← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Краснуха у дітей

версія для друку

Краснухакраснуха у дітей: причини краснухи, симптоми кпаснухи, лікуванняКраснуха-високозаразне гостре інфекційне захворювання, що викликається вірусом краснухи.

Найбільш часто краснуху хворіють нещеплені діти 2-9 років. Особливо небезпечна краснуха у перші 3 місяці вагітності при цьому нерідко розвиваються важкі вроджені вади розвитку дитини, можлива внутрішньоутробна загибель плоду. В цілому, у дорослих людей краснуха протікає важче, ніж у дітей.

Джерелом інфекції є людина з клінічно вираженою або стертою формою краснухи. Шляхи передачі - повітряно-краплинний (при розмові з хворим, поцілунки) і вертикальний (від матері до плоду). Можливий також контактний шлях зараження - через дитячі іграшки. Хворий стає заразним за 1 тиждень до появи висипки і продовжує виділяти вірус протягом 5-7 днів після появи висипань. Дитина з вродженою краснухою виділяє збудник більш тривалий час (до 21-20 місяців).

Що відбувається при зараженні краснухою?

Інкубаційний період захворювання триває від 11 до 24 днів (частіше 16-20).

Вірус краснухи проникає в організм через слизові оболонки дихальних шляхів і розноситься кров'ю по всьому організму, викликаючи збільшення лімфатичних вузлів, особливо тих, що розташовані на потилиці і задній стороні шиї. Іноді виникає незначний нежить і сухий кашель, відчуття першіння в горлі, сльозотеча. Найбільш важко краснуха протікає у дорослих: характерне підвищення температури тіла (до 38-39°С ), головний біль, болі в м'язах, зниження апетиту.

В перший день хвороби у 75-90% хворих виникає характерна висип на шкірі, причому висипання частіше спостерігаються у дітей. Елементи висипу являють собою круглі або овальні рожево-червоні дрібні плями. Частіше висип спочатку виникає на обличчі і шиї, за вухами і на волосистій частині голови, а потім протягом доби вона з'являється на тулубі і кінцівках. Особливо типово розташування висипу на спині, сідницях, зовнішній поверхні рук і передньої поверхні ніг. На підошвах і долонях висип відсутня. Іноді одночасно дрібні единычные висипання з'являються на слизовій оболонці рота. Висип тримається два-три дні.

У дітей краснуха зазвичай протікає легко.

Ускладнення краснухи вкрай рідкісні і зустрічаються у дітей з імунодефіцитом. До них відносяться: пневмонії, отити, артрити, ангіни, тромбоцитопенічна пурпура. Дуже рідко (переважно у дорослих) виникають ураження головного мозку - енцефаліт та менінгоенцефаліти. Краснуха у вагітних не становить серйозної небезпеки для майбутньої матері, але значно збільшує ризик вад розвитку плода.

Діагностика та лікування краснухи

Діагноз краснухи, як правило, ставиться, якщо у дитини був контакт з хворим на краснуху, він не щеплена, наголошується характерна шкірний висип, збільшення лімфатичних вузлів, інші симптоми.

Діагноз підтверджується за допомогою аналізу крові з вени на противірусні антитіла, який проводиться на 1-3-й день хвороби і через 7-10 днів. Про краснухи свідчить збільшення антитіл в 4 рази і більше.

Лікування зазвичай проводиться в домашніх умовах. У період висипань дитині необхідний постільний режим. Спеціальне лікування не призначають, іноді застосовують симптоматичні засоби (ліки, що усувають симптоми захворювання).

При появі ускладнень необхідна термінова госпіталізація.

Прогноз захворювання здебільшого сприятливий. Повторне зараження краснухою неможливо.

Профілактика краснухи у дітей

Для запобігання розповсюдження інфекції хворих на краснуху ізолюють протягом 5 днів з моменту появи висипки. Щодо спілкувалися з ними осіб ніяких обмежувальних заходів не передбачено, карантин на групи дитячих закладів не накладають. Важливо запобігти контакту хворої дитини з вагітними жінками.

Вакцинація від краснухи входить в календар щеплень. У Росії найбільш часто застосовується тривакцина кір-краснуха-паротит. Вакцину вводять підшкірно або внутрішньом'язово в 12 -15 місяців і повторно-у 6 років. Специфічний імунітет розвивається через 15-20 днів майже у 100% щеплених і зберігається понад 20 років.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua