← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Кір у дітей

Кір


Кір у дітейЯк і інші інфекційні захворювання, кір у дітей частіше виникає в осінньо-зимовий і весняний періоди, хоча захворювання реєструються протягом усього року. І як будь-яка інфекція, кір підточує організм і провокує на ускладнення, які часом бувають міцніше її самої. Причому від тижня до трьох дитина може носити в собі цю невидиму капсулу і тільки потім захворіти. Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом ( при розмові, кашлі, чханні ), через навколишні предмети ( іграшки, посуд ) інфекція не передається внаслідок низької стійкості вірусу у зовнішньому середовищі.

Так, кір подорослішала, тому існуюча досі помилкова думка про її дитячості нерідко призводить до запізнювання діагностики та поширенню інфекції в сім'ях, навчальних закладах та інших колективах. З іншого боку, втішає те, що діти у віці до року рідко хворіють на кір у зв'язку з малою кількістю контактів і завдяки передающемуся від матері імунітету. Але якщо мати не хворіла на кір і не була щеплена проти неї, немовля при несприятливих обставинах може захворіти.


Симптоми, лікування кору

Всі знають, що кір проявляється висипом. Але це тільки до кінця тижня ( до 4-6 дня ) малюк з голови до ніг зацвітає рожевим кольором, а до цього можна думати-гадати, що це таке грип? бронхіт? кон'юнктивіт? кишкове отруєння? Тому що дійсно буде всього потроху. Ось раптово підвищилася температура до 38-39С, з'явилися рясні слизово-гнійні виділення з носа, голос осип, повіки набрякли і почервоніли, замучив сухий нав'язливий кашель. Виникли болі в животі, розріджений стілець, звело пальці ніг.

Прояснить Картину дитячий лікар, заглянувши в рот дитини: сірувато-білуваті висипання розміром з макове зернятко на слизовій щік у корінних зубів і ясен - це ознаки кору. Доповнить картину типова для цього захворювання плямиста висипка. Вона «приходить» напливами: 1-й день - область обличчя і шиї, 2-1 - тулуб і плечі, 3-й день - ноги і руки. Зникає висип в такій же послідовності, як і приходить, залишаючи сліди своїх злочинів - бурі пігментні плями. Хвороба до цього часу йде на спад.

Однак не завжди кір протікає так, як описано. Буває, що вона тягнеться і тягнеться, обростаючи все новими людьми. Саме ці недобрі попутники - ларингіт, трахеобронхіт, пневмонія, отит, стоматит, енцефаліт, поліневрити та інші - є причиною несприятливих наслідків. Зазвичай з кором справляються в домашніх умовах, госпіталізують тільки пацієнтів з тяжким перебігом хвороби або тих, хто не має належних умов вдома.

При лікуванні корі дуже велике значення має гігієнічний зміст шкіри і слизових оболонок. Кілька разів в день потрібно промивати очі теплою кип'яченою водою або 2% розчином гідрокарбонату натрію, після чого 3-4 рази на день закапувати розчин сульфацила натрію або вітаміну А. Ніс прочищають ватними тампонами, змоченими теплим вазеліновим маслом. Сухі, потріскані губи змазують борним вазеліном або жиром. Крім того, обов'язково проводиться призначена лікарем медикаментозна терапія.

Хворим слід протягом усього періоду лихоманки дотримувати постільний режим, їм необхідно забезпечити повноцінне, відповідне віку харчування з достатньою кількістю рідини ( чай, фруктові соки, компоти, рідкі киселі, морси тощо ). Легше переносять кір пацієнти, яким була проведена попередня імунопрофілактика. Екстрена імунопрофілактика ( при контакті з хворим на кір ) проводиться не хворим і раніше не щепленим дітям у віці від 3-х місяців до 4-х років шляхом одноразового внутрішньом'язового імуноглобуліну ( старших - за спеціальними показаннями ).

Найбільш надійний спосіб профілактики цього захворювання - вакцинація живої корової вакциною дітей у віці 12-15 місяців з подальшою ревакцинацією в 6 років. Протипоказаннями для вакцинації є тільки гострі інфекційні захворювання, хвороби крові, органічні ураження серця у період декомпенсації, гострі нефрити, ревматизм у гострій і підлаштуй стадіях.

Вакцинація в більшості випадків захищає від захворювання на кір або сприяє полегшеному його перебігу, а також попереджає тривале збереження корового вірусу в організмі ( «повільна» інфекція ), з яким в останні роки пов'язують розвиток деяких важких хронічних захворювань центральної нервової системи ( розсіяний склероз ).Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua