← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Ускладнення на серце

версія для друку

Ревматизм, хвороба Кавасакіускладнення на серце, ревматизм, хвороба кавасакіЧому дитячі кардіологи бояться застуди та ангіни

Причини серцево-судинних порушень у дітей - найчастіше «погана» спадковість або вроджені патології. Але є два захворювання, які чреваті ускладненнями саме на серце малюка. Це ревматизм і хвороба Кавасакі. Особливо небезпечні вони тим, що їх складно діагностувати: спочатку всі симптоми вказують на звичайне ГРЗ або ГРВІ.Гостра ревматична лихоманка ( ревматизм, хвороба Солькоского-Буйо )

Ця хвороба рідко зустрічається у дітей віком до 3 років. Найбільш небезпечний вік " - молодший шкільний, рідше - дошкільний. Частіше хворіють дівчатка. Виникнення ревматизму та його рецидиви пов'язані зі стрептококовою інфекцією. Саме стрептокок викликає тонзиліт, фарингіт, стрептококовий шийний лімфаденіт. Ось чому недолікована ангіна може дати ускладнення на серце.

Як це проявляється? Дитина перенесла гостру ангіну або фарингіт, або ускладнення хронічної стрептококової інфекції і начебто вилікувався. Насправді хвороба вступила в «латентний», прихований період, який може тривати від 1 до 3 тижнів. Малюк виглядає практично здоровим, хіба що у нього іноді підвищена температура тіла.

По закінченні другого періоду хвороби настає третій: з'являється сип, схожий на блідо-рожеві кільцеподібні висипання на тулубі, руках і ногах. Це означає, що хвороба вже вразила серце, суглоби і нервову систему. Ускладнення може бути трьох типів: ревмокардит, ревматичний поліартрит і мала хорея.

Ревмокардит

Вражає серце: це запалення всіх або окремих шарів серцевої стінки. Характеризується вираженою задишкою, серцебиттям, перебоями і болями в області серця, появою кашлю, частим, аритмічним пульсом. При фізичному навантаженні у дитини набрякають ноги, збільшується обсяг живота. Якщо і далі не лікувати ревмокардит, він може стати причиною придбаного пороку серця.Ревматичний поліартрит

Це ревматичне ураження суглобів. У великих і середніх суглобах, наприклад, колінних і гомілковостопних, з'являються сильні болі, припухлість, шкіра в області суглобів червоніє. Дитині важко дається кожен рух.

Як запобігти? Кращою профілактикою є підвищення імунітету - загартування, правильний режим чергування навантаження і відпочинку, повноцінне харчування. Необхідно виявляти і лікувати гострі і хронічні інфекції. І ще: якщо лікар пропонує тонзилэктомию - видалення мигдалин не поспішайте відмовлятися. Саме мигдалики дуже часто є «розсадником» стрептококової інфекції, а запалення цих маленьких органів - хронічний тонзиліт одного разу може перерости у ревматизм.

Хвороба Кавасакі

На відміну від ревматизму, частіше вражає хлопчиків. Близько 80% хворих хворіють у віці до п'яти років. Чим пізніше розпочато лікування, тим більше вірогідність того, що ураження серця і судин будуть серйозними.

Як це проявляється? До цих пір вчені сперечаються, що є причиною хвороби Кавасакі. Імовірно вона має інфекційне походження. Спочатку з'являється лихоманка: температура може підвищуватися від 37,5 - 38,0 до 40,0 С. Такі коливання температури тіла тривають до 3 тижнів.

Дитина стає збудливою, у нього розпухають горло і лімфатичні вузли шиї, з'являється яскраво забарвлена висип у вигляді нечітко окреслених плям різних розмірів. Пляму можуть зливатися і покривати більшу частину тіла, а іноді й обличчя. Може розвинутися світлобоязнь, очі запалюються, починається кон'юнктивіт.

Ще один тривожний симптом «полуничний мова»: він покритий нальотом, «обкладений», набряковий і болючий. Губи та слизова оболонка рота стає сухим, набувають яскраво-червоний колір. Починають червоніти долоні рук і підошви. Руки і ноги можуть набрякати. Дитина збуджена, але від рухливих ігор відмовляється, оскільки його суглоби втрачають гнучкість і болять.

Через пару тижнів після початку захворювання лихоманка слабшає. Одночасно зникають висип і припухлість лімфатичних вузлів, зате починає відшаровуватися шкіра навколо нігтів на руках і ногах - це стан нагадує линьку змії. Коліна, стегна і гомілки дитини можуть бути запаленими і болючими. Втім, скоро всі ці неприємні відчуття зникають.

Що ж залишається? Невидимі оку руйнування, які несе хвороба Кавасакі серцево-судинній системі розширення коронарних артерій. Згодом це може викликати їх тромбоз і розрив, стати причиною інфаркту. Скорочувальна функція серця і робота клапанів також страждають - починається серцева недостатність.

Як запобігти? Одна з методик лікування полягає в тому, що дитині внутрішньовенно вводять великі дози гамма-глобуліну. Це захищає серце і кровоносні судини від незворотних ушкоджень. Чим раніше розпочато введення гамма-глобуліну, тим вище шанс уникнути ускладнень.

Аспірин допомагає послабити лихоманку, запалення суглобів і біль, а також перешкоджає утворенню тромбів. Здійснюється постійний контроль за кількістю тромбоцитів у крові, і якщо рівень істотно вище норми, прописують і більш сильні, ніж аспірин, «розріджують кров» кошти.

Після одужання дитина ще протягом декількох років повинен спостерігатися у кардіолога. У більшості випадків прогноз при хворобі Кавасакі сприятливий.Пам'ятка для батьків

Хвороба Кавасакі схильні діти з 0 до 5 років, ревматизму діти 7-15 років. Хвороба Кавасакі частіше вражає хлопчиків, гостра ревматична лихоманка дівчаток. Обидві хвороби починаються як звичайні простудні захворювання. Дуже важливо помітити і почати лікувати на ранніх стадіях.

Особливо уважними повинні батьки, діти яких часто застуджуються і хворіють інфекційними захворюваннями, а також ті, у чиїх сім'ях вже були випадки прояву ревматизму і хвороби Кавасакі.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua