← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Вроджений порок серця у новонароджених

Вроджені вади серця у дітейСерце новонародженої дитини має відносно великі розміри і володіє значними резервними можливостями. Частота серцевих скорочень у немовлят коливається в широких межах ( від 100 до 170 уд./хв. протягом 1-го тижня життя і від 115 до 190 уд./хв. - протягом 2-го тижня ). У дитини першого місяця життя можливе уповільнення серцевого ритму ( 100 уд./хв. ) під час сну і напруження, а під час крику, сповивання і ссання він частішає ( 180-200 уд./хв. ).

Формування вроджених вад серця зазвичай відбувається на 2-8-му тижні вагітності. Частою причиною їх появи є вірусні захворювання матері, прийом вагітної деяких лікарських препаратів, шкідливе виробництво, на якому вона працює. Певну роль у виникненні вроджених вад серця відіграє спадковість. Клінічні прояви вроджених вад серця різноманітні. Приблизно у 30% дітей спостерігається різке погіршення стану з перших днів життя.

Основними ознаками вроджених вад серцево-судинної системи є: синюшність ( ціаноз ) шкірних покривів і слизових оболонок, деякі постійні або з'являються напади ознаки серцевої недостатності. Наявність ціанозу шкіри і слизових оболонок вважається ознакою важкого пороку серця. Дитина зазвичай млявий, неспокійна, відмовляється від грудей, швидко втомлюється під час годування. У нього з'являється пітливість, частішає ритм серцевих скорочень.

Серцеві шуми, які спричиняються вродженими серцевими захворюваннями, зазвичай виявляються у дітей відразу після народження або через кілька місяців. Ці шуми виникають в результаті неправильного будови серця або судин. Самі по собі шум або зміни на електрокардіограмі для постановки діагнозу не мають великого значення. Цінну допомогу надають рентгенологічні дослідження та інші, досить складні методи обстеження, які повинні проводиться у спеціалізованих клініках.

Лікування дитини залежить від форми і тяжкості вродженого пороку серця. Більше половини дітей з цією патологією без хірургічного втручання гинуть на першому році життя. Тому відмовлятися від оперативного лікування не слід. Якщо операція дитині не показана, то йому на тривалий час призначають різні серцеві препарати, давати які потрібно строго за призначенням лікаря, чітко стежити за дозою і за часом прийому.

Для дитини з вродженою вадою серця необхідно:
  • створення режиму з максимальним перебуванням на повітрі, посильними фізичними вправами;
  • число годувань у таких дітей має бути збільшено на 2-3 прийоми. Обсяг харчування, навпаки, зменшений;
  • для самих маленьких перевагу слід віддати грудного материнського або донорському молока.

Всі діти з вадами серця знаходяться на диспансерному обліку у кардиоревматолога і дільничного лікаря-педіатра. На першому році життя фахівець-кардіолог повинен оглядати дитину кожні 3 місяці, а електрокардіограму і рентгенологічне дослідження повторюють через кожні 6 місяців. Дітей старше одного року оглядають через кожні 6 місяців, рентгенологічне обстеження проводять через кожні 12-18 місяців. При тяжкому перебігу хвороби дитини оглядають щомісяця, а при погіршенні стану госпіталізують.

Велику допомогу лікаря в спостереженні та лікуванні дитини з пороком серця повинні надавати батьки. Про будь-яку зміну в стані здоров'я малюка необхідно терміново повідомити лікаря. Діти звільняються від фізичного навантаження в дитячому саду і від занять фізкультурою в школі, якщо у них є симптоми серцевої або дихальної недостатності ( визначає кардіолог ). Якщо цих ознак немає, то діти займаються лікувальною фізкультурою в спеціальній групі в поліклініці під контролем лікаря.

Проблему занять фізкультурою в школі допоможе вирішити кардіоревматолог. Заняття проводяться спочатку в спеціальній групі, а потім - до підготовчої. Діти звільняються від змагань та від занять фізкультурою в основній групі. Діти з вадами серця мають високу метеочутливість. Вони погано переносять різку зміну погоди. Влітку в жарку погоду їм не можна довго перебувати на сонці. Тривале перебування на морозі взимку також протипоказано.

Малюки з серцевими вадами дуже сприйнятливі до інфекційних захворювань. Всі вогнища інфекції, які виявляються у дитини при оглядах, повинні негайно лікуватися. Лікування інших захворювань повинно бути більш інтенсивним, щоб уникнути ускладнень з боку серцевого м'яза. Постільний режим продовжується на 2-3 дні. Дітям, які страждають цим захворюванням, не потрібна спеціальна дієта. Вони повинні отримувати різноманітну, багату вітамінами їжу.

Вживання кухонної солі обмежується навіть при відсутності ознак погіршення. Добовий об'єм рідини теж необхідно скоротити до 1-1 .5 літрів в день. Для дітей з вадами серця корисні родзинки, курага, чорнослив, печена картопля. У цих продуктах міститься багато калію, який необхідний для роботи серцевого м'яза. Дуже важлива навколишнє дитини обстановка. Вона повинна бути спокійною і викликати позитивні емоції. На дитину вкрай важко діють постійні заборони і обмеження, вони змушують його «йти в хворобу».

Рухливість дитини визначається не характером пороку, а його станом і самопочуттям. Ці діти самі обмежують свою рухову активність. Батьки не повинні допускати надмірної збудженості, особливо при іграх зі старшими дітьми. Не менш важливо стан «духу» дитини. Якщо він бере участь у повсякденній діяльності нарівні з усіма, то він не буде відчувати жалості до самого себе, вважати себе болючим, не таким, як усі.

Для духовного розвитку дитини дуже важливо, щоб його не вважали інвалідом і не відносилися до нього, як-то по-особливому, а дозволяли йому вести нормальний спосіб життя. Профілактичні щеплення у дітей з вродженими вадами серця можна проводити тільки при відсутності у них декомпенсації серцевої діяльності. Виявити це може тільки лікар.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua