← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Стридор

версія для друку

Стридор новонародженихСтридорозне дихання новонароджених ( стридор )

Стридор, дихання новонароджених, стридорозне диханняСТРИДОР -це галасливий вдих, виникає у малюка в перші дні життя. Тембр, гучність і висота цього звуку у всіх дітей різні. Стридорозне дихання може нагадувати свист, гикавку, крик півня...

У одних новонароджених воно зберігається постійно, посилюючись у сні. В інших з'являється при порушенні або плачі. Причина - в утрудненнях при проходженні повітря через верхні дихальні шляхи. На щастя, ці перешкоди настільки серйозні, щоб малюк відчув недолік кисню!

Не впливає стридор і на голос: крихітка з-за нього не захрипне. Але чому він так дихає? Причин кілька.

По-перше, хрящі гортані у новонароджених ще дуже м'які, а у крихти зі стридором - взагалі як пластилін. Вони присмоктуються один до одного на початку вдиху під дією негативного тиску, що виникає в бронхах, і починають вібрувати... тут вся надія на час: гортань підросте і розшириться, хрящі стануть міцними, а дихання - безшумним.

По-друге, малюк тільки вчиться дихати. Нервові центри, відповідальні за цю важливу справу, замість того щоб розслабити м'язи гортані, в момент вдиху приводять їх в напругу, голосова щілина змикається, і повітря проривається через неї зі свистом. Так буває у дітей з ознаками підвищеної нервово-рефлекторної збудливості. У цих малюків дихання стає шумним ( при неспокої ), а заодно тремтять ручки і підборіддя. Їм потрібен нагляд невролога.

По-третє, у деяких крихт буває вроджена слабкість м'язів голосової щілини, а якщо ще й гортань завузька, як тут не присвистывать під час вдиху! Допомогти дитині поки нічим - потрібно чекати, коли він переросте ці проблеми.

Стридор зникає до 1-1,5 років. Головне - берегти дитину від застуди. Якщо у дитини заболить горло, стридор посилиться. Запальні явища супроводжуються набряком слизової оболонки. Такий набряк виникає в самому вузькому місці - під голосовими зв'язками - і утруднює дихання, призводить до помилкового крупу. Він обійде дитини стороною, якщо загартовувати його і берегти від контактів із сторонніми.

По-четверте, стридор виникає через збільшення щитовидної або вилочкової залози, що здавлює податливу гортань. Щоб поставити такий діагноз, педіатра досить оглянути малюка. Якщо винна щитовидка, швидше за все, дитині у внутрішньоутробному періоді не вистачало йоду, а це дуже тривожний факт!

Таким потрібна йодна дотація плюс спостереження ендокринолога та невролога. Дитина з великим тимусом теж потребує підвищеної уваги! Він схильний до затяжних застуд, помилкового крупу, діатезу, зайвої ваги. Все буде добре, якщо матуся простежить за харчуванням малюка, буде навчати його плавання, робити масаж і взагалі зміцнювати дитячий організм.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua