← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Молочниця у новонароджених

Причини появи та профілактика молочниці у новонароджених

Як лікувати молочницю у новонародженихМолочниця у новонароджених (кандидоз) може проявитися вже в перші дні після появи на світ. Звідки вона з'являється, якщо дитина ще не знав антибіотиків і був надійно захищений від інфекцій плацентою всередині матері? Звичайно, жодне захворювання не виникає з нізвідки. Молочниця у новонароджених дівчаток в піхві і в роті з'являється внаслідок інфікування нею від матері, яка є носієм грибкової інфекції. При народженні плід піддається зараженню молочницею через зіткнення зі слизовими оболонками піхви і цервікального каналу матері. Тому багато гінекологи призначають лікування своїм пацієнткам від молочниці безпосередньо перед пологами. Проте краще всього зайнятися цим у період планування дитини, тому що серйозні лікарські препарати проти кандидозу під час вагітності заборонені.

Молочниця у новонароджених симптоми має яскраво виражені. Вони включають в себе наступні.

1. Творожистие виділення білого кольору.

Як правило, вони розташовані на слизовій. В роті вони не зрушуються з внутрішньої поверхні щік або губ самостійно. Зазвичай під сирнистий висипанням, якщо його прибрати ватною паличкою або чистим пальцем, можна спостерігати невелику виразку. У піхву творожистие виділення проявляються рясніше і легко забираються при підмиванні дитини.

2. Свербіж.

Білі творожистие виділення і мікротріщини, які утворюються під ними, викликають свербіж, який з прогресуванням захворювання стає все сильніше. Молочниця у роті у новонароджених розвивається стрімко. Зовсім маленька дитина не може сказати про це, тому він часто плаче і намагається засунути кулачок в рот.

3. Зміна кольору слизових оболонок рота і піхви.

Зазвичай молочниця у дівчаток і у хлопчиків однаково проявляється у набряклості і почервоніння ротової порожнини або піхви. Однак подібне явище у роті, якому супроводжує висока температура і відсутність творожистых виділень, не можна плутати зі стоматитом, який також зустрічається у грудних дітей.

4. Мікротріщини на слизовій оболонці.

Цей симптом можна віднести скоріше до дівчаток - на слизових покривах зовнішніх статевих органів можуть з'явитися мікроскопічні тріщинки. Деякі з них цілком здатні трохи кровоточити. Це відбувається з-за того, що кислотність флори при молочниці різко підвищується. В результаті слизова оболонка стає тонкою і має розриви в деяких місцях.

Як правило, молочниця у новонароджених лікування не потребує, тобто протигрибкові препарати для прийому всередину не призначають. Ферменти в кишечнику грудних дітей ще не до кінця сформовані, тому реакція на прийом таких таблеток буде негативною. Зазвичай лікар призначає місцеве лікування за допомогою протигрибкових розчинів, які діють досить швидко і знімають свербіж протягом 1-1,5 днів. Однак слід пам'ятати, що препарати не можна відміняти відразу ж після того, як дитина заспокоївся, і творожистие виділення пройшли. Грибки Кандіда досить стійкі і їх неможливо знищити за 2-3 дні використання розчину для місцевого впливу. Тому необхідно продовжувати курс лікування саме стільки днів, скільки прописав лікар. Інакше це захворювання в майбутньому все одно повернеться.

Профілактика молочниці у новонароджених

1. Лікування молочниці у матері в період планування дитини, або безпосередньо перед пологами.

2. Дотримання правил гігієни новонароджених: прокип'ячені пляшечки, соски та іграшки, проглаженная одяг.

3. Спостереження за рівнем імунітету, зменшення якого також може спровокувати кандидоз.

4. Не приймати антибіотики безконтрольно, коли відсутня рекомендація лікаря. Подібні препарати можуть знищити захисні бактерії флори слизових оболонок, які стануть вразливими до появи грибків Кандида. Крім того, подібна реакція на антибіотики може зберегтися у малюка на все життя.

Про те як лікувати молочницю у новонароджених краще дізнатися у педіатра, а не намагатися впоратися із захворюванням народними методами. Звичайно, кандидоз не смертельний, і сама хвороба може пройти через 14 днів. Але буде краще, якщо використовувати для його лікування препарати з аптек, а не трави, зібрані в поле. Безумовно, ромашка і деревій нададуть позитивну дію при молочниці. Проте вони не зможуть надати настільки швидкого ефекту, який необхідний для новонародженого, щоб забезпечити йому нормальне споживання їжі і спокійний сон.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua