← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Рахіт у дітей до року

версія для друку

Рахіт-хвороба зростання?Рахіт у дітей до рокуДеякі вчені пропонують вважати рахіт не хворобою, а своєрідним станом на межі норми і патології, викликаним швидким зростанням малюка, чого в організмі створюється дефіцит кальцію і фосфору, а головне - вітаміну D, що відповідає за засвоєння цих мінералів кістками. Тому рахіт часто ще називають хворобою росту.

В першу чергу рахіту схильні дітки, що народилися з вагою менше 3 кг, і недоношені. Адже накопичення кісткової маси йде в останні місяці вагітності. Дитина, що з'явився на світ до 30-го тижня, народжується з пониженим вмістом мінеральних речовин у кістках. Це вже симптом рахіту! Те ж може статися і з доношеною малюком, якщо в кінці вагітності у мами був токсикоз ( гестоз ) або інші проблеми зі здоров'ям.

Мамам недоношених і маловагих малюків слід годувати їх груддю. Адже штучне вигодовування - додатковий фактор ризику рахіту! Хоча складу сумішей максимально наближена до грудного молока і вони багатші вітаміном D, з такої їжі кальцій і фосфор засвоюється гірше. А дефіцит мінеральних «цеглинок» для будівництва кісток призводить до рахіту.

Сприяє його розвитку і атопічний діатез, харчова алергія, ексудативна ентеропатія, хвороби печінки і жовчовивідних шляхів. Приділити особливу увагу профілактиці рахіту потрібно і в тому випадку, якщо дитина отримує деякі ліки, які призначають новонародженим, щоб зняти судомну готовність і збудження, а також зменшити прояви фізіологічної жовтяниці.

Ці препарати знижують активність ферменту, який бере участь в утворенні в печінці активної форми вітаміну D. При його дефіциті знижується рівень кальцію в крові, через що можливі судоми і навіть переломи, а до кінця місяця, якщо дитина продовжує приймати препарат, - перші симптоми лікарської рахіту. Запустити його механізм здатні також антагоністи вітаміну D - глюкокортикостероидные гормони, препарати, які призначаються при підвищеному внутрішньочерепному тиску, що містять алюміній антациди, гідрокарбонат натрію, а також переливання крові.

Схильні до рахіту немовлята, позбавлені можливості активно рухатися: ті, кого туго сповивають, або вимушені перебувати у спеціальній конструкції при дисплазії кульшових суглобів. При м'язовій активності посилюється кровопостачання кісток, а значить, краще йде нарощування кісткової тканини. Такий же ефект дає масаж - обездвиженному малюкові він подвійно необхідний!

Помічено, що маленькі городяни схильні рахіту набагато більше за своїх однолітків, що народилися за межами мегаполісів: пил і промислові викиди створюють завісу від світла, який сприяє синтезу вітаміну D в дитячій шкірці. Якщо ваш малюк входить в групу ризику по рахіту, то в перше відвідування педіатра порадьтеся з ним, як надійніше захистити дитину від цієї хвороби росту!на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua