← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Новонароджена дитина

версія для друку

Зовнішній вигляд новонародженогоголова новонародженого, джерельце у новонароджених, очі новонароджених, гіпертонусМайбутнім і молодим матусям корисно знати про деякі особливості зовнішності новонароджених дітей заздалегідь.

Якщо ви молода мама, то новонародженого уявляєте собі пухким і усміхненим істотою з милими складочками на ручках і ніжках. Знайте, у житті все не так! Ось мама кидає перший погляд на новонароджену дитину, і їй здається, що з дитиною щось не так: велика голова, крихітне тільце, скорчені ніжки і ручки, шкіра в плямах.

Не засмучуйтеся, якщо новонароджена дитина зовсім не схожий на немовля з картинки. Діти рідко народжуються рожевими, пухкими і гладкими. Як правило, новонароджені мають деякі особливості зовнішності, зникаючі через якийсь час після народження. А щоб розвіяти сумніви і страхи, необхідно просто поговорити про це з лікарем у пологовому будинку.Форма голови новонародженої дитини

Часто мама лякається при вигляді нестандартної форми голови своєї новонародженої дитини - сплющеної, витягнутої до верху і, взагалі, більше схожою на яйце, ніж на круглу голівку.

 • Голова малюка має яйцеподібну форму, тому що під час пологів кістки його черепа підлаштовуються до родових шляхах матері. А оскільки цей прохід вузький, то голова набуває довгасту форму. Буквально протягом кількох днів голівка немовляти стане звичайної круглої форми.
 • Вам здалося, що у вашого малюка занадто велика голова? Це може бути як оптичним обманом, так і спадковим ознакою ( якщо у вашій родині є великоголові родичі ).
 • Буває, матусі засмучуються, коли дитина народжується абсолютно лисим, без єдиного волоска на голові. Але це зовсім не означає, що він таким і залишиться. Волоски можуть з'явитися лише до 7-8 місяців життя. Однак перші волосся, як правило, випадають. А до року малюк точно обзаведеться постійними волоссям.
 • Гладячи головку новонародженої дитини, мама намацує м'які поглиблення, затягнуті тонкими пульсуючими мембранами. Це джерельця - місця на кістках черепа, які ще не зімкнулися. Як правило, джерельця затягуються до року, але якщо це сталося раніше, то значить, така індивідуальна особливість організму малюка.

Взагалі, за спостереженнями акушерів і неонатологів, останнім часом частіше народжуються діти з малим розміром тім'ячка. У нормі джерельце приблизно 1-3 см, але буває і менше. Багато лікарів вважають, що це викликано трохи більшою дозою вітамінів, яку вагітні отримують під час виношування. Але навіть якщо джерельце затягнувся рано, продовжуйте давати дитині вітамін D.

Ну, і, мабуть, найцікавіше, чим вражає матусю новонароджена дитина, - це зміїний язичок! Кінчик мови маляти здається злегка роздвоєним, тому що мова ніби зрісся з дном ротової порожнини і йому ще важко витягнути вперед. Не сумнівайтеся: він обов'язково зробить це протягом першого року життя.Очі у новонароджених

Часто, хоча і не завжди, розглядаючи очі малюка, здивована ненька задається питанням: в кого вони такі блакитні, немов морська гладь? Дійсно, багато немовлята народжуються з очима блакитного кольору, але до 6 місяців колір очей зміниться на свій. І тоді мама точно зрозуміє, кого вдалися чарівні оченята.

Часом буває й так, що взагалі не виходить розгледіти колір очей новонародженої, тому що ... він не може їх відкрити. Це відбувається з-за післяпологового набряку, якщо голова якийсь час «простояла» в родових шляхах. Не хвилюйтеся, набряк пройде сам собою.

Іноді набряк викликає інфекція очей, але в такому випадку завжди супроводжується слизовими або гнійно-слизовими виділеннями з вічко. Це лікують ще в пологовому будинку, причому набряк проходить без наслідків.

Чим ще малюк може здивувати матусю, так це косоокістю. Що зовсім не рідкість для новонароджених. Лікарі пояснюють косоокість слабкістю відвідного м'яза ока. До напівроку цей стан проходить саме по собі.

Буває і так, що очі новонародженого мають яскраво-червоний колір. Наприклад, у разі крововиливу, викликаного нестачею кисню під час вагітності або тим, що дитина важко переніс пологи. Судини сильно страждають при нестачі кисню, однак потім все безслідно проходить.Голова, волосся, джерельце, мова у новонародженогоПри народженні:Коли «дефект» зникне?
Голова довгастої формиЧерез кілька днів після пологів
Новонароджена дитина лисенькийДо 7-8 місяців або пізніше, залежить від генів. Перші волосся випадає. До 1 року будуть постійні волоски, які потім можуть потемніти.
Джерельця - незрощені кістки черепаДо 1 року або трохи раніше
Роздвоєний язичокДо 1 року


Гіпертонус у новонародженого

голова новонародженого, джерельце у новонароджених, очі новонароджених, гіпертонусСкільки б мама не намагалася привітатися з малятком, взявши його за пальчики. Це їй поки що навряд чи вдасться через щільно стиснуті кулачки новонародженого. Позу, коли ручки притиснуті до тіла, а скорчені ніжки і підгорнуті до живота, медики піднесено називають позою Будди. Всі новонароджені знаходяться в цій позі, що викликано підвищеним тонусом м'язів згиначів в руках і ногах.

У мам не повинно бути хвилювань з цього приводу до 3-4 місяців. До такого віку підвищений м'язовий тонус - норма. До 3 місяців дитина повинна почати розтискати і стискати кулачки, а пальчиками рук намагається захопити іграшку. Якщо це не відбулося, то проблему слід вирішувати з допомогою невролога, який призначить масаж, плавання, гімнастику.

 • Придивіться до ніжок і ручок новонародженого, мами часом помічають синюшний відтінок стоп і кулачків. Це обумовлено тим, що у нього ще не налагодився кровообіг, і варто йому енергійніше порухатися, як стопи і кулачки тут же порозовеют.
 • Мам турбує, що стопи малюка дуже завернуті всередину або назовні. І те, і інше пояснюється слабкістю м'язів в гомілковостопному суглобі. Такі явища викликані гіпоксією ( нестачею кисню ) під час вагітності. Однак переживати з цього приводу не варто, бо такі дефекти дуже добре коригуються за допомогою масажу.
 • Іноді з набряклих сосків дитини виділяється молоко. Виявляється, це цілком нормальне явище - як для новонароджених хлопчиків так і для дівчаток. Це гормональний криз новонародженого. Він викликаний тим, що гормони матері потрапили в кров немовляти. Все пройде само собою. Але ні в якому разі не можна видавлювати молоко з сосків! Досить покласти на них сухе тепло. Виділення з'являються на 3-5 день життя малюка, тримаються тиждень і проходять.
 • Деякі молоді мами, дивлячись на своїх новонароджених хлопчиків, не знаходять їх яєчка на природному місці. Якщо це відбувається, то, значить, яєчко не встиг опуститися в пах до народження і застрягло в каналі. До року нервувати немає потреби. Якщо ситуація не змінилася, то яєчка «виводяться» хірургічним шляхом, так як вони не повинні бути в черевній порожнині. Буває і зворотна ситуація, малюк народжується з великими набряклими яєчками. Це викликано набряком оболонки яєчка. Він не лікується і проходить сам собою, але малюка спостерігає хірург.
 • Справжню паніку викликають часом кров'янисті виділення з піхви у дівчаток, хоча і в цьому немає нічого страшного. Це той же гормональний криз, який викликає виділення молока із сосків, і він теж проходить.
 • І ще одна «штучка» викликає подив мам - пупок. Вивернута назовні кукса пупкового канатика виглядає неестетично, але це ненадовго. Через 10 днів вона відпадає, і пупок набуває красиву напівкруглої форми сплячої равлики.


Пушок на шкірі новонародженого

Шкіра новонародженої дитини не відразу стає красивою: ніжною, гладкою й рожевою. Спочатку вона може викликати розчарування. Червоні плями, пушок, лущення, виступаючі судини, родимі плями. Давайте розберемося, що повинно викликати побоювання, а що ні?

 • Іноді малюк народжується з яскраво-рожевим забарвленням шкіри, пушком і дуже великою кількістю родової змазки. Все це зумовлено незрілістю шкіри новонародженої дитини і проходить по мірі зростання.
 • Матусям не варто хвилюватися з приводу лущення шкіри новонародженого. Виявляється, після декількох купань весь старий епідерміс сшелушивается, і шкіра малюка оновлюється.
 • Червоні плями з нерівними краями теж не мають викликати у батьків страху. Іноді це прояв алергії, викликаної порушенням харчування матусі, а часом алергічною реакцією на продукти життєдіяльності мікробів, які заселяють стерильну шкіру малюка. У цьому випадку потрібно просто добре поїти новонародженого, і алерген сам собою виведеться з організму.
 • Деякі діти народжуються з червоними судинними павутинками. Ці так звані судинні невуси хоча і не страшні для малюка, але не проходять з віком, як і коричневі плямки. З винними і монголоїдними родимими плямами дітки теж залишаються на все життя. Винні родимі плями червоного кольору бувають у дітей всіх національностей. А ось монголоїдні плями блакитного кольору, як правило, проявляються у дітей південних націй або азіатів.
 • На 3-й день життя шкіра новонароджених набуває жовтяничний колір. Якщо в мами негативний резус-фактор, а у дитини позитивний або у матері I група крові, а у дитини інша і жовтяниця з'являється в 1-е добу життя, то необхідні додаткові обстеження крові.


Коли зникнуть "дефекти" у новонароджених?Особливості новонародженогоКоли і що зміниться?
Очі новонародженого:
При народженні найчастіше блакитніЧерез півроку придбають постійний колір
Косоокість новонародженихЧерез півроку
Набряк і почервоніння очей новонародженихЧерез кілька днів після пологів
Ручки і ніжки новонароджених:
Синюшні стопи і кулачки у новонародженогоПройде, варто трохи порухатися
Стопи загорнуті всерединуЗа допомогою масажу піде до 1 року
Стопи вивернуті назовніЗа допомогою масажу піде до 1 року
Гіпертонус м'язів новонародженогоЗа допомогою масажу піде до 1 року


Любов до новонародженого

голова новонародженого, джерельце у новонароджених, очі новонароджених, гіпертонусПісля пологів мама переживає відчуття величезного щастя. Цьому є і фізіологічна причина - зміна гормонального фону. Вона тут же закохується в свого малюка без оглядки. Якщо мама відразу після народження не виплеснула на малюка потім щастя, то це викликано різними причинами, але тільки не видом новонародженого.

Часто таке відбувається, якщо новонародженої дитини відразу забрали від мами. Тоді ця радість переходить на медперсонал, оточуючих лікарів - які всі навколо чудові! Іноді зв'язок починає руйнуватися ще під час вагітності: якщо маму покинув коханий або вона з головою занурена в якісь інші проблеми.

У цьому випадку бажано, щоб матуся в післяпологовий відділенні знаходилася разом з новонародженою дитиною. Але якщо їй зовсім неприємно доглядати за малюком, то для нього це дуже погано. Тому що з її рук дитина «зчитує» відношення до себе. Тоді краще, щоб мамі допомагав хтось інший. А вона тим часом сама повільно і поступово входила в цей процес.

Навіть якщо немовля не зовсім привабливий для мами він - суперкрасавец. У школах для вагітних багато матусі, переглядаючи навчальні фільми, жахаються зовнішнім виглядом новонароджених. Але варто їх власним малюкові з'явитися на світло, як їх точка зору кардинально змінюється. Свій дитина стає самим чарівним, незважаючи на всі особливості новонароджених.

Мами просто не здатні критично підходити до новонародженій дитині. Вони люблять його таким, який він є. Однак через кілька годин після пологів у мами може закрастися тривога. Чому в малюка форма голови не така? Чому у нього шкіра лущиться? Звідки червоні цятки? Матуся розглядає новонародженого і хвилюється. Але не тому, що він не гарний, а тому, що вона хоче йому допомогти. Вона його дуже любить!

«Він такий хороший, такий маленький, такий крихкий», - говорить мама і шукає підтримку у лікарів. І це зрозуміло: нею рухає найпотужніша любов світла - материнська.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua