← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Жовтяниця новонароджених

Що таке жовтяниця новонародженихНа 2-3-й день після народження шкірка практично всіх дітей набуває жовтуватий відтінок - це фізіологічна жовтяниця новонароджених. Пов'язана вона з незрілістю ферментативних систем печінки: до цього органу організм малюка зараз висуває підвищені вимоги! А адже і сама печінка змушена перебудовуватися: ще недавно вона займалася кроветворением, тепер же перекваліфіковується в очисну систему дитячого організму.

Поки дитинка росла у мами в животику і не міг дихати сам, йому доводилося боротися за кожну молекулу кисню, отриманого через плаценту. Щоб повніше використовувати безцінний газ, дитячі еритроцити працювали на фетальному ( плодовому ) гемоглобіні, який володіє набагато більшою подібністю з киснем, у порівнянні з класичним варіантом. Відразу після появи на світ малюка фетальний гемоглобін перетворюється на звичайний.

В процесі утилізації еритроцити, несучі гемоглобін старого зразка, руйнуються, і утворюється надлишок білірубіну ( барвник жовтого кольору, яке виводиться з жовчю через кишечник ). Однак у новонароджених цей механізм ще не налагоджений, печінка не справляється з навантаженням, тому білірубін частково надходить у кров, забарвлюючи шкірку в охристий колір. Якщо його потрапило туди трохи, це не страшно - мова йде про невеликий желтушке, яка зникне до кінця 1-ї-початку 2-го тижня у доношеної новонародженого і до 10-14-го дня життя у недоношеної дитини.

У 3-4 з 10 малюків фізіологічної жовтяниці не буває: білірубін не встигає накопичитися в такій кількості, щоб це стало помітно. У вашого крихти вона з'явилася? Стежте, щоб жовтизна не наростала, адже білірубін не нешкідливий для малюка! Якщо його вміст перевищує критичну позначку, білірубін «пробиває» захисний бар'єр, який не допускає в мозок небажані речовини і перетворюється на отруту, приводячи до розвитку ядерної жовтяниці, яка може закінчитися глибоким ураженням центральної нервової системи.

Подібного роду патологічні жовтяниці зустрічаються у 4.5-6.2% доношених і у 10-20% недоношених дітей. Ось чому педіатри уважно спостерігають за шкірою малюка і його виписують додому, лише переконавшись, що жовтяниця пішла на спад. Утилізувати білірубін допомагають сеанси ультрафіолетового опромінення ( УФО ) і фенобарбітал, стимулює ферментні системи печінки, які відповідають за переробку цієї речовини.

Так що не варто лякатися, якщо лікар призначить ліки. Отримуючи фенобарбітал, малюк буде мляво смоктати: препарат володіє заспокійливим ефектом. Головне - прийом фенобарбітал полегшує функцію печінки, не дозволяючи підступному білірубіну перевищити норму.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua