб дитина заспокоївся, його можна погодувати і приголубити відразу після закінчення процедури. Діти швидко забувають образи, якщо мама поруч.

Дисбактеріоз

Для мікробіологічного дослідження на дисбактеріоз кишечнику кал збирають в стерильний посуд із щільною кришкою. Шпатель, яким перекладається матеріал, теж повинен бути стерильним. Дитину потрібно підмити і умовити пописати, щоб не потрапила в судину сеча або виділення з статевих органів. Гній, слиз або пластівці, присутні в калових масах, навпаки, обов'язково включаються в пробу.

Найбільш точні результати аналізу, доставленого в лабораторію протягом 2 годин. У крайніх випадках допускається зберігання матеріалів в холодильнику, але не більше 4 годин.

На приховану кров

Пробу на приховану кров проводять, якщо є підозра на кровотечу будь-якого відділу ШЛУНКОВО-кишкового тракту. Матеріал збирається так само, як і при аналізі на яйця глист». Відрізняється тільки підготовка. За три дні «до» з їжі виключаються м'ясо, печінка, риба і всі продукти, що містять залізо ( яблука, болгарський перець, шпинат, біла квасоля, зелений лук ), і овочі, що забарвлюють кал ( наприклад, буряки ). Відмовтеся від чищення зубів, навіть незначна кровотеча з ясен може спотворити результати.

Мазки

Збір мазків із зіву, носа і носоглотки проводяться при підозрі на різні інфекційні захворювання, при тонзиліті і фарингіті. Процедура проводиться на тощак, перед нею не можна чистити зуби, полоскати рот водою або пити. Вона безболісна, але неприємна для малюків. Треба широко відкривати рот, особливо при взятті мазка з носоглотки.

З дітьми постарше можна домовитися і попросити потерпіти. Малюків ж доведеться міцно тримати, щоб вони не сіпнулися - не заподіяли собі біль і не штовхнули руки медичної сестри. Адже якщо тампон випадково торкнеться мови або слизової, доведеться робити мазок ще раз.

Сеча за Нечипоренком

Аналіз сечі по Нечипоренко проводиться, якщо в результатах клінічного аналізу сечі виявлено відхилення від норми. Кількісне визначення вміст лейкоцитів і еритроцитів необхідно для діагностики запальних процесів сечовивідної системи: циститів, пієлонефритів, прихованої гематурії та інших.

Для дослідження сечі за Нечипоренком збирається ранкова сеча. Перед тим як збирати аналіз, необхідно провести ретельний туалет статевих органів і підготувати стерильний посуд. Збирається «середня» порція сечі ( тобто початок і кінець сечовипускання проводиться в горщик або на пелюшку, а контейнер підставляється тільки через кілька секунд після початку сечовипускання ).

Перед будь-яким аналізом слід:
  • проконсультуватися з лікарем про правила збору і доставки матеріалу;
  • попередити прийом антибіотиків не пізніше, ніж за два тижні до взяття проби або попередити лікаря і співробітника лабораторії про що проводиться терапії;
  • підготувати ємність для збору матеріалу ( при аналізах сечі або калу ): стерильний контейнер, пластикову упаковку або чисту банку з кришкою;
  • утриматися від рентгену і УЗД, а також фізіотерапевтичних процедур безпосередньо перед аналізами.


на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua