← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Апендицит у дітей

Гострий апендицит у дітейА раптом це апендицит? Часто це питання з тривогою задають лікаря батьки малюків, кричали від болю в животику. Запалення відростка сліпої кишки - апендикса - протікає у дітей значно важче, ніж у дорослих, а діагностики його значно складніше.

Досі помилково вважається, що гострий апендицит у дітей до трьох років зустрічається вкрай рідко. Насправді ж він буває в цьому віці у 5% дітей, якщо вважати всіх, які перенесли це захворювання до 14 років. Треба зауважити, що у дітей грудного віку, особливо в перші 6 місяців життя, гострий апендицит зустрічається дійсно рідше всього. Це пов'язано з анатомічними особливостями будови червоподібного відростка і характером харчування в цьому віці.Симптоми апендициту у дітей

У маленьких дітей апендицит починається з порушення сну, занепокоєння і примх. Дитина в ліжку часто займає положення на правому боці з притиснутими до живота ногами. Невдовзі після виникнення болю з'являється нудота, блювота, може бути рідкий стілець. Температура зазвичай підвищується. Якщо в наявності всі перераховані симптоми - терміново викликайте лікаря. Однак, навіть фахівцеві виявити ознаки апендициту у дітей надзвичайно важко: діти дуже неспокійні при огляді. Якщо з допомогою батьків це все-таки вдалося, але остаточний діагноз не поставлений, вам можуть запропонувати разом з малюком поїхати в лікарню.

Для того, щоб виключити рухове збудження і психо-емоційні реакції, багато дитячі хірурги в стаціонарі вдаються до огляду уві сні-при цьому болючість і істинне напруження зберігається і вловлюються більш чітко. Якщо фізіологічний сон у дитини довго не настає, а на рахунку кожна хвилина, дитині вводять безпечне снодійне через пряму кишку. Через 15-20 хвилин настає сон, під час якого є можливість отримати достовірні дані.

Дослідження після спеціальної клізми майже у половини дітей дозволяють відразу ж виключити діагноз гострого апендициту. У багатьох малюків при подальшому обстеженні виявляються отит, пневмонія, ентероколіт, урологічна патологія, ангіна, дитячі інфекції ( дизентерія, кір, скарлатина, гепатит ) і т.д.

Хотілося б звернути увагу батьків ще ось на що: дуже часто сильні болі в животі викликає тривала затримка стільця. Вас неодмінно про це запитає лікар. І якщо є схильність до запорів, малюку обов'язково зроблять очисну клізму, після якої у кожної п'ятої дитини з'являється рясний стілець, біль зникає, животик стає м'яким і безболісним. Також в стаціонарі дитині обов'язково зроблять аналіз крові - при будь-якому запаленні в організмі кількість лейкоцитів різко підвищується.

Чи може лікар помилитися? Раніше бували випадки помилкових операцій - часом видаляли абсолютно здоровий апендикс. Тепер при найменшому сумніві застосовується метод лапароскопії ( від грец. лапара - живіт і скопио - спостерігаю ) - дослідження органів черевної порожнини шляхом огляду лапароскопом, які вводяться в черевну порожнину через прокол черевної стінки. Дослідження проводять під операційною під різними видами анестезії.

Якщо виявляється запалення в червоподібному відростку ( апендиксі ), то робиться операція по його видаленню. Ця операція нескладна і безпечна, і її можна проводити всім дітям, починаючи з перших днів життя. Ще одна перевага лапароскопічної операції - після неї на тілі практично не залишається слідів, а ті більше шрамів. Враховуючи, що у таких діточок малий обсяг черевної порожнини, застосовується кілька модифікована методика і найменші по діаметру оптичні системи та операційні трокары. Успіх таких операцій дуже високий.

Післяопераційний період. При нормальному перебігу післяопераційного періоду діти виписуються на 7-е доба після операції, деякі і раніше. В зарубіжній практиці після операції за допомогою лапароскопії хворих часто виписують додому вже через 8 годин. Сучасні анестетики не викликають побічних реакцій. А в післяопераційному періоді пі наявності болю проводиться знеболення ненаркотичними препаратами. Антибіотики призначаються в рідкісних випадках. Адже після лапароскопічних операцій можливість ускладнень значно скорочується.

Один з найкращих способів профілактики апендициту у дітей - це збалансоване харчування. Рясне вживання м'ясної їжі підвищує схильність до закрепів, веде до створення сприятливого середовища для розмноження мікроорганізмів. Тому дітям необхідні овочі та фрукти в сирому і вареному вигляді, кисломолочні продукти і достатню кількість рідини.

апендицит у дітейАпендицит у дітей

Симптоми апендициту у дітей


на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua