← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Отит

Отит: причини отиту


Інфекції середнього вуха лікарі найчастіше пов'язують з перенесеними крихіткою застудами та ускладненнями після них. Чому ж в основному таким захворюванням страждають саме діти? Це пов'язано з анатомічними особливостями їх організму.

Орган слуху у малюків набагато слабшими, ніж у дорослих. У його середньому відділі крім барабанної перетинки і слухових кісточок є слухова ( або євстахієва ) труба, яка з'єднує вухо з носоглоткою. Вона у дитини коротше і ширше, ніж у дорослого. Тому інфекція ( слиз або гній ) з носоглотки в вухо потрапляє швидше. Коли труба забивається слизом, це призводить до измнению тиску в вушниці та запалення.

Отит у перший рік життя, крогда малюк знаходиться переважно в горизонтальному положенні, може спровокувати не тільки інфекція, але навіть потрапляння суміші або грудного молока з носоглотки в середнє вухо.

З віком будова вуха змінюється, і запалення в ньому виникає з інших причин. Наприклад, після 1-2 років починають рости аденоїди. До 3-5 років вони досягають максимального розміру, і у відповідь на інфекцію запалюються, збільшуються і можуть навіть перекрити слухову трубу. Серед причин, що викликають отит, також можуть бути:

 • недолік природного імунітету;
 • схильність до алергії;
 • штучне вигодовування;
 • патологія бронхо-легеневої системи.


Симптоми отиту

Якщо дитині 3 роки, він вже може показати на вушко, що його турбує. А ось діагностика отиту у немовляти часто буває скрутна. Ось тут-то вам допоможуть спостережливість і інтуїція. Вуха у дитини захворюють, як правило, раптово і до вечора. Матусю має насторожити, коли явно голодний малюк смокче груди і раптом починає плакати, крутить головою, турбується, кидати смоктати. Можливо, смоктальні рухи загострюють у малюка болю у вушках.

Буває, що вночі у дитини піднімається температура ( зазвичай вище 38 С, а іноді і до 40С ). Він починає безутішно плакати, вертіти головою. Ваші дії: злегка надовите на козелок - хрящик, який розташований перед вушною раковиною. І тоді дитина, відчувши сильний біль, намагатиметься ухилитися від маминих рук або заплаче. Отже, в дитини точно болять вушка. Терміново викликайте лікаря!Лікування отиту у грудних дітей

Існують дві найбільш часто зустрічаються форми отиту: катаральне запалення, при якому немає виділень, гнійне, коли у дитини тече з вуха. Симптоми як одного, так і іншого можуть бути простудними:

 • температура ( хоча у немовлят не обов'язково висока );
 • часте дихання, коли дитина дихає ротом.

Швидше за все, причина захворювання пов'язана із запаленням слизової оболонки носоглотки. Це і буде провокатором болю у вусі. Тепер ваша задача - якомога швидше вилікувати закладеності носа. Препарати інтерферону гарні тільки в перші дні, щоб запобігти розвитку інфекції. У цей період не гуляйте з малюком і не купайте його.

Вранці умивайте дитину, протирайте рушником, змоченим у теплій воді, особливо лобик і шийку, де може виступати потничка. Обережно прочищайте ватною паличкою, змоченою в грудному молоці, носик і капайте ліки, яке не повинно бути холодним. Перед сном малюка краще поносити на руках майже у вертикальному положенні, щоб не давати слизу потрапити з носика у вухо.

Зазвичай лікування закінчується днів через п'ять, довго застосовувати ліки шкідливо. Якщо ви годуєте малюка грудьми, він одужає швидше. Давайте тільки ті ліки, які прописав лікар, і спостерігайте за реакцією дитини на них. Пам'ятайте, що при гнійному отиті в барабанної перетинки утворюється отвір, через яке гній виходить назовні. Застосувавши в цьому випадку спиртовий розчин, ви викликати своєму малюкові біль і затомозите загоєння перетинки, що може призвести до хронічного отиту. Цього потрібно пострараться не допустити.

Адже пік частоти гострого гнійного середнього отиту припадає саме на вік до 6 місяців. Отже, якщо у дитини гнійний отит, не закривайте вушний прохід ватним тампоном - виділення не повинні накопичуватися у вусі, а виходити з нього!

При катаральному отиті дитині допоможуть будь-які попередньо підігріті вушні краплі, які зазвичай призначають закапувати по 4 рази в день. Якщо їх немає в будинку, закапайте 2-3 краплі борного спирту, у крайньому випадку - горілки. Після цього в слуховий отвір вставте ватку. Можна поставити компрес.

Сухий зігріваючий компрес

Візьміть великий шматок вати, закрийте їм хворе вушко ( вухо ), зверху надіньте щільно прилигающий до голови чепчик, шапочку або пов'яжіть косинку.

Вологий компрес зігріваючий

Ставиться на 2-3 години або на всю ніч. Горілчаний або полуспиртовой компрес роблять у випадку, якщо температура тіла не вище 37.5С. Щоб запобігти опіку ( дитяча шкіра дуже ніжна ), не накладайте компрес непостредственно на вушну раковину. До складеної в кілька разів щільної лляної ганчірочці або марлі зробіть розріз за розміром вуха. Навколо нього розташуйте намочений у теплій рідині компрес, щоб тканина закрила привушну область. Поверх тканини накладіть трохи більший за розміром шматок вощеного паперу з таким же розрізом, прибинтуйте товстий шматок вати і закріпіть чепчиком. Ставте компрес на ніч навіть після того, як біль пройшла.

Як закапати краплі?

Перед початком процедури вушко треба очистити від виділень. Краплі зігрівайте до температури тіла, інакше холодна рідина завдасть дитині сильну біль. Для цього пухирець опустіть ( або пепетку ) в теплу воду. Укладіть малюка на бік хворим вушком вгору. Однією рукою відтягніть вушну раковину назад і вгору, щоб випрямити слуховий прохід, і закапайте у вухо. Закрийте слуховий прохід чистою ваткою і залиште кінчик тампона стирчати зовні. Нехай малюк полежить в такому положенні декілька хвилин. Потім закапати в інше вушко.В теплі і чистоті

Біль можна полегшити прогріванням "синьою лампою", але їй потрібно користуватися дуже обережно. Чим сильніше її потужність, тим більше має бути відстань, з якого проводиться процедура. Тривалість 5-7 хвилин. Для профілактики захворювання кладіть дитину то одним, то іншим вухом на грілку на 10-12 хвилин.

При будь-якій формі отиту, навіть якщо немає нежиті, малюкові потрібно закопувати судинозвужувальні дитячі краплі для носа ( 3-4 рази в день ). Інакше інфекція може легко перейти на друге вухо. Краще застосовувати препарати у вигляді спрею. Ліки впливає тільки на слизову оболонку носа, розпорошуючись по ній. Краплі ж з носа протікають в рот, а звідти потрапляють у шлунок. Аерозоль краще впорснути дитині 1 разів, почекати кілька хвилин, добре очистити йому носик, а після цього процедуру повторити.

Щоб звільнити вухо від гною, треба обробити 3%-ний перекисом водню. Ні в якому разі не користуйтеся сірником або іншими гострими предметами, якими можна пошкодити барабанну перетинку або вразливу шкіру слухового проходу. Як же діяти? Скрутіть з ватки кілька тугих джгутиків і, обережно повертаючи їх, по черзі вводите у вушний прохід, поки він повністю не очиститься від гною.

Якщо болить тільки одне вухо, кладіть дитину спати на цей бік, щоб у вусі не скупчувалися виділення. У горизонтальному положенні біль посилюється, тому підніміть подушку під кутом 30-45С. Для профілактики після хвороби в носик капайте грудне молочко кілька разів в день. Не забувайте чистити раз на тиждень поличкою вушну раковину.

При отиті не зволікайте з візитом до лікаря! Недолікований отит може перейти в хронічну форму, боротися з якою вже набагато складніше. Антибіотики лише на час знімають розвиток процесу, що розгорається незабаром з новою силою. Допоможе комплексне лікування у поєднанні з активним способом життя, загартовуванням і спеціальною дієтою.Правила профілактики

 • Постарайтеся як можна довше кормиль малюка грудним молоком.
 • При годуванні тримайте дитинку в положенні, близькому до вертикального.
 • Купайте малюка тільки в гумовій шапочці. У ванній намагайтеся не заливати вушко водою і ретельно почистіть його, якщо все ж волога потрапила туди.
 • Разом з лікарем розробіть програму розумного загартовування. Це підвищить опірність організму хворобам, в тому числі і отиту.
 • Уникайте безконтрольного застосування антибіотиків. Давайте їх лише за призначенням лікаря.
 • Навчіть дитину правильно высмаркиваться: закривши одну ніздрю і відкривши рот. Відучіть від звички втягувати слиз.
 • Чистіть вушка не найчастіше ( але не рідше! ) 1 рази в тиждень. В здоровому вусі відбувається самоочищення, а сірка в розумних кількостях володіє бактерицидною дією. Тим, у кого болять вуха, не варто зайвий раз дратувати їх. Будьте обережні і делікатні з вушками малюка!


Лікування отиту народними засобами

У хронічних пацієнтів з отити виникають алергічні реакції на багато лікарські препарати. Для них стають дуже актуальними бабусині рецепти настоїв і примочок з різних трав, схвалені багатьма педіатрами.

 • Для зняття болю при запаленні середнього вуха треба 3 рази в день закапувати в нього теплу настоянку з листя м'яти перцевої або її родички - меліси.
 • Знеболювальною та протизапальною дією володіє настоянка з квіток календули або буркуну лікарського. Закопувати її радять не менше 4 разів на день.
 • Для прогрівання ( після зняття гострого болю ) рекомендують вводити у вухо тепле масло лаванди або шипшини.
 • Прискорюють загоєння барабанної перетинки настоянки календули або околоплодника горіха.
 • При запаленні зовнішнього слухового проходу слід закапувати у вухо настоянку з листя евкаліпта або барбарису. На ніч закладайте в вушко мазь, приготовану з листя деревію і квіток календули.


на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua