← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Ознаки рахіту

РахітРахіт ознакиЯкщо наші батьки дотримувалися порад лікарів практично беззаперечно, то сучасні матусі часто ставлять рекомендації педіатрів під сумнів. І це зрозуміло: розмаїття і суперечливість інформації здатні збити з пантелику кого завгодно. На форумах в Інтернеті дедалі частіше розгораються суперечки про необхідність призначення немовлятам вітаміну D. Його передозування веде до серйозних наслідків, а наші дітки добре харчуються, багато гуляють, звідки ж взятися рахіту? Так міркують мами. Начебто все вірно. Але часом вітамін D відіграє життєво важливе значення для малюка і рятує його не тільки від нестачі кальцію, але і від проблем зі здоров'ям у майбутньому.Підступна хвороба

Рахіт - це захворювання, обумовлене недоліком кальцію і фосфатів в організмі дитини, що виражається в порушенні мінералізації кісток, затримки росту кісткових деформацій, вегетосудинної дисфункції. Щоб зрозуміти, чому недолік кальцію і фосфору призводять до розвитку такого непростого захворювання, необхідно визначити роль цих мінералів в організмі людини. Перш за все вони - складові компоненти кісткової тканини, цеглинки, необхідні для побудови нашого скелета.

Кальцій відповідає за скорочення м'язів, допомагає роботі нервових клітин, регулює тонус вегетативної нервової системи, входить до складу білкових молекул, гормонів та ферментів. Фосфор - не менш цінну речовину. Він забезпечує енергетичні процеси, бере участь в обміні глюкози. І тут виникає питання: якщо ці мінерали так важливі для організму, то чому ж на рахіт хворіють тільки маленькі діти?

Справа в тому, що на немовля лягає колосальне навантаження: його зростання в перший рік життя збільшується в середньому в 1.5-2, а вага - в 3 рази! І це при відносній незрілості різних систем, а відповідно і механізмів компенсації. Тому навіть невеликий дефіцит тих чи інших речовин позначається на здоров'ї малюка. Особливо схильні до розвитку рахіту недоношені дітки. Дорослі, давно вийшли з періоду інтенсивного росту, тому дефіцит кальцію для них може залишитися непоміченим і не викликати дискомфорту.Чому хворіють?

Передумови для виникнення рахіту часто складаються ще до народження малюка.

 • Ризик розвитку рахіту на першому році життя збільшується в кілька разів, якщо майбутня мама страждала гестозом або під час вагітності дотримувалася вегетаріанську дієту.
 • Рахіт часто розвивається у дітей, що знаходяться на штучному вигодовуванні, якщо не дотримуються принципи раціонального харчування, а також при пролонгованому природному вигодовуванні, коли мама відмовляється від своєчасного введення прикорму.
 • Недолік кальцію і фосфатів може спостерігатися у малюка при синдромі порушеного кишкового всмоктування ( мальабсорбції ), який розвивається в силу різних причин: лактазной недостатності, целіакії, кишкових інфекціях. Рахіт можуть спровокувати спадкові захворювання, судомні синдроми ( при тривалому застосуванні люміналу ), хвороби нирок і печінки.


Пити чи ні?

Профілактика рахіту починається ще під час вагітності. Майбутня мама повинна побільше бувати на свіжому повітрі, добре харчуватися ( у раціоні обов'язково присутність молочних, м'ясних продуктів, яєць, овочів та фруктів ). В умовах середньої смуги здоровим дітям першого року життя педіатри зазвичай призначають профілактичну дозу вітаміну D, яку слід приймати з жовтня по травень. У період з травня по вересень профілактично вітамін D приймати не можна, так як в цей час достатню його кількість виробляється під впливом сонячного випромінювання.

При наявності у дитини рахіту лікар призначає вітамін D в дозі більшій, ніж профілактична. Лікування рахіту має бути не тільки медикаментозним, обов'язково включайте в терапію прогулянки на свіжому повітрі, плавання, загартовування, масаж Якщо ваш малюк страждає на рахіт, не поспішайте ставити його на ніжки. Внаслідок нестачі кальцію і фосфору кістки малюка стають м'якими і легко деформуються, купуючи негарну Про - або Х-подібну форму.

Рахіт захворіла дівчинка? Постарайтеся якомога довше не садити її: є небезпека деформації таза. У цьому випадку у дитини в майбутньому можуть виникнути проблеми з дітонародженням. Пам'ятайте, що при недотриманні дозування можливий розвиток гострого або хронічного отруєння вітаміном D. Клінічно гостра інтоксикація проявляється загальному важким станом дитини, спрагою, блювотою, різким зниженням маси тіла, судомами. Необхідно негайно припинити прийом вітаміну D і викликати «швидку допомогу».

Хронічне отруєння вітаміном D проявляється у вигляді поганого апетиту, слабкості, дратівливості, порушення сну, раннього закриття великого тім'ячка, підвищення артеріального тиску, утворення каменів у нирках. Необхідно припинити прийом вітаміну D і негайно звернутися до лікаря. Якщо ви помітили у малюка ознаки рахіту, обов'язково проконсультуйтеся з педіатром, так як самостійне призначення вітаміну D може викликати тяжкі наслідки.Основні ознаки рахіту

Клінічна картина захворювання залежить від ступеня недостатності кальцію і фосфору і відповідно має наростаючий характер.

Для легкої форми рахіту характерні:
 • підвищена нервово-психічна збудливість, яка проявляється у вигляді частого дратівливого плачу, занепокоєння, поганого сну;
 • невелика затримка росту;
 • податливість і болючість кісток черепа;
 • повільне закриття великого тім'ячка;
 • сплощення потилиці;
 • тьмяність і ламкість волосся, освіта залисин на потилиці. Такий дитина багато плаче, легко пробуджується. Внаслідок підвищеної пітливості дитини мамі доводиться часто міняти йому одяг, він повільно зростає, у такого малюка довго не прорізуються зубки, сповільнюються темпи психомоторного розвитку ( пізніше починає тримати голову, перевертатися, підніматися на ручках ).

При середньотяжкій формі рахіту всі перераховані вище ознаки стають більш вираженими, крім того, звертають на себе увагу:

 • незвичайна форма голови: сплощений потилицю, виражені лобні і тім'яні горби - так званий ягодицеобразный череп;
 • деформація грудної клітки: груди дитини виглядає запала або, навпаки, приймає вигляд кіля;
 • помітні міжреберні проміжки, звертає на себе увагу Гаррісонова борозна - межа між грудною кліткою і животом приймає вигляд канавки;
 • живіт стає схожим на жаб'ячий внаслідок вираженої м'язової гіпотонії;
 • відзначається підвищена стомлюваність, малюк віддає перевагу довго залишатися в ліжечку, відмовляється від ігор;
 • порушення з боку нервової системи можуть проявлятися у вигляді тремтіння підборіддя, ручок;
 • якщо до цього часу малюк навчився вставати, стає помітною деформація ніг: вони виглядають як літери «Х» чи «Про».
Важка форма рахіту проявляється:
 • вираженим відставанням у фізичному і психічному розвитку;
 • грубими деформаціями черепа, грудної клітки, кінцівок;
 • такі діти зазвичай не здатні не тільки вставати з ліжка, але навіть і сидіти без підтримки;
 • крім цього у малюків може відзначатися утруднене дихання ( задишка ), підвищена частота серцевих скорочень, збільшення розмірів печінки;
 • на цій стадії захворювання кістки дитини стають настільки крихкими, що легко ламаються навіть від невеликих зовнішніх впливів.


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua