← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Панкреатит у дітей

версія для друку

Хронічний панкреатит у дітейхронічний панкреатит у дітей, пакриотит, панкриатит, панкреотітВ останні роки лікарі все частіше стикаються з проблемами травлення у дітей. Одна з них хронічний панкреатит.

Це захворювання підшлункової залози носить запальний характер. Панкреатит викликають різні причини, в тому числі і генетично обумовлені або пов'язані з патологією інших органів і систем. Певну роль у розвитку хвороби здатне зіграти неправильне харчування, коли не враховується вік дитини і пов'язані з нею особливості меню та режиму дня.

Крім того, важливо, яка оточує атмосфера маленького чоловічка. Стан може погіршитися, якщо малюк росте в нервовій обстановці, чи то в сім'ї або в дитячому садку. Зрозуміло, якщо лікарі визначили у дитини панкреатит, це зовсім не означає, що винні неодмінно близькі, тому що годували малюка не так, як треба. Заради справедливості варто сказати, що малята іноді хворіють і у самих дбайливих батьків.Причини панкреатиту у дитини

Однак важливі не тільки індивідуальні особливості. Вітчизняні педіатри та дитячі гастроентерологи не випадково пов'язують зростання захворювань підшлункової залози з різкими змінами характеру харчування і всього стилю життя, що відбулися в останнє десятиліття.

Тоді в Росії майже одночасно з'явилися різні новинки, що у світі прийнято називати фаст-фудом. У США вироби такого роду почали з'являтися у продажу поступово, ще з 30-х років минулого століття. Люди послідовно дізнавалися справжню харчову цінність і негативні властивості кожної з таких новинок і намагалися проявити розумну обережність. А обережним було чого: «швидка їжа» містила надлишок жирів, цукру, солі, а також різні ароматизатори, підсилювачі смаку, коптильні речовини та інші не нешкідливі для дітей добавки.

На нас же все обрушилося відразу, і ми мимоволі, з кращих спонукань, поставили своїх дітей під удар. Адже ці ерзаци так спокусливі, яскраво упаковані, і все в готовому вигляді! А тут ще й реклама. Першими забили тривогу дієтологи, які не втомлювалися повторювати, що дітям необхідна натуральна корисна їжа домашнього приготування, а зовсім не ерзаци з добавками. Це особливо актуально для малюків з проблемами травлення.

Що робити, якщо хронічний панкреатит у дитини став реальністю?

Від батьків залежить дуже багато, адже в основі лікування захворювання лежить дієта, а виконувати всі її вимоги треба набагато суворіше, ніж при інших захворюваннях. Панкреатит не прощає похибки. А малюк повинен не тільки виживати, але і рости, розвиватися, вчитися, спілкуватися з однолітками. Значить, його харчування має бути повноцінним.

Підшлункова залоза унікальна і незамінна її не можна вилучити, як апендикс.

Єдиний вихід - жити в ній ладу. Любляча матуся приходить у відчай: жирного не можна, смаженого - ні в якому разі не можна холодного, гострого, а також кислого, солодке різко обмежується. Варто порушити заборону. Як хвороба відразу ж карає ні в чому не винного малюка болями в животі, нудотою. Запалена підшлункова залоза змушена говорити мовою болю, вона не може по-іншому попередити про небезпеку. Тому будемо дотримуватися заходів обережності.Як починається панкреатит

Варто задуматися і про душевної гармонії дитини. Досвідчені лікарі іноді називають панкреатит хворобою домашніх негараздів. Діти глибоко переживають сімейний конфлікт, хоча деколи не розуміють суті того, що відбувається. Малюк не може висловити, вилити свої переживання, а тому емоції накопичуються, і вибух відбувається всередині організму. Нерідко це проявляється спазмами жовчовивідних шляхів і проток підшлункової залози. Так починається панкреатит.

Чому не у всіх малюків однакові прояви стресу? Хвороба шукає слабке місце в організмі, а воно у кожної дитини своє. Якщо прийняти цю точку зору, то стає зрозумілим і те, що панкреатит у дітей нерідко з роками проходить, і здоров'я потроху відновлюється. Просто послідовне дотримання дієти не дає хвороби провести значні зміни в підшлунковій залозі. Так що будьте впевнені: ваші зусилля по організації правильного харчування дитини неодмінно будуть винагороджені!на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua