← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Коклюш у дітей

Коклюш


Коклюш - це інфекційне захворювання, яке розвивається по наростаючій. Це великий удавальник, що змінює маски - застуди та алергії, відчуває свою силу на беззахисних маленьких дітей ( хворіють в основному діти від 1 року до 5 років ). Від одного удару кашлюкової палички підвищується температура, від іншого - розігрується нежить, від подальших починається кашель, який з кожним днем стає все агресивнішою і болісніше. На відміну від ГРЗ хвороба поступово ( протягом 1-2 тижнів ) прогресує, катаральний період переходить в спазматичний кашель посилюється, стає нападоподібний.

При типовому перебігу захворювання напади кашлю досить характерні: кілька кашлевих поштовхів слідують один за одним на видиху, потім - вдих зі свистячим звуком, який відбувається за спазматичного звуження голосової щілини. Під час нападу кашлю обличчя дитини червоніє, синіє, в очах з'являються сльози, вени шиї набухають, можуть бути носові кровотечі, крововиливи в склеру. А при важкому перебігу хвороби трапляються мимовільні сечовипускання і дефекація.

Під час нападу язик висовується до межі, і тому вуздечка мови травмується про нижні зуби, на вуздечці утворюється ранка. Напад закінчується виділенням густої тягучої мокротиння, а іноді і блювотою. Пережити таке дорослому не під силу - яке ж тоді дитині, якщо кількість нападів може сягати від 10 до 60, а триватиме від 2 до 15 хвилин. При важкій формі кашлюку сильно порушується загальний стан дитини: кашель не дає спати, їжа не приносить задоволення, все кругом безрадісно, сили тануть.

Особливо небезпечний коклюш для дітей грудного віку. До найменшим він підкрадається непомітно: температура тіла при легких катаральних явищах може залишатися нормальною, загальний стан практично не страждає. Але як же дитині погано, коли ураганом накидається кашель! Під час таких нападів у маленьких дітей може відбуватися затримка дихання і навіть короткочасна його зупинка, посиніння обличчя ( ціаноз ), блювання.

Іноді напади можуть проявлятися у вигляді чхання, в кінці якого відбувається носова кровотеча. Під час нападів спазматичного кашлю дитина не може адекватно дихати, порушується газообмін, не вистачає кисню - настає гіпоксія. А так як дитячий мозок особливо чутливий до нестачі кисню, може виникнути гіпоксична енцефалопатія, або ураження головного мозку в результаті недостатнього надходження кисню. Тому дітей раннього віку від коклюшу слід лікувати в умовах стаціонару.

Протягом півтора місяців хвора дитина є джерелом інфекції, оскільки вона поширюється повітряно-крапельним шляхом. А кашель так просто не здається - він може тривати до 2-3-х місяців. Ослаблений організм схильний та іншим інфекціям. Пам'ятаючи про це, потрібно створити найбільш сприятливі умови для одужання. Необхідно годувати частіше і невеликими порціями ( їжа повинна бути калорійною, більш рідкої: протерті супи, каші, овочеве пюре, некруто зварені яйця, нежирне протерте м'ясо ).

Регулярно провітрюйте кімнату і робіть вологе прибирання. Дитині можна гуляти, але при прогулянці не можна контактувати з іншими дітьми. Будинку повинно бути тихо і спокійно, тому що кашель «летить» на будь-який подразник: різкий звук, дзвінок, ляскання дверима і т.д. Під час нападу кашлю малюка беруть на руки або саджають, притримуючи голову злегка похилому положенні, щоб легше було відкашлятися. На щастя, коклюш залишає після себе стійкий імунітет, повторні захворювання трапляються рідко, та все-таки найефективніша міра профілактики - це вакцинація.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua