← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Запори у немовлят

Лікування запорів у немовлят

Лікування запорів у немовлятЗапори у немовлят - завжди привід для хвилювання батьків. Нам з дитинства пояснювали, що у кожної людини повинен бути регулярний стілець, інакше можливі великі проблеми зі здоров'ям. І ці «знання» ми переносимо на своїх дітей, в тому числі і зовсім маленьких. Що ж таке запор у немовляти, коли пора бити тривогу і чим лікувати дитину?

Сучасні лікарі в один голос говорять, що відсутність стільця протягом 5-7 днів у дитини на грудному вигодовуванні - це норма. І свідчить про те, що мамине молоко дуже підходить дитині, повністю засвоюється його організмом. Тобто приводів для розладів немає, навпаки, є привід для радості. Інша справа, якщо після цих днів сформувався щільний кал, якщо у дитини часто виникають коліки, він погано їсти. Цей стан вже потребує лікування. Точно також діагностуються запори у немовлят на змішаному вигодовуванні і до них ставляться ті ж правила і методи лікування.

Отже, існує 2 рекомендованих педіатрами кошти для безболісного, безпечного і ефективного виклику стільця в дитини:

1. сироп лактулози;

2. гліцеринові свічки.

Сироп лактулози випускається як вітчизняними, так і зарубіжними фармацевтичними компаніями. Відповідно, назв препаратів багато. «Дюфалак», «Нормазе», «Порталак» та ін Всі ці препарати відпускаються без рецепта і є безпечними для дітей з народження і до вагітних жінок. Дозування написано в інструкції. Але краще підходити до неї поступово, тобто поступово збільшувати кількість сиропу, який ви даєте дитині. Так як в іншому випадку може виникнути такий неприємний побічний ефект, як підвищене газоутворення і в результаті болючі коліки. В цьому випадку вже доведеться давати інші препарати, від метеоризму - «Еспумізан», «Дисфлатил» та ін. до Речі, лактулозу додають в багато кисломолочні напої, які продаються у магазинах. Ближче до року вже можна спробувати давати їх дитині.

Гліцеринові свічки також продаються в будь-якій аптеці без рецепта. Але купувати потрібно саме ті, що призначені для дітей (у них дозування менше). На відміну від сиропу лактулози, гліцеринові свічки діють практично миттєво. Вони одночасно розм'якшують кал і викликають скорочення прямої кишки та її спорожнення. Гліцеринові свічки протипоказані при анальних тріщинах.

До природних способів нормалізувати стілець у дитини є правильне харчування його матері. Якщо у матері нерегулярний стілець, то, напевно, такий же нерегулярний стілець буде і у її дитини. І це незважаючи на те, що запори у немовлят на штучному вигодовуванні трапляються частіше, ніж у тих дітей, що харчуються тільки грудним молоком.

Дітям, яким вже дають прикорм, можна спробувати нормалізувати стілець за допомогою рослинного масла, яке в невеликих кількостях додають в овочеві пюре.

Якщо дитина не може спорожнити кишечник через скупчення в ньому газів, можна спробувати допомогти йому за допомогою масажу животика, який проводиться долонею в напрямку за годинниковою стрілкою.

А тепер поговоримо про запори у немовлят, що робити навпаки не потрібно і може бути навіть небезпечним.

1. Вводити в задній прохід дитини мило. Не слухайте людей, які рекомендують таким чином викликати стілець у дитини. Мило туалетне, і особливо господарське, містять луги, які роз'їдають, дуже погано впливають на слизову оболонку прямої кишки. Не ризикуйте здоров'ям своєї дитини, коли є безпечна і більш ефективна альтернатива - гліцеринові свічки, що запобігають запори у новонароджених.

2. Не вводьте в пряму кишку дитині кінчик термометра, ватяну паличку і пр. По-перше, таким чином ви можете травмувати пряму кишку. По-друге, це далеко не завжди ефективно. А по-третє, це просто дикість, тоді як з метою подразнення стінки прямої кишки можна використовувати спеціально призначені для цього медичні пристосування. Ми маємо на увазі газовідвідну трубку. Вона допоможе відведення газів і заодно простимулює спорожнення кишечника.

3. Біфідумбактерин та подібні засоби, що містять в собі різні бактерії, давати зовсім необов'язково. На жаль, це практично марно. І на дисбактеріоз здавати аналіз також не варто.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua