← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Грижа у дітей

ГрижаГрижа у дітей досить серйозне нездужання, що потребує відповідного лікування. І багато «народні» засоби часто роблять ведмежу послугу. Занепокоєння батьків можна зрозуміти: у дитини щось випинається на животі, хірург каже, що, мовляв, розсмокчеться, почекайте, а рекламні оголошення заманливо пропонують: «вправлю грижу дітям будь-якого віку».

Що ж таке грижа? Це не що інше, як своєрідний «мішок», що виходить при визначених умовах з черевної порожнини. В ньому можуть перебувати кишки, сальник або будь-який інший орган. Так що якщо у вашого малюка при крику, неспокої або напруженні у пупочка або в паху утворюється безболісне випинання, зникає у спокійному стані, то ви маєте право запідозрити грижу. Панікувати не варто. Виявлення грижі не завжди тягне за собою термінову операцію. Виняток - защемлення грижі при переповненні грижового мішка.

Грижі у дітей частіше бувають вродженими і проявляються, як правило, відразу після народження. Причина - слабкість м'язів передньої черевної стінки. Іноді ці м'язи слабкі поточу, що ще недорозвинені: дитина з'явилася на світ недоношеною або фізіологічно незрілим - не всі органи встигли остаточно сформуватися. Два види гриж, найчастіше зустрічаються у дітей, істотно відрізняються один від одного. І не тільки місцем своєї появи ( пупкова грижа - в області пупка, а пахова, відповідно - паху ).

Пахова грижа частіше зустрічається у хлопчиків. Причому нерідко поєднується з затримкою яєчка в черевній порожнині або паховому каналі. Її легко сплутати з водянкою оболонок яєчка, при якій мошонка опухає у зв'язку з надлишковим утворенням рідини, навколишнього яєчка, а також з варикоцеле. Тому і неприпустимі самостійне лікування та діагностика. У дівчаток пахова грижа буває набагато рідше, але її поява для них особливо погано: ще «сплять» яєчники не витримують тривалого здавлювання, і їх ніжна тканина може загинути.

Защемлення грижі - серйозний привід для звернення до лікаря та екстреної допомоги. При обмеженні дитина стає неспокійним, у нього з'являються раптові сильні болі і напруга м'язів в області грижового випинання, яке перестає вправляться у черевну порожнину. Через кілька годин болі можуть вщухнути, але дитина стає млявим, скаржиться на нездужання.

Обмеження пупкової грижі зустрічається рідко. Ці грижі добре піддаються консервативному ( без операцій ) лікування. Часто буває достатньо лікувальної гімнастики і масажу для того, щоб передня черевна стінка зміцнилася, пупкове кільце зменшилася і грижа безслідно зникла. Зазвичай це відбувається до п'яти років. Якщо все-таки залишається необхідність в операції, то її краще зробити саме в цьому віці.

Для дівчинки операція необхідна і в разі розширеного пупкового кільця. В подальшому може статися так, що вагітність і пологи розширять його ще більше, і тоді знову виникне небезпека грижі. Може грижа виникнути повторно? Може, але дуже рідко. І при правильно проведеної операції умов для цього не з'явиться.

Широко входять у практику хірургії новітні медичні технології в області щадних і безкровних методів лікування зводять нанівець можливість ускладнень, а крім того, роблять операції малотравматичними і набагато менш болісними. Через деякий час від недуги не залишиться й сліду: адже операція проводиться без розрізу. Але найголовніше - скорочується час перебування дитини в лікарні. Малюк не розлучається з мамою. А вже через кілька годин після операції йде додому.

грижа у дітейГрижа у дітей

Пупкова грижа у дітей


на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua