← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Запори у новонароджених, що робити

Запор у немовляти, що робити

Що робити, якщо у новонароджених запориЗапори у новонароджених, що робити - це питання цікавить багатьох первісток матусь. І інформація на цей рахунок неоднозначна. Але перш, ніж думати, що робити, потрібно точно упевнитися дійсно запор у немовляти або це просто рідкий стілець, як варіант норми.

Для відповіді на це питання, згадаємо, що таке запор. Це рідкісний, твердої консистенції стілець, що приносить біль при спорожненні. Стілець у новонароджених зазвичай дуже частий - приблизно від 4 до 7 разів на день. Консистенція м'яка, кашоподібна. Колір жовтий, може бути трохи з зеленцой. Такий кал у дітей, в харчовий раціон яких ще не введений твердий прикорм.

Але з кожним місяцем і при зміні харчування (наприклад, при переході на змішане або штучне, або навіть зміну молочної суміші) стілець зазвичай стає рідше. Також слід сказати, що запори у новонароджених на штучному вигодовуванні трапляються частіше, ніж у дітей, що харчуються виключно материнським молочком. У других перерви в спорожненні кишечника іноді можуть досягати тижня. І не завжди це патологія. Якщо кал м'який, дефекація безболісна - це не запори у новонароджених, а варіант норми. Материнське молоко іноді так добре засвоюється, що стільця довго не буває.

Як зрозуміти, що у дитини саме запор? Якщо малюк страждає животиком, плаче, підтискає ніжки - це говорить, скоріше, про підвищеному газоутворенні і дитячих кольках. Якщо дитина крекче під час стільця - це нормально. Ненормально, якщо плаче під час стільця, якщо кал щільний і тим більше, якщо виділяється кров. Це привід терміново сходити на консультацію до педіатра.

Як уникнути запору і нормалізувати стілець? Якщо дитина харчується виключно грудним молоком, то багато чого залежить від харчування матері. Можна спробувати вживати більше фруктів і овочів, багатих клітковиною, є сухофрукти, ківі, гарбуз, сливи, абрикоси - тобто продукти, які мають репутацію легке проносне дію.

Нерідко запор виникає при переході на штучне вигодовування, і тоді може допомогти введення прикорму дитині. Це можуть бути рідка вівсяна каша або відвар з вівсянки, фруктові та овочеві пюре, соки. Обов'язково давати пити водичку.

Непогано допомагає від закрепів масаж животика (який всі знають, як масаж проти дитячих кольок). Потрібно долонею водити навколо пупка за годинниковою стрілкою. Зазвичай в процесі масажу у маленьких дітей активно відходять гази, а потім буває стілець.

У випадках крайньої необхідності можна зробити дитині клізму або поставити гліцеринову свічку. Можна давати безпечне проносний засіб - Дюфалак.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua