← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Синусити

версія для друку

Синусити


Види синуситів


Синусити: Симптоми синуситу Хронічний синусит Лікування синуситузапалення навколоносових пазух ( гайморит, фронтитом ) жарти погані. Але лікарі вміють лікувати синусити

Поки у нас що-небудь не заболить, ми не замислюємося, як геніально у нас влаштовано тіло. Щоб повітря зігрівався і очищався, він повинен пройти декількома лабіринтах всередині носа - порожнинах, покритим необхідної мастилом - слизом.

Ці порожнини називаються підрядними пазухами і служать не тільки для комфортного дихання, але і для вирівнювання тиску між порожнинними утвореннями черепа і атмосферним. Коли ці пазухи запалюються. Лікарі називають це синуситом ( від лат. sinus - «пазуха» ).

Всього у людини 4 пари придаткових пазух носа: гайморові, лобні, основні ( клиноподібні ) і гратчасті. Гайморові ( верхньощелепні ) пазухи найбільші, обсяг кожної - близько 30 см3, і тому гайморит - один з найбільш часто зустрічаються видів синуситу. Вперше симптоми цього захворювання описав лікар Гаймор ( Хаймор ) в XVII столітті - звідси і назва.Синусити у дітей

Остаточно гайморові пазухи сформировываются тільки до 7 років. У маленьких дітей в основному спостерігаються етмоїдит або фронтит. Іноді при великому запаленні у старших дітей розвивається полисинусит ( запалення всіх пазух ). При цьому спочатку запалюються пазухи решітчастої кістки ( етмоїдит ), потім - околоносные пазухи ( гайморит ), а далі - запалення лобових ( фронтит ) і клиноподібних пазух ( сфеноидит ).

Недоліком всіх пазух є те, що, будучи досить об'ємними, вони мають дуже невеликі вивідні отвори - соустья ( 1-3 мм ), якими пазухи відкриваються в носову порожнину. При набряку слизової оболонки протоки закриваються, порушується відтік слизу з пазух, чого поступово починається запалення.

Причини синуситів

Найчастіша причина синуситів - недолікований до кінця нежить або перенесений на ногах ГРВІ ( грип, кір тощо ). Можуть мати місце і стани, що порушують носове дихання: викривлення носової перегородки, хронічний ( алергічний або вазомоторний ) нежить. Дуже часто синусити провокують хворі на аденоїди або захворювання коренів чотирьох задніх верхніх зубів.

Отже, спочатку в пазуху потрапляють хвороботворні мікроби, а організм через зниження імунітету, охолодження або алергії не може дати необхідний опір інфекції. Із-за набряку припиняється вентиляція пазухи. Вона ізолюється від порожнини носа, але в ній поступово виділяється слиз, поступово заповнює пазуху. Виникають ідеальні умови для розмноження мікробів. Пазуху починає заповнювати гній, він посилено всмоктується в кров, отруюючи весь організм.Хронічний синусит

Синусити: Симптоми синуситу Хронічний синусит Лікування синуситуЯкщо синусит не лікувати, хвороба переходить у хронічну форму. Здавалося б, синусит відступає: головний біль поступово припиняється, переходячи в почуття тяжкості, ніс закладає не постійно, а частіше - в лежачому положенні. З'являються скарги, характерні для хронічного запалення носоглотки - першіння, біль у горлі при ковтанні, сухість.

Іноді цей процес протікає безсимптомно і виявляє себе лише через роки, коли дитина вже навчається в школі. Стаючи хронічним, синусит нерідко викликає ускладнення з боку внутрішніх органів - серця, нирок, печінки, легенів.

Зазвичай отоларинголог ставить діагноз після рентгена. На сьогоднішній день найбільш інформативний метод діагностики - проведення комп'ютерної томографії придаткових пазух носа. Як допоміжний метод іноді застосовується диафаноскопия ( просвічування придаткових пазух носа за допомогою спеціального джерела світла, що вводиться в рот досліджуваного ).

Лікування синуситів

 • Перше, що потрібно зробити, - зняти набряк з соустья, щоб слиз могла вийти природним шляхом. Для цього 3-4 рази в день хворій дитині капають судинозвужувальні краплі ( нафтизин, санорин, галазолін ). Краплі повинні потрапити безпосередньо в середній носовий хід, тому покладіть малюка на ліжко, закинувши йому голову назад. Якщо запалення пазух одностороннє, нахиліть голову дитини в хвору сторону.
 • Паралельно використовують протизапальні ( протаргол, коларгол ), антибактеріальні та протиалергічні препарати.
 • Якщо час згаяно і запалення пазух стало гнійним, призначаються антибіотики.


Прокол гаймориту

 • Пункцію, або прокол, проводять в особливо важких випадках. Але зробити його можна тільки при гаймориті. Інші пазухи недоступні для промивання. На жаль, психологічно діти сприймають цей метод лікування досить важко, хоча пункція робиться під місцевою анестезією.
 • Безкровний дренаж пазух проводять катетером «ЯМИК». Він складається з 2 тонких трубочок і 2 гумових балончиків. Одну трубку вставляють в ніс хворого і «працюють» балончиками. Раздуваясь вище і нижче соустий пазух, вони перекривають виходи з порожнини носа в глотку і ніздрю.
 • Промивання пазух під тиском здійснюється за допомогою вакуумного приладу. Негативний тиск допомагає викачати гній, а потім ввести ліки.


Симптоми запалення пазух ( синусити )

Синусити: Симптоми синуситу Хронічний синусит Лікування синуситуСам по собі затяжний нежить - не привід для паніки, але якщо при своєчасному лікуванні у дитини закладений ніс довше 7-10 днів і малюк не відчуває ніякого полегшення, є ризик, що в пазухах почалося запалення. Зверніть увагу на такі симптоми:

 • тривалий нежить з гнійними слизовими або водянистими виділеннями;
 • утруднення носового дихання, можлива поперемінна закладення правої і лівої половини носа;
 • сухість глотки;
 • часте відхаркування, рясні виділення слизової або слизисто-гнійної мокроти вранці;
 • тяжкість і біль в області запалення пазухи. Іноді біль у ділянці зубів, очі, вилиці, щоки;
 • загострена чутливість частини особи;
 • підвищена температура тіла ( до 38 градусів і вище ). Як правило, цей симптом спостерігається в гострому випадку. При хронічному процесі температура тіла підвищується рідко або тримається на субфебрильних відмітках ( 37-37,5 С );
 • нездужання: ослаблення пам'яті, швидка стомлюваність, дратівливість. Світлобоязнь, сльозоточивість, відмова від їжі, порушення сну;
 • ослаблене нюх чи його відсутність;
 • припухлість щоки і повік.

Всі симптоми посилюються при нахилі вперед ( симптом зав'язування шнурків ). Поступово біль втрачає локалізацію, і у дитини починає боліти голова.

Щоб не допустити переходу захворювання в хронічну стадію, не тягніть час. Якщо у малюка є хоча б кілька з цих симптомів, проконсультуйтеся з лікарем. Тільки він може правильно діагностувати захворювання і призначити відповідне лікування.Народна медицина лікування синуситів

1.Не варто захоплюватися народною медициною ( капати в ніс соки, накладати компреси на перенісся ). При гнійному гаймориті співустя набухає настільки сильно, що відтік гною стає неможливим. Щоб уникнути ускладнень ( сепсис, менінгіт ) лікування синуситів має бути повністю під контролем лікаря і здійснюватися тільки в поєднанні з традиційним лікуванням.

2.Воздержитесь від прогрівань в домашніх умовах. Як правило, це призводить тільки до погіршення стану. Не пробуйте самостійно промивати ніс. Неправильно зроблене, промивання принесе скоріше всього шкоду, ніж користь.

3.Хорошо зарекомендувала себе гомеопатія. Вона посилює захисні властивості організму.

4.Из фізіопроцедур хороший ефект дають УФО порожнини носа, діатермія та ін Однак враховуйте, що при недостатньому відтоку гною з пазухи теплові процедури можуть призвести до посилення головного болю і до загострення хвороби.

5.Один з безпечних варіантів самолікування - інгаляції. Робити їх треба з 5-7-го дня безперервного нежитю. Змішайте по 1 столовій ложці листя шавлії, квіток ромашки і календули. Залийте склянкою крутого окропу, доведіть до кипіння і відразу зніміть з вогню.

Для процедури можна використовувати інгалятор. Або просто залийте цю суміш у фарфоровий чайник і, зробивши з паперу конус, попросіть малюка подихати з носика. При відсутності алергії для інгаляції беруть ментолове масло і прополіс, капаючи в окріп по парі крапель того й іншого. Хороший варіант - дихати над каструлею з вареним картоплею в мундирі.

6.Попробуйте провести масаж обличчя эбонитовым диском ( за годинниковою стрілкою ). Робимо 1 оборот по обличчю протягом 1 секунди. Тривалість сеансу - 10-15 хвилин. На ніч можна покласти кружок на область лоба і носа.

При хронічному негнойном синуситі дитині можна допомогти російська лазня, особливо з сосновим і смерековим відваром, а на ніч прикладайте на область хворий пазухи шматочки міді ( монети до 1961 р ), закріплюючи їх пластиром.Лікування хронічних синуситів

Синусити: Симптоми синуситу Хронічний синусит Лікування синуситуНа стадії розсмоктування і для лікування хронічного синуситу лікарі рекомендують спеціальний масаж і дихальну гімнастику.

Масаж

Несильно постукуйте по переніссі 2-3 хвилини великої фалангою великого пальця. У перший час потрібно робити таке дренажний постукування хоча б 1 раз в півгодини. Знайдіть наступні точки: внутрішній верхній кут брови, центральну точку між бровами, внутрішню нижню частину очниці, середню точку з носогубной складці. Ці точки повинні бути трохи болючі. Масажуйте їх за годинниковою стрілкою ( за 20-30 секунд на кожну точку ).

Дихальна гімнастика

Нехай дитина по черзі подихає по 10 разів правою і лівою ніздрею ( по 4-6 секунд ), закриваючи їх великим і вказівним пальцями. Ця вправа допомагає поліпшити кровообіг.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua