← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Годування грудьми

версія для друку

Годування груддю: як довго?Якщо ви зважилися на тривале годування грудьми, важливо врахувати багато і продумати. Що ж радить досвідчений консультант?

годування груддюСучасна годуюча жінка стикається з великою кількістю дезінформації в питаннях грудного вигодовування, з негативним соціальним тиском і з безліччю інших чинників, що підривають її рішення і бажання годувати грудьми.

А якщо мама все-таки, незважаючи ні на що, продовжує годувати дитину своїм молоком і після року, їй доводиться вислуховувати всілякі «страшилки» про шкоду годування груддю «великих» дітей.

Подібне негативне ставлення - пряме спадщина ХХ століття. Сто років тому нікого не дивувало, що діти отримують мамине молоко до 2-3 років. Наші прабабусі пам'ятають, що процес лактації - кращий протизаплідний засіб ( гормон пролактин, який відповідає за вироблення молока, пригнічує овуляцію ). Але з 30-40-х років ХХ століття, коли ідеалом жінки була не зраджена дружина і мати, а ударниця трудового фронту, можливостей годувати малюка довго ставало все менше.

В середині минулого століття відпустку по догляду за дитиною становив 1 місяць. Наслідком відсутності грудного годування стало погіршення здоров'я підростаючого покоління. Здоров'я не тільки фізичного, а й психологічного: діти, які не знали маминих грудей, більшою мірою схильні до депресій, проблемами з поведінку в перехідному віці і труднощами в налагодженні сімейного життя.

Саме тому Всесвітня організація охорони здоров'я стала приділяти пильну увагу питанням грудного годування. Проведені численні дослідження по складу жіночого молока, зібрані матеріали про вплив годування груддю на розвиток дитини, написані посібники для медпрацівників та брошури для мам.

Спільно з ЮНІСЕФ ( Дитячий фонд ООН ) були розроблені і запущені в дію «10 кроків до успішного грудного вигодовування», народилася ініціатива створення в пологових будинках благополучних умов для налагодження процесу лактації ( «Лікарня, доброзичлива до дитини» ).

Спростовані багато помилкові теорії щодо годування груддю, названий мінімальний термін тривалості грудного періоду в житті малюка: 2 роки... Окремо відзначимо наявність вагомих доказів користі довгого годування груддю для мами і малюка та відсутність наукових свідоцтв про шкоду тривалого грудного вигодовування.

Якщо якісь фахівці стверджують, що воно шкідливе, - вимагайте посилання на наукові дослідження. І будьте впевнені: ніхто вам не дасть. Медично підтверджених даних про негативні впливи годування грудьми після року не існує!Годування грудьми після року

Слова про те, що після року в жіночому молоці немає нічого корисного, - міф. Результати досліджень свідчать якраз про протилежне. Жирність грудного молока після року годування зростає в 2-3 рази.

Кількість антитіл з ростом дитини постійно збільшується, як і вміст імуноглобуліну А.

Підвищується рівень речовин, що відповідають за дозрівання шлунково-кишкового тракту малюка. На другому році життя 448 мл грудного молока забезпечують потреби в енергії - на 29%, білку - на 43%, в кальції - на 36%, а потреби у вітаміні А - на 75%. Потреби в фолаті ( похідних фолієвої кислоти ) задовольняються на 76%, у вітаміні В12 - на 94%, а у вітаміні С - на 60%.

Інші дані говорять про вплив довгого годування груддю на рівень інтелекту: найбільші досягнення були у дітей, яких годували найдовше.

Був виявлений зв'язок між тривалістю годування грудьми і успішною соціальною адаптацією у 6-8-річному віці, коли дитина йде в школу. Немовлята старше року рідше страждають від алергічних захворювань. Їх імунітет більш стійкий, а у разі захворювання період одужання коротше, ніж у однолітків, які не отримують неньчиної молока.

Відбувається остання зміна складу молока, її завдання - підготувати груди до припинення годування ( захистити від інфекцій, відновити добеременную форму ) і підготувати функціональні системи дитячого організму ( ендокринну, імунну, нервову та інші ) до розставання з маминим молоком.

Інволюція лактації може наступити у віці малюка від 1,5 до 2,5 років.

Як же виглядає природне вигодовування після року?

годування груддюЛюди, ніколи не годують дитину або ті, що годували недовго, зазвичай при словах «годування груддю» представляють це так: мама дивиться на годинник і розуміє, що «пора». Бере дитину на руки, влаштовується в затишному місці і дає груди. Потім мама забирає грудей і йде зціджувати залишки молока.

В їх уяві фігурує малюк розмірами з новонародженої, а ніяк не бігунок 2-3 років, який вміє говорити і їсти самостійно дорослу їжу! А сам процес годування уявляється лише як ініціатива мами по відношенню до дитини ( підійшов час - запропонували груди ).

В реальності все навпаки. Ініціатива, як правило, належить дитині. Вимога дитини - основний принцип природного вигодовування. Потреби, які задовольняє дитина при смоктанні грудей, неймовірно різноманітні!

Грудне молоко - не тільки засіб для задоволення почуття голоду. До складу молока входять речовини, які допомагають дозрівати всім функціональним системам організму ( наприклад, речовини для розвитку нервової системи і головного мозку ), антистресові і болезаспокійливі гормони, антитіла, що захищають від захворювання, речовини, що мають морфеподобную структуру та допомагають діткам заснути, унікальні поліненасичені жирні кислоти, що регулюють процеси збудження і гальмування в центральній нервовій системі. І багато інших незамінних елементів.

Мамочкино молоко - диво природи, розраховане на задоволення всіх потреб підростаючого організму. Саме тому так важливо на прохання про ссанні дати дитині груди, а не «дурити» його пустушкою, ніби існує якийсь абстрактний «смоктальний рефлекс», не має конкретного додатка до конкретного, призначеного природою предмету для смоктання, і задовольнити який можна ссанням чого завгодно...

Саме тому важливо не відривати дитину від грудей раніше, ніж він сам її відпустить. Виняток становлять ситуації, коли смоктання заподіює біль в сосках. Це перша ознака неправильного прикладання малюка до грудей.

В такому випадку треба вийняти з рота і запропонувати її заново, намагаючись, щоб радіус захоплення ареоли був не менше 2-3 см від основи соска.

Отже, важливо годувати дитину своїм молоком так довго, як це йому буде необхідно: рік, два, три...Годування грудьми за вимогою

Прохання прикласти до грудей дитина висловлює, залежно від віку, по-різному.

Новонароджений крутить головою і відкриває ротик у пошуках соска. Може проявляти своє бажання через занепокоєння і похныкивание або плач. Старша дитина подає вже визначені, зрозумілі мамі сигнали.

Діток після року потрібно навчити «кодовому» слова ( наприклад, «ням-ням», «їсти» ), які малюк буде вимовляти, якщо йому необхідно мамине молоко.

Режим годувань пов'язаний насамперед з ритмами сну у дитини. Найбільш тривалі і повноцінні годування - при засипанні і в процесі сну. Новонароджені сплять майже цілодобово - значить, і смоктати груди вони будуть майже постійно.

В 6-9 місяців у дитини є 2-3 чітко виражених денних сну. Значить, смокчемо груди вже набагато рідше! Після року діти переходять на одноразовий денний сон. Якщо мама поруч, малюк вкладається спати з грудьми. Якщо мами дома немає, дитина прекрасно засинає з іншим добре знайомим йому людиною.

Приводи для прикладань до грудей, описані в пунктах 4 і 5 ( див. таблицю ), легко регулює сама мама: немає причин для дискомфорту - немає і прохання про ссанні з боку малюка.

У дитини старше року зберігаються, як правило, 8-12 добових прикладань до грудей. Коли не спимо, малюк смокче недовго: рівно стільки, скільки потрібно, щоб подолати виниклі труднощі. Це можуть бути і кілька секунд, і кілька хвилин. Може виявляти бажання «запивати» дорослу їжу.

Режим нічних сосаний залишається незміненим до самого моменту відлучення від грудей. Особливо ж охоче дітки смокчуть під ранок: саме на цей період припадає пік вироблення пролактину. Для того щоб мама могла повноцінно відпочивати ночами, важливо з самого початку освоїти безпечні положення для годування лежачи - такі, які дозволять їй спокійно дрімати, поки малюк смокче груди.

Карапуз, що знаходиться на етапі відлучення від грудей, скоротив кількість прикладань до 1-3 добу. Він вже вміє засинати без грудей. Його основна їжа - та ж, що і у мами з татом. Для подолання різноманітних стресів нервова і гормональна системи дитини вже не потребують заспокійливе складі маминого молока.

Головний мозок досягає обсягів 80% від об'єму мозку дорослої людини. Завершився основний етап у формуванні щелепно-лицьового апарату ( прикус, артикуляція, дикція, зовнішня краса ). Шлунково-кишковий тракт може повноцінно працювати і розвиватися далі без допомоги грудного молока.

Вилізли - завдяки смоктанню грудей досить непомітно і безболісно - всі молочні зуби. Малюк говорить про себе в першій особі ( поява у мовленні займенника «Я» ), що знаменує завершення етапу психологічного відділення від матері і зародження нового самосвідомості.

Зазвичай все вищеописане відбувається після виповнення дитині 2 років.Як реагувати на «страшилки»?

годування груддюДуже спокійно. На будь-яке критичне зауваження на вашу адресу з приводу годування дитини грудьми витримайте невелику паузу, зберіться з думками і постарайтеся, як можна доброзичливіші відповісти заготовленої заздалегідь фрази.

Заспокійливо для оточуючих прозвучать слова на кшталт: «Велике спасибі за турботу. Я обов'язково подумаю над тим, що ви сказали...» Або можете послатися на рекомендацію лікаря: «У нашій ситуації лікар сказав, що це - єдиний вихід...»

У момент спору, швидше за все, не вдасться спокійно викласти наукову аргументацію про користь годування грудьми після року. Тому краще займатися «лікнепом» оточуючих до виникнення емоційних обговорень поведінки вашої дитини.

Можете взагалі не піддаватися на провокації і не вступати в дискусії, ігноруючи неприємні для вас питання. Якщо у вас добре розвинене почуття гумору, використовуйте його для нейтралізації засуджують зауважень: «О! Я мрію годувати малюка до самої армії! У мене така красива груди, як він може від неї відмовитися?» А буває, що годує мамі і зовсім краще не афішувати, що дитина продовжує отримувати її молоко - чимало жінок приходять саме до такого рішення.Психологи кажуть...

Годування малюка грудьми після року має важливий виховний момент. Тісний емоційний зв'язок, що виникає в процесі смоктання грудей, позитивно впливає на встановлення довірчих відносин з мамою. А тому дітки ростуть чуйними, уважними і слухняними, а що може бути актуальніше для виховання рухомого і допитливого бігунка!

Глибока прихильність до матері допомагає малюкові освоїти саме її погляд на життя, що зіграє свою позитивну роль в перехідному віці.

Соціальна адаптація йде набагато продуктивніше, ніж у «не грудних дітей. Малюк, не втратив раніше часу зв'язок з мамою, більш відкрито до цього світу, більш впевнено в ньому діє, відчуваючи за своєю спиною міцний тил. З такою дитиною дуже зручно подорожувати: молоко завжди при собі, а значить, і їжа, і питво завжди в розпорядженні дітки.

Немає необхідності створювати спеціальні умови для засипання - достатньо всього лише прикласти дитину до грудей. Вночі малюк спить там же, де і мама, дозволяючи вам заощадити на покупці окремої дитячого спального місця.

Якщо ви плануєте народжувати ще одну дитину, то, довго годуючи старшого, ви отримуєте шанс застрахуватися від проблем ревнощі між дітьми. Адже, чим повніше ви задовольнили основні потреби в любові і турботі про старша дитина, тим менше в нього причин ображатися на вас у майбутньому.Що дає тривале годування грудьми молодій мамі?

 • годування груддю"Відпочинок" для репродуктивної системи. У третини жінок не овуляція відновлюється протягом усього періоду годування груддю. Особливо ефективний протизаплідний ефект мають нічні смоктання.
 • У мам, які годували грудьми більше 2 років, на 54% менше ймовірність раку грудей у порівнянні з жінками, які годували не більше 6 місяців.
 • Схожа картина і з раком яєчників. Довго кормившая мама менше схильна до ризику виникнення онкологічних захворювань.
 • Сприяє зниженню ваги. Для вироблення молока щодня витрачається 400-600 кілокалорій!
 • Завершення грудного вигодовування проходить на тлі інволюції лактації. Якщо коротко: інволюція - це фінальний етап репродуктивної ланцюжку «зачаття - вагітність - пологи - вироблення перехідного молока - зріла лактація».


Декілька різновидів прикладання до грудей

 • Смоктання грудей при засипанні. Особливо довго в перші півроку після пологів. До складу молока входять елементи, які допомагають дитині заснути і сформувати здорове ставлення до сну. Це найбільш поживні годування, так як заднє молоко, більш жирне і калорійне, починає надходити в організм малюка через 10-20 хвилин після початку смоктання, а при засипанні дитина відпускає груди в середньому хвилин через 30-40 хвилин.
 • Нічні прикладання. Необхідні для вироблення у мами достатньої кількості молока. Повноцінна стимуляція гормону пролактину на виробництво потрібного дитині обсягу молока включає в себе не менше 2-3 нічних сосаний.
 • Прикладання при пробудженні. Після сну дитинко як би заново «народжується» в цей світ. Благополучно перейти межу між сном і неспанням також допомагає унікальний склад грудного молока.
 • Смоктання грудей для ліквідації дискомфортного стану ( біль, переляк, захворювання, незвичний смак «дорослої» їжі, страх темряви, післяпологовий стрес, стреси, пов'язані з різними життєвими ситуаціями тощо ).
 • Смоктання грудей для заповнення нестачі тілесно-емоційного контакту з матір'ю ( мама рідко бере на руки, довго відсутній вдома, мало часу приділяє спілкуванню з малюком ).


 • на головну

  Обговорити тему на форумі
  наверх
Коментарі:
04.04.2010 13:30 | Юлія | Re: годування грудьми
Повністю згодна з автором. Синочка годувала до 2,5 років. Смоктав дуже активно, але спав зі мною і все висипалося. Відлучилися легко, і їмо зараз нормально. Дитина дуже товариська, допитлива,самостійна, ВПЕВНЕНА В СОБІ. Звичайно він емоційно сильно прив'язаний до мене, але це нормально. В майбутньому, особливо в пубертатний період, такій дитині легше знайти спільну мову з батьками. І ще я не розумію, як ГВ може бути тягарем, як від цього можна втомитися? Це ж такі хвилини абсолютного щастя, безмежної довіри вашої дитини до вас, що за це можна багато чого віддати і багатьом поступитися. Матусі, годуйте так довго, скільки вам хочеться, це повинно стосуватися тільки вас і малюка, а порадників просто не слухайте!


02.04.2010 00:21 | Тетяна | Re: годування грудьми
ГВ швидше позначається на стані зубів мами(на жаль). Але тут же писали, що завдяки ГВ дитина не хворіє, добре розвивається і т. д. От я і написала, що наш сумний приклад все це спростовує. І розмовляли з нею багато. А їсть і зараз дуже погано, і ніхто їй насильно не впихивал їжу - просто при вигляді ложки закривала рот і відверталася. Таке враження, що виховання замінюється ГВ. В 5 років, мені здається, можна знайти інші форми контакту з дитиною і душевної близькості.


31.03.2010 13:27 | Олена | Re: годування грудьми
Спасибі за статтю. Побільше треба нам такої інформації! А особисто Тетяні хочу сказати, що ГВ не позначається на якості зубів, швидше тут грає роль спадковий фактор. Про логопеда хочу сказати, що дитину треба вчити розмовляти з народження! Читати багато вголос і дуже багато говорити з дитиною, а якщо немає такої можливості то будуть проблеми і з промовою і лікування у логопедів. Потім щоб не "впихати" дитині їжу, потрібно ПРАВИЛЬНО вводити прикорм!!!! не примушувати малюка, а набратися терепния і потихеньку починаючи з мікродоз, поступово збільшуючи обсяг давати нову їжу. Не змушувати!!! Коротше, дорогі матусі годуйте так довго як хочете і нікого не слухайте! Сама молодшу годую вже рік і 2 місяці і нікого не слухаю. А зі старшою донькою слухала і маму і свекруха і лікарів. Годувала по годинах і вночі робила перерву, сцеживалась і докармливала і молоко закінчилося до 6 місяців, дуже шкодую, що в той час у мене не було доступу до такої інформації (12 років тому).


21.03.2010 02:15 | Тетяна | Re: годування грудьми
Багато марення! не хочеться перераховувати(завагітніти - на раз, дитині не потрібна окрема ліжечко???!!!!, і т. д.) З власних спостережень. Онуку дочка годувала до 2,2. Зуби почали псуватися 1,5 року. У 2 роки дитина не хотів їсти нічого, крім грудей. за день з величезним трудом їй щось впихали, зате вночі відривалася по повній, Хтось скаже, що можна нормально виспатися, якщо всю ніч дитина смокче? Говорила дуже погано, довго займалися з логопедом. Зараз з дочки мотузки в'є(це з приводу того, що дитина слухняний і ласкавий). Я за ГВ, але в розумних межах.


07.03.2010 23:05 | Ганна | Re: годування грудьми
Повністю згодна, що ГВ дуже корисно і для мами і для малюка. Мене після року всі відмовляли годувати дитину грудьми, посилаючись на те, що я сильно втомлююся. Але варто було мені почати стежити за своїм харчуванням, так сил стало вистачати на нас двох) так і дитина, відчувши, що я намагаюся відлучити від грудей,тільки нервував і починав смоктати частіше. тАКЧ ТО НЕ слухайте нікого-спокійна мати-спокійна дитина, природою дано-значить треба!


25.02.2010 22:13 | Ольга | Re: годування грудьми
Стаття дуже сподобалася. Завдяки тому що годую грудьми не знаю що таке недосипання. Дитина спокійний, плаче, якщо щось турбує, а це случактся рідко. Хочу зауважити ще один плюс, який полягає у мобільності. При грудному вигодовуванні вихід з будинку з малюком не ставати особливою проблемою "всі завжди з собою, а це дуже важливо особливо в перші місяці коли мама буквально прив'язана до дитини. Мій син народився влітку і ми з першого тижня по боргу гуляли і їздили дуже багато. Для мене ця можливість була ковтком свіжого повітря. Не знаю достеменно як ГВ впливає на розвиток дитини, але це дала нам сама природа і якщо лактація можлива до двох - трьох років, думаю не просто так. А взагалі вважаю, що потрібно прсматриваться до свого дитині, в силу того, що їм поки не можна нав'язати чиє то думку вони роблять все правильно на підсвідомому рівні! Бажаю всім удачі!


24.02.2010 02:17 | Анастасія | Re: годування грудьми
В цей статті расказанно про величезному омані - що при ГВ завагітніти не можна. Це абсолютна дурниця - як раз саме в цей період найбільша небезпека "випадково" завагітніти... Не варто покладатися на те, що якщо ви годуєте, то природа дасть вам "відпочити", це помилкова думка і якщо чесно, я була вкрай здивована, що написали про це в статті... Це перше. Друге - те, що емоційний зв'язок між дитиною і мамою при ГВ набагато міцніше - ще не доведено, точно так само як і не доведено, що на природному вигодовуванні дітки краще в емоційному і розумовому плані... та й твердження, що дитина набагато спокійніше від того що смокче груди теж не має під собою твердого підстави... Просто у мене двоє дітей - першої дитини я годувала грудьми всього місяць, потім з того що в мене пропало молоко - перейшли на суміш, другого годувала довше - до 1 року, але різниці в їх розвитку чи поведінці я абсолютно не бачу, а по поведінці - перша була набагато спокійніше. Що стосується болячок - берегти дитину треба, стежити за ним... Я вважаю, що кожна мати сама знає, що необхідно її діткам, вони самі знайдуть спосіб зрозуміти один одного і особливої залежності від способу годування немає! Так ГВ - корисніше, підтримує імунітет, допомагає розвиватися травному тракту дитини, а так само має інші фізіологічні переваги... Але те, що стосується психоемоційних факторів - жодної вагомої переваги в ГВ немає. Якщо є воозможность годувати грудьми - робіть це стільки, скільки вважаєте за потрібне, але якщо у вас ситуація коли доводиться годувати сумішшю - це не крах!Все буде нормально з вашою дитиною, головне, щоб суміш підходила і ви знали що ваш малюк ситий і задоволений, а не висить всю ніч на грудях, засинаючи від втоми через "порожнього смоктання" тільки тому, що ви думаєте,що дитина від годування груддю буде розумнішим або емоційно розвиток...


31.01.2010 22:04 | Світлана | Re: годування грудьми
"Відпочинок" для репродуктивної системи. У третини жінок не овуляція відновлюється протягом усього періоду годування груддю. Особливо ефективний протизаплідний ефект мають нічні смоктання. Моя донечка досі порест поночам кожні дві години, хоча їй вже 1, 9, та мені вдалося забеременнить, коли їй було 1 та 6, а менстуация наступила після року годування. т.ч. є виключення з правил


25.07.2009 23:36 | Світлана | Re: годування грудьми
16.06.2009 14:10 | Олена | погодилась у певній мірі з Оленою, моїй дитині рік і два, відучився від грудей сам собою, годувала рідше з кожним днем, потім тільки вночі, а потім і зовсім припинила, загалом, до року він вже не брав груди, зараз коли показую, починає посміхатися і торкатися губами, і все. А емоційних контактів з малюком мені вистачає і без цього. Ну,а взагалі всьому свій час і кожному свій період припинення годування.


18.07.2009 14:13 | Ганна | Re: годування грудьми
Відмінна стаття! Дуже надихає. Мою сынульке майже 1 рік і місяць, цицю дуже любить і навряд чи збирається з нею розлучитися найближчим часом. Я тут грішним ділом думала про припинення гв, на південь збираємося, так хочеться вина домашнього там попити, але ось прочитала статтю і думаю, да ну його, перебьюсь, нам так добре з сісей і зручно обом, і тим більше це так корисно!


15.07.2009 17:58 | настя | Re: годування грудьми
дякую за чудову статтю!моєму синочку Дімі вже півтора року і мій малюк не хоче закінчувати процес годування,а мама сестра і інші люди говорять що пора закінчувати вже цю справу,кажуть, мовляв, хлопець вже великий. І я дійсно стала подумувати про те, щоб закінчувати,але не знала, чи це правильно. Після того, як я прочитала цю статтю, я однозначно буду продовжувати годувати сина до тих пір, поки сам не відмовиться!


15.07.2009 11:03 | ірина | Re: годування грудьми
Свого старшого сина годувала 1 рік 2месяца,середнього столькоже тому що довелося влаштовувати в сад.Спустя кілька років у мене народилася донечка їй вже 3 месяца.Очень хочеться годувати подольше.Большая блогодарность за таку хорошу статтю ,дуже корисна і потрібна для таких мам як я.Будующие мами неслушайте нікого,а коли з'явиться на світ ваше маленьке щастя,краще прислухайтеся до нього діти самі знають що для них краще.


09.07.2009 23:13 | Ляля | Re: годування грудьми
Поліночка, чудово, що Ваш тато не має хронічних захворювань, але це зовсім не означає, що причина тому - грудне вигодовування (користь якого я не заперечую, звичайно). Мого тата бабуся годувала грудьми 2 тижні і взагалі він хронічний алкоголік і курить дуже багато, але в 55 років у нього теж не було хронічних захворювань... та й застуда траплялася рідко. Мабуть, справа ще й у спадковості...


04.07.2009 00:10 | Эмильяна | Re: годування грудьми
Slavyna,спасибі, ви дуже точно висловили словами те, що я відчуваю під час годування грудьми свого малюка! Моєму синочку майже рік і кожен день я чую від мами, свекрухи, подруг і іноді навіть від чоловіка, що "пора б уже закінчувати з цією справою". Втомилася від цього тиску! Буду годувати стільки, скільки буде потрібно моїй дитині! Я відчуваю, що роблю правильно! Та й нам обом це приносить величезне задоволення! Дякую за статтю, вона мене ще раз переконала в правильності моїх намірів! Наступного разу, коли здамся під тиском "доброзичливців" ще раз прочитаю її, а краще відкрию і дам їм почитати!!!


22.06.2009 16:02 | slavyna | Re: годування грудьми
найбільше диво урбаністичної сучасності - годівля грудьми дитини! стільки ласки я не отримувала ніколи в своєму житті! неймовірно інтимні моменти і висоти чистоти і цнотливості. найцікавіше надзвичайне чудове заняття в моєму житті. доньці рік і 10 місяців, мені 37 років, тітю кидати не збираємося. вершини близькості з дитиною. хіба можна в здоровому глузді відмовитися від цього кайфу?!


21.06.2009 11:00 | Віка | Re: годування грудьми
Я вже бабуся і зайшла сюди не для себе, а дочки своєї подруги. Але мені теж є що сказати про грудному вигодовуванні і з чим порівняти. Першого сина годувала більше року і перестала тільки тоді, коли він сам відмовився від грудей на користь бабусиної киселя. Тут же завагітніла другою. З ним була інша історія. Через два місяці після пологів, я захворіла, молока було дуже багато, але не смачне, мабуть, і він відмовився навідріз... Результат: через кілька років кістозно-фіброзна мастопатія і т.д. - букет жіночих болячок, від яких тільки жорстка дієта і голод допомогли позбутися, а повністю тільки коли народила в 41год доньку. Страшилок було і тут багато, навіть забороняли народжувати, кесарів пропонували, якби я слабші духом, не знаю, чим би все скінчилося. А так, народила сама, без всяких проблем, тріщин і розривів, при тих пологах тріщинки були, а тут досвід позначився, хоч і вважається, що в такому віці це неможливо важко. І грудьми свою дівчинку годувала, всупереч рекомендаціям про прикорму. Зараз їй 9 лет.Мальчики зросли, самі батьки вже, а зв'язок зі старшим сином у мене така, що відчуваю і знаю про нього все. Молодший, до речі, компенсував собі нестачу грудей: почав рано курити,насилу позбувся від цієї звички взрослым.Кормите грудьми, народжуйте, як вам природа призначила і, головне, нікого не слухайте - тільки своє серце.


21.06.2009 01:37 | Олена | Re: годування грудьми
Пристрасть як хочеться приєднатися до натовпу матусь борються за тривале ГВ. Старшу доньку я годувала до 3,5 років - і така годівля нам обом подобалася - у мене не було проблеми вкласти дитину спати і взагалі висипатися в цей час - а дитинка був (і залишається) - дуже активний, рухливий - і заспокоюватися і засинати з іншого - було просто не реально... Після 2-х років - годування як такого вже було трохи - я називала це - "втіха" і складнощів для інших справ, як правило, не створювало... Зате коли вона закінчила смоктати тітю - за згодою - у мене не було взагалі ніяких складнощів з грудьми - процес закінчився просто непомітно. Не потрібно було нічого робити - ні перев'язуватися, ні пити таблетки і природно не було ні болю ні дискомфорту (нагрубаний, припливів молока і т.д.) Що знову ж таки приємно - відновилася колишня форма грудей - така ж як була до вагітності... загалом, що і говорити - багато плюсів в тривалому годуванні грудьми і якщо воно приносить задоволення і діткам - і мамі не в тягар - то все інше - нісенітниця... Зараз у мене друга донька. Їй зараз 1 рік і ясна річ - годувати її грудьми я буду - стільки - скільки вона захоче :-) у моєму випадку це не "материнський подвиг" (як деякі пишуть - мені для дитини - нічого не шкода" - типу на себе наплювати)- а нам так дуже зручно, приємно і в цілому виходить вигідно... а вже якщо від цього (ГВ) і стільки плюсів для здоров'я і розвитку дитини як в цій статті написано - так тоді й поготів


07.06.2009 09:23 | Іра | Re: годування грудьми
Дякую всім! І автори статті, і всім матусям. Нам зараз 1 рік і 3 місяці. ми практично не їмо "дорослу" пищу.Доча просить "тітю" круглі добу. мені це навіть подобається. Є щось чарівне в цих моментах. Така близькість між нами. Її нічим не замінити. як можна маленьку дитину насильно з титей розлучити? (ой, експромт вийшов) Якби не мої дорогі родичі, я б навіть не подумала про це питання. годувала б і годувала:)


03.06.2009 12:03 | Світлана | Re: годування грудьми
Спасибі за статтю. Я мама двох хлопчиків: 8,5 років і 1,2 року. Старшого годувала до 2-х років - відучили перед садком. Він у нас майже не хворів, зростає добродушний і велелюбний. Молодшого теж годую груддю, але сталкнулась з різними думками з боку лікарів - медсестра радить відучити до спеки, стоматолог каже, що годування погано впливає на прикус, родичі кажуть:"Та скільки можна - вже великий". Я вже й розгубилася. Але почитала статтю і заспокоїлася-буду годувати, поки просить і поки є молочко!!!


25.05.2009 00:09 | поліна | Re: годування грудьми
Зовсім недавно я дізналася, що моя бабуся годувала мого тата грудьми більше 4-х лет.Я вила в шоці, але схоже, що це зіграло в його жизьни дуже серйозну роль:не дивлячись на напружений графік роботи і ,відверто кажучи, безладне харчування в 55 років у нього немає хронічних заболеваний.Мой тато син шевця і виріс у селі, але при цьому він став доктором наук, професором і керує кафедрою більше 15 лет.Похоже, що грудне молоко зробило свою справу:-))))))))) Моїй донечці рік і я постараюся годувати її мінімум до 2 лет.Надеюсь вийде. Всім бажаю успішного грудного вигодовування


09.05.2009 00:34 | тетяна багатодітна мамуська | Re: годування грудьми
девченки,годуйте як можна дольше.эти кайфные моменти близькості з дитиною не порівняти ні з чем.нам 9мес.наслаждаюсь материнством............


01.05.2009 21:53 | Олена | Re: годування грудьми
Моїй доньці рік і 7 месяцев.Три тижні тому вирішила відучити від грудей, тому що вночі ні я ні донька не спали-просила груди кожні 2 години,а то й кожен час.Педиатры говорили годувати на вимогу навіть ночью.Днем відволікала її внимание.Кое-як відучили від грудей з допомогою бабусі, але ночами так і не спимо, дочка прокидається, пхикає, плаче, доводиться брати на руки-пригорнеться, обійме і успокаивается.А у мене так і не припиняються проблеми-ніяк не перегорить молоко.Надеюсь скоро все закончится.Кормить грудьми звичайно потрібно,в следущий раз врахую всі свої помилки.


07.04.2009 21:53 | Оксана | Re: годування грудьми
всім привіт, спасибі інтернету, що можна швидко знайти потрібну інформацію, моїй доньці 9 місяців, я іноді думаю, як за кінчити з годуванням, потім читаю і знову беруться сили не слухати свого егоизма а думати про здоров'я доньки. ще раз спасибі


06.04.2009 01:46 | Ольга | Re: годування грудьми
Я першу дочка хотіла годувати до року, все збиралася призначити дату відлучення, поки не зустріла таджичку Діну, з якою ми народжували разом в пологовому будинку. Вона сказала, що у них з «Корану» потрібно годувати до двох років. Якщо можеш годувати і кидаєш раніше, то це великий гріх. Приходжу додому і кажу, у нас з «Корану» (чоловік німець) покладено годувати до двох років. І я навіть не сумнівалася у своїй правоті. Тепер другу дочку годую до двох років, як рекомендує ВООЗ (весь пологовий будинок обвешен плакатами).


12
Ваше ім'я:
Ваш коментар:
Введіть текст, вказаний на картинці, у полі праворуч:
   


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua