← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Дисплазія кульшового суглоба

ДисплазіяНапевно, ви помітили, що при огляді новонародженого лікар звертає особливу увагу на те, що розводяться у малюка ноги. Це перевірка на дисплазію ( недорозвинення ) кульшового суглоба і виражені її форми, такі, як вроджені подвитых і вивих стегна. Ця патологія зустрічається досить часто - від 3 до 8 випадків на 1000 новонароджених. І в деяких з них, якщо, звичайно, вчасно не почати лікування, після 1-2 років може сформуватися порушення ходи - «качина хода».

Як наслідок, при ходьбі з'являються болі в тазостегновому суглобі, деформується хребет. Але не слід думати, що «качина хода» - симптом тільки дисплазії кульшового суглоба. Така хода зустрічається і при інших захворюваннях. Дисплазія кульшового суглоба виражається в потовщенні і порушення форми кульшової западини, зміну хрящової основи суглоба, суглобової капсули, зв'язок і м'язів, що призводить до «розхристаність» суглоба - можливості тимчасового ( предвывих і підвивих ) або постійного ( вивих ) виходу головки стегнової кістки за межі кульшової западини.

Зазвичай неможливо точно встановити, чому у конкретної дитини виникає ця патологія. Безсумнівно, що існує спадкова схильність до розвитку захворювання, яку посилюють несприятливі впливи на плід на ранніх термінах вагітності - вірусні захворювання, токсикоз вагітності, порушення гормонального фону матері, вплив різних хімічних речовин і т.д. У дівчаток дана патологія суглоба зустрічається в кілька разів частіше, ніж у хлопчиків. Крім того, дисплазія кульшового суглоба частіше буває з одного боку.

На жаль, виразні зовнішні ознаки вродженого вивиху стегна стають очевидними лише тоді, коли малюк починає вставати і ходити. У новонароджених по ряду непрямих ознак ( обмеження розведення ніг, клацання в тазостегновому суглобі при відведенні ноги, вкорочення однієї ноги, асиметрія складок шкіри на стегнах ) можна запідозрити дану патологію, але для чіткої діагностики зазвичай потрібно ультразвукове або рентгенографічне обстеження.

З іншого боку, чим раніше розпочато лікування, тим краще результати: якщо лікувати з першого місяця життя, то повного відновлення суглоба вдається домогтися у всіх дітей, якщо після 1-2 років - то лише біля половини. Суттєво, що на першому році життя корекція дисплазії кульшового суглоба проводиться консервативно, тоді як у дітей старше двох років більшість ортопедів радить застосовувати хірургічні методи. Тому малюка не треба ховати від лікарів, адже своєчасна діагностика - в його інтересах, оскільки шкоду від опромінення рентгеном» незмірно менше, ніж небезпека не виявлення захворювання.

Що ж потрібно зробити, якщо дисплазія кульшового суглоба все ж виявлена? Основний принцип консервативного лікування дисплазії кульшового суглоба в тому, що голівка стегнової кістки центрується у кульшовій западині при збереженні рухливості в суглобі. Це досягається при розведенні стегон. При цьому створюється тиск голівки стегнової кістки на суглобову поверхню і відбувається поступове «дозрівання» суглоба. Зазвичай достатньо широкого сповивання, яке дозволяє відвести в сторони ноги, зігнуті в колінних і тазостегнових суглобах.

До речі, для правильного розвитку тазостегнових суглобів широке сповивання доцільно проводити у всіх дітей. З цієї точки зору застосування сучасних підгузників що іменуються в народі «памперсами», - добре, а туге сповивання малюка з випрямленими ногами - погано. Якщо дорослий тримає малюка на руках, то бажано, щоб дитина як би обхоплював маму чи тата широко розведеними ногами. Таке ж становище приймає дитина, яку батьки носять в спеціальному рюкзаку «кенгуру».

Пам'ятайте, що при купівлі рюкзак необхідно перевірити на наявність жорсткої спинки і відповідно його розмірів віком та «габаритами» дитини. Якщо у малюка виявлено підвивих або вивих стегна, то лікування положенням проводять за допомогою спеціальних фіксуючих шин-розпірок, гіпсових пов'язок або інших пристосувань, які накладає лікар-ортопед. У комплексі лікування дисплазії кульшового суглоба завжди включаються масаж і лікувальна гімнастика.

Як і при інших захворюваннях, провести масаж ефективно зможе лише кваліфікований фахівець. Гімнастику ж можуть з успіхом робити і батьки, але доцільно все-таки попередньо проконсультуватися з лікарем або методистом з лікувальної фізкультури. Важливо відзначити, що у дітей з дисплазією кульшового суглоба зазвичай на час виключається рефлекторна ходьба, вертикальна опора на ноги ( положення стоячи ), положення навпочіпки ( всі ці вправи можна проводити тільки у воді, де вертикальна навантаження на суглоб значно менше ).Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua