← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Дисбактеріоз кишечника

версія для друку

Бактерії кишечника, дисбактеріозКишечник для немовляти - найважливіший орган. Від того, як він функціонує, залежать здоров'я і настрій маленької людини. Але сьогодні все частіше лікарі ставлять малюкам діагноз «дисбактеріоз кишечника».

Дисбактеріоз кишечника

дисбактеріоз кишечникаНа шкірі і слизових людини мешкають сотні видів мікроорганізмів. Важко уявити, але за своєю чисельністю вони в багато разів перевищують кількість власних клітин нашого організму. Більше 60% всього мікробного різноманіття припадає на шлунково-кишковий тракт, решта - на дихальну та сечовидільну системи ( приблизно порівну ).

Мікроорганізми, що мешкають в шлунково-кишковому тракті, дуже важливі для людини: вони вистилають слизову оболонку внутрішніх органів, перешкоджаючи проникненню хвороботворних бактерій і розвитку інфекційних захворювань, що беруть участь в процесі перетравлювання і всмоктування компонентів їжі, мікро - і макроелементів, а також самі виробляють вітаміни і біологічно активні речовини.

Нормальна мікрофлора підтримує імунітет людини - вона стимулює імунокомпетентні клітини і запобігає розвиток харчової алергії. Але склад «царства» мікроорганізмів кишечника неоднорідний: тут мешкають корисні бактерії, необхідні для людини, біфідобактерії, лактобактерії, кишкові палички, бактериоды, «нейтральні» бактерії, що не приносять організмові ні користі, ні шкоди і не живуть довго в одному місці, пептострептококи, клостридії, стафиллакокки, протеї, клебсієли, вейлонеллы, а також «нехороші» мікроорганізми, здатні завдати шкоди.

Дисбактеріоз кишечника це стан, при якому кількість корисних бактерій зменшується, а «нейтральних» та «нехороших» - збільшується. Досить часто ці зміни носять тимчасовий характер: корисний мікроорганізми самі відновлюють рівновагу. Якщо з якихось причин цього не відбувається, відновлювати мікрофлору доводиться з допомогою певних лікарських препаратів.

Причини дисбактеріозу кишечника

Спочатку кишечник дитини буває стерильним. Заселення кишечнику мікроорганізмами починається, коли малюк при пологах проходить через родові шляхи матері. Потрапивши у зовнішній світ, дитина «знайомиться» з величезною кількістю бактерій, що мешкають в повітрі, на руках медперсоналу, на одязі, на тілі матері.

Спочатку мікрофлора складається з різних організмів, іноді не властивих даному відділу кишечника, але поступово вона замінюється на нормальну під дією спеціальних факторів росту, що містяться в материнському молоці. Саме тому важливо якомога раніше прикласти дитину до грудей після пологів і як можна довше дотримуватися грудного вигодовування.

Дисбактеріоз кишечника може розвиватися у немовляти з-за вимушеного прийому дитиною або годуючою матір'ю антибіотиків, пізнього прикладання до грудей або взагалі відсутності грудного вигодовування, гіпоксично-ішемічного ураження центральної нервової системи дитини, а також супутніх дисбіотичних змін в організмі самої мами.

У дітей більш старшого віку причинами дисбактеріозу кишечника можуть стати нераціональне харчування, стрес, прийом антибіотиків широкого спектра дії чи інших фармакологічних препаратів, гормонів, цитостатиків, екологічна ситуація в місці, де проживає дитина.

Симптоми дисбактеріозу кишечника

Які ж основні симптоми дисбактеріозу? З боку кишкового тракту - це значна кількість калових мас з неперетравленими грудочками, неприємний запах калу, підвищене виділення з неприємним гнилісним запахом, бурчання, біль у животі, напруження живота, напруження, зниження апетиту, часті зригування.

Дисбактеріоз кишечника може призвести до уповільнення збільшення у вазі у малюка і навіть до втрати маси тіла. Стан внутрішніх органів позначається на зовнішньому вигляді дитини: малюк виглядає блідим. Шкіра стає сухою, починає лущитися, в куточках рота з'являються тріщини. Дитину турбує свербіж на шкірі виникають алергічні висипання. Іноді з'являються висипання на слизовій рота, розвивається молочниця. Малюк частіше страждає простудними захворюваннями і «підхоплює» кишкові інфекції.

Лікування дисбактеріозу кишечника

Лікування дисбактеріозу кишечника буває комплексним і продовжується тривалий час. Вся терапія вимагає від батьків достатнього терпіння і старанності в прийомі препаратів. Перший етап лікування - це зниження кількості або повне позбавлення від непотрібних мікроорганізмів. Для цього використовуються специфічні бактеріофаги ( «приручені» віруси, що ушкоджують певний вид бактерій, не зачіпаючи інші ), кишкові антисептики ( діють на більшість умовно-патогенних бактерій ).

У тяжких випадках, а також при неефективності інших засобів, що можуть бути призначені навіть антибіотики. Спільно з антимікробною терапією використовуються сорбенти, які зв'язують і виводять непотрібні бактерії, що знаходяться в просвіті кишечника. Для полегшення перетравлювання і всмоктування їжі дитині призначають ферментні препарати.

Після звільнення кишечнику від великого числа непотрібних мікроорганізмів його починають заселяти представниками нормальної мікрофлори - біфідо - і лактобактеріями. Існують спеціальні препарати, які виконують функції нормальної мікрофлори і створюють сприятливі умови для зростання корисних мікроорганізмів. Не експериментуйте, підібрати саме той препарат, який підходить вашій дитині, може тільки лікар.Аналіз калу на дисбактеріозДля діагностики дисбактеріозу кишечника найбільш часто використовуються:
  • копрограма - метод, який показує ступінь перетравлення кишечником компонентів їжі, а також наявність або відсутність ознак запалення;
  • посів калу на умовно-патогенну флору - аналіз, який показує рівень «нейтральних» бактерій без урахування показників нормальної флори;
  • посів калу на дисбактеріоз - метод, що визначає кількість нормальної та умовно-патогенної флори, а також їх чутливість до різних лікарських засобів. Особливе значення мають умови збору аналізів калу: він повинен бути свіжозібраним не допускається тривале зберігання на повітрі і при кімнатній температурі ), а також в достатній кількості ( не менше 5-10 г ). При здачі аналізу калу на дисбактеріоз потрібно припинити прийом препаратів нормальної флори.


на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua