← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Психосоматичні розлади у дітей

версія для друку

Що таке психосоматичні розлади?


Причини психосоматичних розладів


психосоматичні розлади, симптоми психосоматичних розладів, лікування психосоматичних розладівЧасто діти скаржаться на біль у животі, часом відмовляються від їжі і взагалі стають якимись невеселими. Причина для подібних скарг може бути безліч. Але одна заслуговує особливої уваги. Дитина в повсякденному житті потрапляє в різні ситуації і, природно, не може на них не реагувати.

Нервово-психічні реакції на події часом викликають симптоми, що імітують різні захворювання. Подібні розлади називають психосоматичними. Схильний до них малюк відрізняється емоційністю. Його скарги різноманітні: вчора болів животик, сьогодні закололо серце. Такі діти дуже вразливі і легко засмучуються по самому незначному приводу. Вони швидко стомлюються, сором'язливі і дуже сугестивності.

Проноси і запори

Їх появі часом передує раптовий переляк. Іноді нестійкі випорожнення переслідує малюка, який відчуває надмірні навантаження. З ранку стілець дитини буває оформленим, а протягом дня стає більш розрідженим.

Блювота і нудота

Часом до такого результату може призвести запах або одна згадка про продукт, якого малюк не переносить. На нудоту часто дитина скаржиться, що не бажає йти в дитячий сад.

Болі в животі

Психологи помітили, що деякі діти вдаються до такого прийому, коли хочуть привернути до себе увагу. Часом повторювані скарги на болі в животі змушують батьків показати малюка гастроентеролога. На користь того, що такі болі не пов'язані з захворюванням шлунково-кишкового тракту, говорять факти:

  • епізоди скарг короткочасні, а перерви між ними бувають від 2-3 тижнів до декількох місяців;
  • біль не пов'язана з прийомом їжі ( часто при захворюванні шлунка і кишечника вона з'являється до їжі або незабаром після неї );
  • відчуття болю часто збігається з переживаннями або неприємними ситуаціями;
  • болю не виникають вночі.
Лікування психосоматичних розладів.

Висновок про те, що у дитини дійсно психосоматичне розлади, можна зробити лише після ретельного обстеження. Так, малюкові, який скаржиться на виражені болі в животі, лікар може дати направлення на аналізи, УЗД і гастроскопію, щоб виключити захворювання травної системи. Адже скарги в тому і іншому випадку схожі, а лікувальна терапія розрізняється.

Є особливі ситуації: не можна зволікати з наданням дитині допомоги, якщо мова йде про хірургічне захворювання, симптоми якого схожі з психосоматичними розладами. Важливо розуміти і те, що психосоматика - не спосіб симуляції. Мова йде про захворювання, що вимагає лікування.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua