← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Гіпертонус у дитини

версія для друку

Підвищений м'язовий тонусЯк допомогти дитині з гіпертонусом

Гіпертонус дитини, підвищений м'язовий тонус, дитина навшпинькиНавіть у здорового новонародженого мозок і периферичні нерви все ще продовжують розвиватися і не завжди функціонують повноцінно. Якщо ж нервова система дитини піддавалася якомусь негативному впливу, проблем зі здоров'ям не уникнути. Згідно з медичною статистикою, у дев'яти з десяти новонароджених дітей порушений м'язовий тонус і частіше у бік підвищення - гіпертонусу.Симптоми гіпертонусу у дитини


Дитина навшпиньки


Дане порушення досить легко визначається за численними зовнішніми ознаками, при цьому, як ні дивно, діагноз «гіпертонус» ставиться далеко не завжди, так як навіть у здорової дитини в перші півроку може відзначатися підвищене напруження м'язів.

Запідозрити гіпертонус можна в тому випадку, коли дитина неспокійно поводиться, часто плаче ( при плачі тремтить підборіддя ), мало і погано спить, роздратовано реагує навіть на тихі звуки і неяскраве світло, постійно зригує після годування, часто закидає голову назад і вигинається.

Характерною ознакою є своєрідна поза під час сну: голівка дитини відкинута назад, ручки і ніжки підібгані і щільно притиснуті один до одного. Якщо ви спробуєте обережно їх розвести, то відчуєте виражене опір, а повторні спроби викличуть посилення опору і голосний плач.

Виявити гіпертонус можна і під час неспання малюка. Для цього потрібно взяти немовля під мишки, притримуючи, поставити на рівну поверхню ( найкраще на стіл ) і трохи нахилити вперед. У такому положенні у дитини в перші кілька місяців життя спрацьовує вроджений рефлекс автоматичної ходи, тобто малюк починає перебирати ніжками, як би крокуючи.

При цьому здорова дитина ставить ногу на всю стопу, а дитину з підвищеним м'язовим тонусом спирається тільки на пальчики ( навшпиньки ). Хода «навшпиньки» - один з класичних діагностичних ознак порушення роботи нервової системи та гіпертонусу м'язів.

Навіть якщо ви виявили у своєї дитини ознаки підвищеного м'язового тонусу, це ще не підтвердження діагнозу, без фахівця-невропатолога в даному випадку не обійтися. Тільки лікар може підтвердити чи спростувати попередній діагноз і призначити адекватне лікування.

Лікування гіпертонусу

Гіпертонус дитини, підвищений м'язовий тонус, дитина навшпинькинайголовніше - у жодному разі не залишати без уваги навіть сумнівні ознаки гіпертонусу. Цілком можливо, що подальше спостереження за станом дитини покаже, що всі тривожні симптоми не були проявом захворювання, а наслідком напруженого стану малюка, який незатишно почувався під час лікарського огляду.

Якщо ж діагноз підвищеного м'язового тонусу підтвердився, варто всерйоз зайнятися відновленням нормальної роботи нервової системи. Як правило, стан гіпо - та гіпертонусу є ознакою перинатальної енцефалопатії, і якщо вчасно не провести необхідне лікування, пізніше це може призвести до порушення мови, координації рухів, поганій роботі кінцівок.

Насправді лікування гіпертонусу не являє собою нічого вкрай складного, особливо поки дитина маленька: розслабляючий масаж, лікувальна гімнастика, заспокійливі ванни, ароматерапія і фізіопроцедури цілком здатні вирішити наявні проблеми зі здоров'ям.

Не намагайтеся займатися самолікуванням, навіть якщо м'язовий тонус у вашого чада підвищений трохи. Правильне лікування може призначити тільки лікар після розмови з вами і повноцінного обстеження дитини, що включає результати клінічних досліджень і нейросонографії. Запорукою успішного лікування гіпертонусу повинні стати довірчі відносини мами і лікаря - без цього швидко досягти бажаного результату просто неможливо.

Ви повинні повністю довіряти своєму педіатра, а він, у свою чергу, зобов'язаний налагодити з вами повноцінний контакт. Якщо ви з якихось причин не довіряєте фахівця ( навіть якщо причини цієї неприязні суто особисті і суб'єктивні ) - саме час міняти лікаря. У подібній ситуації найважливіше здоров'я вашого малюка, і ваша впевненість в тому, що лікар здатний допомогти. Так що постарайтеся бути взаємно терплячі й уважні: ви вирішуєте одну проблему.

Якщо тонус м'язів підвищений, проте на загальному стані це позначається не сильно, цілком достатньо немедикаментозного лікування. До таким м'яким методів належать масаж і гімнастика, фітотерапія і акватерапия, вітамінні і амінокислотні комплекси і аромасредства. Дуже важливо ні за яких обставин не переривати розпочатого лікування, навіть якщо вам здалося, що стан дитини значно покращився, і ознаки гіпертонусу зникли.

Масаж, гімнастика, процедури при лікуванні гіпертонусу

Гіпертонус дитини, підвищений м'язовий тонус, дитина навшпинькиТепер давайте поговоримо про деякі особливості лікування гіпертонусу у дітей. Багатьом може здатися дивним твердження, що будь-яке лікування, викликає у дитини негативну реакцію, не принесе відчутної користі, тим не менш, а у випадку з гіпертонусом - це саме так.

Якщо масаж, вправи або які-небудь процедури змушують дитини плакати, напружуватися, це призведе до ще більш вираженого напруження м'язів і розладу нервової системи. Тому під час лікування дуже важливо підтримувати спокійний стан дитини.

Найпростіше добитися цього, якщо ви самі станете лікарем для свого синочка чи донечки. Як? Хіба може людина без медичної освіти повноцінно проводити лікування? Виявляється, так. Нехай не всі, але дуже багато чого мама цілком може ( під суворим контролем невропатолога і педіатра ) робити самостійно.

Коли мова йде про лікування новонародженої дитини, особливо важлива психоемоційна складова. Дитина ще не розуміє, що багато неприємні відчуття треба витерпіти заради якнайшвидшого одужання. Якщо дії масажиста заподіюють біль і дискомфорт, дитина відразу з обуренням всім про це «розповість».

Між тим м'які, ніжні дотики маминих рук, дарують тепло і ласку, можуть привести до того ж результату, що і 20 хвилин повноцінного масажу. Так що основна порада всім мамам малюків з гіпертонусом - сходіть на курси дитячого масажу.

Ви самі зможете визначати найбільш відповідний час і настрій малюка для проведення чергового сеансу, всі ваші рухи і прийому будуть супроводжуватися ніжністю і ласкавими словами. В цьому випадку дитина не буде переляканий незвичною обстановкою, і дотики чужих рук не стануть причиною посилення і без того вираженого гіпертонусу.

Курси розслабляючого масажу проводяться майже безперервно ( з проміжками в 4-5 днів), протягом першого року життя. Гімнастика і лікувальна фізкультура зазвичай призначаються курсами по 15-20 щоденних занять, після яких слідує перерва в 1-1,5 місяця.

Під час «відпочинку» основний гімнастичний комплекс мама може проводити самостійно в домашніх умовах. Таке лікування зазвичай поєднується з щоденними заспокійливими фитованночками перед сном, раціональним застосуванням ароматерапії та іншими м'якими методами.

Головне - не впадати у відчай, але і не пускати все на самоплив. Немедикаментозних методів в лікуванні гіпертонусу зазвичай виявляється цілком достатньо, щоб вже через кілька місяців ( не пізніше 12-18 ) стан дитини повністю нормалізувався і більше не викликало тривоги у батьків.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua