← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Сором'язливий дитина. Дитячі страхи

версія для друку

Занадто сором'язливийЯк подолати труднощі спілкування

Малюк ніяковіє при вигляді чужих людей і боїться незнайомих місць. Він цурається навіть знайомих по дитячому майданчику. Про те, що відвести його в сад, не може бути й мови: при вигляді виховательки, оточеній дітьми, він починає ридати. Що робити батькам?

 • Не поспішайте бити тривогу. Діти до трьох років часто бояться різних речей - темряви, висоти, води, жвавого руху навколо. Неприродно якраз повна відсутність страху. Є діти - учасники ігор, а є діти - спостерігачі. Не витягуйте останніх з кута, в який вони забилися: так ви позбавите малюка відчуття захищеності.

 • Іноді малюкові просто необхідно побути одному, захоплено малювати, ліпити, розглядати картинки. Дитина не повинна завжди перебувати в русі та спілкуванні з однолітками. Якщо він при бажанні вільно говорить з сторонніми, грає з іншими дітьми, коли хоче, у нього немає причин хвилюватися. Дитина розвивається «стрибкоподібно»: сором'язливий у 2 роки малюк до трьох може стати справжнім шибеником, і навпаки.

 • Не будьте надмірно суворими. Особливо ці грішать батьки, які рідко бачать спадкоємця і поспішають вилити на нього весь комплекс виховних заходів у вихідні. Не тільки дівчатам, але і хлопчикам потрібна своя порція любові, ласки, обіймів і поцілунків. В іншому випадку одного разу синочок ризикує перетворитися або в цього хулігана, відіграються на однолітках, або в забитого недотепу.

 • Ви знаєте, які ситуації можуть налякати малюка. Готуйтеся до них заздалегідь.

 • Не озвучуйте страхи малюка ( «На майданчику багато дітей, я знаю, як ти боїшся, давай повернемо назад» ). Краще надайте йому право вибору: «На майданчику багато діточок, якщо хочеш, ти можеш прямо зараз повернути назад». Не виключено, що бажання грати в пісочниці пересилить, і він переможе свою сором'язливість.

 • Не будьте надмірно підозрілі. Якщо у вашій промові, зверненої до дитини, постійно звучить рефрен «не образив хто дитинку» дитина це відчує, і надалі буде ставитися до оточуючих як до зловмисників.

 • Не уникайте страхів. Багато батьки, бажаючи позбавити дитя від неприємних відчуттів, усувають саму ситуацію, яка породжує страх. Це головна помилка. Щоб позбутися дискомфорту, дитина повинна опинитися в страхітливої ситуації і навчитися долати свій страх. З вашої, звичайно ж, допомогою.

 • Захищайте його, довіру дитини - річ тендітна. Тому не змушуйте малюка самостійно долати страх і тим більше не висміюйте його, якщо він злякався. Навіть якщо на догоду вам малюк і постарається «виправитися», він ніколи не навчиться довіряти навколишнього світу цілком. Дитина повинна постійно відчувати вашу підтримку і захист.

 • Не поспішайте. Дітям набагато легше долати свій страх, якщо батьки будуть повільно і поступово знайомити його з ситуацією, яка може викликати паніку.

 • Тренуйте товариськість. Рано чи пізно дитини доведеться віддавати «в суспільство»: садок, секцію або гурток. Щоб привчити малюка до шумним компаніям, частіше бувайте на дитячих майданчиках, знайомтеся з іншими дітьми. Зробіть колективне фото «дитсадківських колег»: ввечері зможете обговорити товаришів разом з дитиною.

 • Діти народжуються відкритими світу, цікавими і готовими пізнавати. Сором'язливість - не вроджене їх властивість, а придбане в процесі спілкування з оточуючими. Зазвичай сором'язливими бувають «домашні» діти, яких захищають від «складнощів світу». Поговоріть з рідними і близькими, які складають коло вашого спілкування. Можливо, вони і не підозрюють про страхи вашого малюка. Ваше завдання - все їм пояснити і навчити поводитися при зіткненні з дитячим страхом.

 • Ходіть в гості. І кличте в гості до себе сім'ї з маленькими дітьми, які можуть стати товаришами вашому полохливому «зайчикові».


У великій компанії

Дозвольте дитині вести себе так, як йому хочеться. Реакція малюка на лякаюче оточення може бути різною. Попросіть тих, хто поруч, не помічати витівки дитини. Якщо ви дозволите дитині побути поза натовпу, поспостерігати, незабаром його природна допитливість пересилить сором'язливість, і він сам виступить ініціатором діалогу і увіллється в гру.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua