← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Гастрит у дітей

Гастрит у дітей, симптоми гастритуЧисло захворювань гастритом зростає, він клінічно виявляється у 120-140 дітей з тисячі у віці 6-8 років. При цьому не враховуються ті форми, які протікають без больових відчуттів.

Невже у маленької дитини можливий хронічний запальний процес? На жаль, так. Які причини, що сприяють розвитку хронічного запального процесу в слизовій шлунка? Їх багато, і кожна з них вносить свою лепту в загальний хід розвитку хвороби. Не можна виключати спадкову схильність, особливості сімейного укладу. Але одна з головних причин гастриту у дітей - дієтичне похибки.

Споживання продуктів харчування, що містять у великій кількості стабілізатори, барвники, ароматизатори та інше, дає зелене світло «активної хімії», яка поступово руйнує захисний шар шлунка, збільшуючи агресивну здатність шлункового соку ( що, в свою чергу, збільшує площу ураження шлункової тканини ). Другий за значимістю причиною розвитку хронічного гастриту у дітей є функціональні зміни з боку нервової системи, впливає на правильність функціонування всіх відділів. Саме вона командує усіма етапами переробки їжі в порожнині шлунку.

При функціональної неповноцінності окремих ланок центральної нервової системи ( ЦНС ) у дітей виявлено скарги на нудоту, блювоту, нестійкий стілець, болі в животі, гіркота в роті, поганий апетит та ін У той же час не можна забувати, що перераховані симптоми далеко не завжди відповідають діагнозу «хронічний гастрит». Наукові дані говорять про те, що понад 40% дітей з гастроентерологічними захворюваннями мають ті чи інші відхилення з боку вегетативної нервової системи. Постійними супутниками таких дітей є зниження апетиту, слабкість, неврівноваженість характеру.

Певною мірою сучасна сім'я - це вибухонебезпечна, екологічно і соціально-біологічно нестабільна система, яка дає збої при незначних навантаженнях. В даному випадку ( з гастритом ) справа не в матеріальному добробуті батьків, а в їх умінні організувати побут дитини, виховати в нього психоемоційну стійкість, навчити бути особистістю, для якої турбота про своє здоров'я є природним справою.

Останнім часом чисельність дітей, госпіталізованих в гастроентерологічні відділення, постійно збільшується за рахунок сімей з зростаючим добробутом ( шлунок не може перетравлювати періодичну систему Менделєєва ). Причому гастрит дуже скоро переростає в гастродуоденіт, слідом за цим можливий розвиток панкреатиту і виразкової хвороби. Ефективність лікування будь-якого захворювання залежить від виявлення та усунення причин.

Нині педіатри всього світу з особливою увагою вивчають роль маленькій бактерії ( пілоричного гелікобактера ), яка при попаданні в шлунок розмножується при певних умовах внутрішнього середовища, стимулюючи розвитку хронічного запального процесу. На думку вчених, ступінь впливу даного мікроба на розвиток виразкової хвороби дванадцятипалої кишки у дорослих досягає 90%. За висновком окремих лікарів, виразкова хвороба хронічний гастрит - це інфекційні захворювання.

Багато батьків віддають перевагу самолікування замість врегулювання способу життя, дієти та психоемоційного статусу у будинку. Курс лікування, як правило, призначають мама і бабуся, годуватимуть дитину таблетками. Саме тоді малюк може зайти далеко в гастрит і заблукати, знайшовши там ще й алергію. Природно, тільки своєчасне лікування допоможе уникнути серйозних ускладнень. Але лікування, розпочатого в передових клініках, не завжди достатньо для того, щоб зупинити розвиток атрофії слизової шлунка.

Процес лікування і відновлення іноді розтягується на довгі роки, причому обсяг обстежень та асортимент лікарських засобів в міру хронізації гастриту активно збільшуються. Тому, якщо ви щось помітили, на першому етапі необхідно піти до педіатра, пройти обстеження ( УЗД не сподівайтеся, не той випадок ), на другому етапі - до гастроентеролога. Сьогодні є маса цікавих методик виявлення на ранніх стадія всіх захворювань шлунка.

Досить швидко ( протягом 1-3-х годин ) можна поставити діагноз, виявити інші, поки приховані, але не менш небезпечні захворювання. У будь-якому випадку, особливо якщо немає можливості швидкого обстеження, слід пам'ятати, що при шлунково-кишкових захворюваннях найголовніше - це ритм і рівень життя, дієтичне домашнє харчування, відмова від безконтрольного прийому лікарських засобів, тісна взаємодія зусиль педіатра і гастроентеролога.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua