← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Гімнастичний м'яч: вправи

версія для друку


Вправи на гімнастичному м'ячіНародження малюка - це завжди диво. І всі ми хочемо, щоб наші діти були міцними, здоровими, сильними, розумними і щасливими.

гімнастичний м'яч, вправи на гімнастичному м'ячіОднак, на жаль, багато батьків, а особливо бабусі ( та й багато медпрацівники ) впевнені, що новонароджений дуже слабкий і в будь-який момент може захворіти. Отже, йому необхідно створити комфортні умови - тепліше, посытнее; не дай Бог, смикнути дитину за ручку або ніжку - раптом що-небудь відірветься або зламається.

Звичайно, всі діти різні, все суто індивідуально. Зараз ми будемо говорити про ситуації, коли вагітність і пологи протікали без патології, і дитина народилася здоровою. Тут необхідно зрозуміти і осмислити, що батьки повинні зробити все, щоб малюк не втратив унікальну здатність новонароджених пристосовуватися до умов зовнішнього середовища, тому як основи всього життя закладаються на першому році, починаючи з періоду новонародженості, тобто з 1-го місяця.

Дуже важливий образ життя самих батьків, ставлення до одягу, температурного режиму, харчування, сну, гулянню і, звичайно ж, до рухової активності. Російський фізіолог Сєченов І.М. писав, що «робота м'язів, є робота мозку», тобто там, де руховий апарат знаходиться в малій активності, затримується і загальний розвиток вищої нервової діяльності. Особливо це актуально для дітей першого року життя.

Масаж і «його величність» рух прямо впливає на зростання мозку у маленьких дітей. Гімнастичний м'яч для занять з малюками використовується досить давно, але в основному рекомендуються прості похитування, що, безсумнівно, теж дуже корисно. Використовується великий гімнастичний м'яч ( для фітболу ), причому з самого раннього віку.

Тепер необхідно вибрати м'яч. Самий оптимальний розмір м'яча- 75 см в діаметрі. Такий розмір м'яча дозволяє використовувати його всім членам сім'ї. На ньому зручно сидіти і стрибати навіть дорослим. У результаті знижується навантаження на хребет, розслабляються м'язи спини.

А гімнастика на такому м'ячі надає лікувальну дію на весь організм. Мамам він знадобиться для відновлення фігури після пологів. Ну а для малюків його можна використовувати з народження до 4-5 років, а для гри і далі.

Гімнастичний м'яч повинен бути досить стійким і еластичним, щоб і ви, і ваш малюк відчували себе впевнено і спокійно. Стійкість м'яча залежить від якості гуми, з якої він зроблений, а якість гуми визначається вагою, який може витримати м'яч. На хороших м'ячах фірма-виробник завжди вказує цей вагу. М'яч стійкий, якщо він витримує 200-300 кг

Еластичність м'ячу надає латекс. Зазвичай гімнастичні м'ячі мають яскраве забарвлення - виберіть колір на свій смак. М'яч повинен бути гладким, без «ріжок» і пухирців. Не слід економити на тренажері для вашого малюка. Ще раз повторимо - м'яч повинен бути стійкий. І ви повинні бути впевнені в безпеці занять.

Отже, ви купили м'яч. Надуйте його будь-яким насосом ( підійде ручної велосипедний або електричний автонасос ). Якщо немає насоса, можна надути і ротом - просто доведеться попрацювати трохи довше. Занадто сильно надувати не треба. Надуйте так, щоб м'яч був досить еластичний, м'який і стійкий.

Перші заняття можна починати з 2-х тижневого віку ( ви і малюк вже адаптувалися будинку, у вас потихеньку налагодився режим годування, сну і неспання, зажила пупкова ранка ). Заняття слід проводити не раніше ніж через 40-60 хвилин після годування.

Перше заняття - нетривало. Спочатку ви самі повинні звикнути до м'яча. Сядьте на стілець або на диван, поставте м'яч перед собою. Накрийте його пелюшкою і обережно покладіть дитину на животик рівно посередині. Роздягати немовля спочатку не обов'язково. Якщо ви відчуваєте себе невпевнено, нехай хто-небудь з близьких перший час страхує вас, притримує м'яч руками.

На гімнастичний м'яч з народження!

  • гімнастичний м'яч, вправи на гімнастичному м'ячіПогойдування на м'ячі розвиває вестибулярний апарат ( один з найважливіших компонентів занять з дитиною першого року життя ).
  • Малюк може здійснювати «пасивне» плавання, як він звик це робити в животику у мами. Таким чином, дитина отримує необхідні вестибулярні, зорові і кинестетические імпульси.
  • Розслабляючий ефект - у дітей з народження, як правило, переважає тонус згиначів. Вправи на гімнастичному м'ячі розслаблюють м'язи живота, при цьому поліпшується травлення, рідше виникають дитячі коліки. Якщо черевні м'язи розслаблені, значно поліпшується дихання.
  • Вібрація - це своєрідна фізіотерапія, володіє знеболюючим ефектом, стимулює кори надниркових залоз, печінки, нирок та інших життєво важливих органів.
  • На м'ячі з народження можна займатися найпростішої гімнастикою, з віком ускладнюючи її. При цьому зміцнюються і розвиваються всі групи м'язів. Зміцнення м'язів спини, особливо навколо хребта, робить його сильним і гнучким. Це запорука нормального функціонування нервової системи і вільного розподілу нервових імпульсів по всьому організму.
  • Гімнастика на м'ячі - цікаве і веселе заняття. Займаючись з раннього віку, дуже скоро ви будите бачити задоволену і щасливе мордочку свого малюка, як тільки покладіть його на м'яч.


Вправа на гімнастичному м'ячі 1

гімнастичний м'яч, вправи на гімнастичному м'ячіПокладіть праву руку малюка на спинку і злегка притисніть його до м'яча. Лівою рукою притримуйте ліву ніжку в області колінного суглоба, свою руку при цьому притискайте до м'яча. Таким чином, ви будете повністю контролювати ситуацію. Почніть потихеньку похитувати дитини вперед, назад, по колу, трохи вібруючи.

Уважно спостерігайте за дитиною, розмовляйте з ним, співайте пісеньку, хваліть. Це додасть йому впевненості. Через 1-2 хвилини, притримуючи м'яч ногами, обережно переверніть малюка на спину. Знову ж праву руку покладіть йому на животик, лівою притримуйте ніжку, і повторіть всі рухи.

Якщо дитина занепокоївся при першому занятті, не зупиняйтеся, повторіть все на наступний день, а в подальшому викладайте малюка на м'яч протягом дня кілька разів. Поступово ви і ваш малюк звикнете до таких занять.

На м'ячі дитина заспокоюється, розслабляється, отримує легкий масаж живота, спини, краще відходять газики, перестає боліти животик, нормалізується стілець, знижується тонус згиначів. Поступово збільшуйте амплітуду погойдувань і обертань. Перед заняттями можна зробити легкий погладжуючий масаж, корисно на час занять роздягати малюка - тут вам і повітряні ванни, і загартовування.

Час занять на м'ячі строго не встановлюється. Якщо ви і дитина отримує від цього задоволення, займайтеся протягом дня скільки хочете. До 1-го місяця, погойдуючись і обертаючись на м'ячі, ви обидва адаптуєтеся до занять на такому тренажері. З 1-го місяця заняття можна ускладнити. Тепер всі вправи виконуйте стоячи перед м'ячем.Вправа на гімнастичному м'ячі 2

гімнастичний м'яч, вправи на гімнастичному м'ячі Спочатку спробуйте прибрати руку зі спинки і черевця. При цьому притримуйте малюка обома руками за ніжки в області колінних суглобів. Навчіться відчувати себе впевнено при такій підтримці, похитуючи дитину, обертаючи і вібруючи.Вправа на гімнастичному м'ячі 3

Потім поступово навчитеся відривати свої руки від м'яча, злегка піднімаючи ніжки дитини. Найголовніше - робити все плавно і акуратно. Поступово, піднімаючи ніжки немовляти, погойдуйте його з упором на верхні відділи тулуба в положенні на животі. Після цього покладіть дитину на спину і повторіть вправу.Вправа на гімнастичному м'ячі 4

гімнастичний м'яч, вправи на гімнастичному м'ячіЗбільшуючи амплітуду погойдувань і притримуючи малюка за колінні, а потім тільки за гомілковостопні суглоби, постарайтеся все більше і більше опускати його голівкою вниз. Не бійтеся положення вниз головою. Звикнувши, позиції на животику дитина буде тренувати м'язи шийного відділу, довше, краще і впевненіше тримати голову. М'язи спини та хребет при цьому так само задіяні і зміцнюються.

У позиції на спині положення вниз головою забезпечує зниження тонусу згиначів. Ручки розслабляються, випрямляються, знижується тонус кисті, розкриваються пальчики. Звикнувши до положень вниз головою, на короткий час затримуйтеся у висах, при цьому трохи потряхивайте немовляти, вибрируйте на м'ячі, розслабляйтеся.Вправа на гімнастичному м'ячі 5

гімнастичний м'яч, вправи на гімнастичному м'ячіКоли ви освоїтеся з висами вниз головою, можна спробувати утримувати дитину тільки за ручки. Так як це дещо складніше, попросіть родичів на перших порах підстраховувати вас.

Малюк лежить на спинці. Візьміть його за ручки в області променезап'ясткових суглобів або вкладіть у його долоньку свій великий палець. Вроджений хапальний рефлекс дозволить вам міцно тримати дитину за пензель. Як і раніше, в першу чергу освойте прості похитування ( починайте дуже обережно, поступово збільшуйте амплітуду рухів ).

Якщо ручки дитини досить добре розгинаються, досягніть повного підйому рук вгору, в русі. Ніжки при цьому вільно звисають вниз. Затримайтеся в такому положенні на деякий час. Розслабте немовляти, струшуючи і вібруючи. Поступово досягніть повного випрямлення ніжок уздовж м'яча і повного розгинання хребта. З часом у положенні на спині можна буде виконувати будь-які рухи руками: вгору, вниз, «млин», схрещування на грудях.Вправа на гімнастичному м'ячі 6

гімнастичний м'яч, вправи на гімнастичному м'ячіОсвоївши ці найпростіші вправи, до 2-х місяців можна переходити до більш складної гімнастики. Дитина лежить на спині. Ви притримуєтесь його за ніжки в області колінних суглобів, а якщо почуваєтеся впевнено, - тільки в області гомілкостопів. Спробуйте повільно і акуратно виконати наступне: наближаючи малюка до себе, зігніть його ніжки в колінних суглобах і притисніть до животика, а при русі від себе випряміть ніжки. Повторіть вправу кілька разів, поступово збільшуючи амплітуду і швидкість гойдання. Тепер спробуйте виконати це ж рух спочатку тільки правою, потім тільки лівою ногою. Вийде своєрідний «велосипед» на м'ячі.Вправа на гімнастичному м'ячі 7

гімнастичний м'яч, вправи на гімнастичному м'ячіДитина лежить на животі. Правою рукою притримуйте його в області попереку, а лівою спробуйте укласти в позу «жаби». У такій позі погойдуйте вперед, назад, вибрируйте на м'ячі. Це не тільки розслабляє, але і дуже корисно для розвитку тазостегнових суглобів.Вправа гімнастичному м'ячі 8

гімнастичний м'яч, вправи на гімнастичному м'ячіДитина лежить на животику. Притримуйте його ручки ( як у вправі 5 ). Погойдуйте вперед, назад, поступово піднімайте за ручки плечовий пояс і грудну клітину. Вийде «рибка» на м'ячі. Поступово розводьте ручки в сторони, при цьому піднімаючи малюка. Вийде «ластівка» на м'ячі.

На 3-му місяці вправи на гімнастичному м'ячі слід ще більше ускладнити та урізноманітнити. У позиції на животі корисно згинати і розгинати ніжки, утримувати дитину за одну ніжку, то за іншу, тримаючи за ручки, опускати вниз, робити стрибаючі руху, тренуючи тим самим опору на всю стопу.

Коли дитина навчиться брати предмети, можна розкидати на підлозі кілька дрібних іграшок, і ви побачите, як він стане відривати спочатку одну, а потім обидві ручки від м'яча, намагаючись взяти іграшку. Ваше заняття перетвориться на веселу забаву.

У позиції на спині можна присаживать малюка, згинати і розгинати випрямлені ніжки, робити повороти вліво - вправо; через деякий час починайте вчити дитину перевертатися зі спини на животик і назад, а ще трохи пізніше - сідати.

Малюка треба вчити перевертатися, сідати, повзати, а коли він буде самостійно вставати, - правильно ходити. Не слід чекати, коли карапуз почне робити це самостійно. Чим більше ми тормошим наших дітей, тим успішніше йде їх розвиток.

Займатися на гімнастичному м'ячі треба за 10-15 хвилин щодня. Після такого заняття дуже корисно поплавати у ванні. Якщо врахувати, що заняття починається з легкого масажу ( 10-15 хвилин ), плюс плавання хвилин 10-15, на все у вас буде йти від 20 до 40 хвилин в день ( всього-то! ). Але яку користь отримає дитина!

Організм маленького чоловічка дуже швидко відгукується на такі заняття. Результати будуть помітні майже відразу. Малюк стане активніше, міцніше, перестане боятися змін положень свого тіла, у нього покращиться сон і апетит, він отримає позитивний емоційний заряд.

Гімнастичний м'яч так само дуже хороший для занять з малюками, яких є яка-небудь неврологічна ( гіпер-, гіпотонус тощо ) або ортопедична патологія ( кривошия, дисплазія тазостегнових суглобів тощо ). У цих випадках заняття повинен проводити тільки фахівець, або ви після проходження курсу навчання.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua