← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Вроджений вивих стегна

Вроджений вивих стегнаБагато років існувало несправедливе думка, що природжений вивих стегна - результат необережних дій акушерів при появі дитини на світ. Можливо, в якихось дуже рідкісних випадках вивихи трапляються і в пологових будинках, однак вроджений вивих - захворювання зовсім інше і набагато більш серйозне. Ця недуга формується внутрішньоутробно. З-за неправильного розвитку суглоба голівка стегна плода виявляється незакрепленной в призначеній для неї западині.

На рентгенограмах суглобові хрящики не видно, тому виявити вроджений вивих стегна можна лише у народженого малюка. Тому настійно рекомендується мамам вже в перші дні разом з лікарем дуже уважно оглянути новонародженого. Якщо у немовляти одна ніжка хоча б трохи коротше інший, а сідничні складки асиметричні, якщо він якось нерівно лежить і неоднаково відводить ніжки в сторони, у вас є всі підстави для серйозного занепокоєння.

Одним з перших методів профілактики та лікування вродженого вивиху стегна, найлегшим, і в той же час ефективним є широке сповивання. Лікарі наполягають на тому, щоб саме так сповивали малюків у пологових будинках - в тому числі і тих, у яких не виявлено ніяких дефектів. І тільки так мами повинні сповивати дітей вдома до тримісячного віку. Робити це зовсім не складно.

Якщо ви користуєтеся памперсами, то зверху на памперс або під нього треба укласти фланелеву пелюшку, складену вчетверо, і зафіксувати її простий пелюшкою, складеною трикутником. При такому методі малюк виявляється в положенні «жаби», і голівка стегна займає своє місце в западині. Ні в жодному разі, а при вивиху стегна тим більше, не слід туго сповивати дитину. І не вірте нікому, якщо будуть говорити, що без тугого сповивання ніжки дитини стануть кривими - це забобон вже давно спростована практикою.

Що відбувається, коли лікування дисплазії не починають з перших днів життя дитини? Кісткова система малюка розвивається, голівка стегна поступово збільшується в розмірах. У той же час непрацююча западина заповнюється сполучною тканиною і стає менше, і вправити в неї збільшується головку дуже скоро може виявитися надзвичайно важко. Розвиваються дуже несприятливі вторинні явища: головка стегна зміщується вбік або вище від западини. «Болтающаяся» голівка при рухах малюка, немов каток по асфальту, прокочується по западині і уминає її до такої міри, що ця ділянка перестає рости - в подальшому його доведеться нарощувати хірургічним шляхом.

Настійно рекомендується батькам якомога швидше після виписки з пологового будинку показати малюка хірурга-ортопеда. На превеликий жаль, деякі мами і тата спохвачуються пізно і привозять малюків, які починають ходити, і стає помітно, що вони сильно припадають на одну ніжку.

Вроджений вивих стегна у новонароджених часто поєднується з іншим серйозним захворюванням - гіпертонусом привідних м'язів. Стегно не відводиться не тому, що його головка не знаходиться в западині, а через перенапруження природних м'язів. Для зняття спазму проводиться дуже тривале лікування, в якому, крім ортопеда, бере участь і невропатолог. Пізно почате лікування дисплазії протікає дуже важко і вимагає повного взаєморозуміння лікаря і батьків. Триває воно багато місяці або навіть роки, а результат залежить від професіоналізму того, хто лікує дитину, і від ретельного дотримання батьками всіх лікарських рекомендацій.

Навіть якщо вдається вправити головку стегна в западину, то на якомусь етапі розвивається залишковий підвивих, тому що саме через зволікання з лікуванням у малюка не сформувався правильний суглоб. Величезна біда для дитини, якщо мама з татом звертаються за допомогою до костоправам або яким-небудь іншим «цілителів», які обіцяють вилікувати вроджений вивих стегна за один сеанс. В результаті одномоментного різкого вправлення вивиху настає стільки ж раптове порушення кровообігу і потім розвивається грізне ускладнення - некроз голівки стегна.

Тому батьки повинні пам'ятати, що вилікувати це захворювання в короткі терміни неможливо. При дуже ранньому початку лікування за допомогою м'яких відвідних прокладок іноді вдається вправити вивих за три-чотири місяці. У більш складних випадках для лікування використовуються стремена Павлика та інші спеціальні пристосування. Всі лікувальні засоби повинні застосовуватися лише за призначенням ортопеда, а не за порадою знайомих, родичів, подруг.

Якщо лікування починається в тримісячному віці, то ніяких пристосувань вже не призначають, а накладають функціональну гіпсову пов'язку. Вправлення звиху під її впливом відбувається протягом одного - шести місяців. При неможливості вправлення вивиху за допомогою гіпсової пов'язки переходять до наступного етапу лікування - роблять це під наркозом і домагаються непоганих результатів. Але на відміну від костоправів лікарі дуже довго готують дитину до цієї процедури.

Зовсім вже у важких випадках, коли всіх цих методів виявляється недостатньо, вдаються до оперативного втручання. Іноді вивихнутий стегно виявляється настільки повернений навколо своєї осі, що доводиться робити деторсионную остеотомію. Це коригувальна операція, і боятися її не треба. При нерозвиненій даху западини робиться пластична операція, яка так і називається - пластику даху.

По завершенні лікування призначається щадний режим, дотримання якого цілком залежить від тата і мами. Насамперед він полягає в повному звільненні від шкільних уроків фізкультури. Біг, стрибки, перекиди - все це не для вашого малюка. Під забороною знаходяться: спортивні, динамічні танці, тривалі походи з підйомом тягарів, і все те, що створює зайве навантаження на тазостегнові суглоби. Також необхідні лікувальні вправи, спрямовані на зміцнення всіх груп м'язів, які ці суглоби оточують. Тобто для великих і середніх сідничних м'язів і м'язів живота, які теж беруть участь у ходьбі. Корисно займатися плаванням, їздою на велосипеді, але не до втоми.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua