← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Вроджений гіпотиреоз у дітей

версія для друку

Гіпотиреоз у новонароджених дітейвроджений гіпотиреоз, гіпотеріоз, гипотириоз«ГІПОТИРЕОЗ» - термін, що означає зменшення активності щитовидної залози. Цей стан супроводжується зниженням рівня гормонів в крові.

ВРОДЖЕНИЙ ГІПОТИРЕОЗ зустрічається у новонароджених дітей все частіше. Він виникає при нестачі йоду в їжі, а також може бути пов'язаний з недорозвиненням щитовидної залози, нездатністю її до нормального утворення гормонів. Іноді хвороба виникає із-за прийому деяких препаратів мамою під час вагітності.Ознаки вродженого гіпотиреозу у дітей

Діагноз «вроджений гіпотиреоз» ставлять як хлопчикам, так і дівчаткам. У більшості випадків новонароджений з подібною проблемою не відрізняється від інших дітей. Однак уважна мама може вже з перших днів помітити ознаки низької активності щитовидної залози: малюк мляво смокче, у нього великий живіт, суха шкіра, низька температура тіла, виражена жовтяниця. Та й крик у малюка особливий, хрипкий. Личко набряково, особливо повіки. Часто у таких дітей виявляється пупкова грижа.Раннє виявлення гіпотиреозу

Незважаючи на її невеликий розмір, гормони, що виробляються в ній, беруть участь майже у всіх процесах організму. Основна функція щитовидки - підтримання нормального обміну речовин у клітинах організму.

Гормони щитовидної залози стимулюють обмін речовин, регулюючи кожен процес в організмі - дихання, харчування, сон, рух, а також процеси у внутрішніх органах - від серцебиття до роботи репродуктивної системи.

Тиреоїдні гормони потрібні для нормального розумового і фізичного розвитку. Поряд з гормоном росту, вироблюваним в гіпофізі, вони відповідають за правильний розвиток кісток скелета.

Недолік гормонів щитовидної залози в дітей призводить до припинення росту, а дефіцит їх при вагітності - до недорозвинення мозку майбутньої дитини. Оскільки зростання плоду, і особливо розвиток нервової тканини, залежить від тиреоїдних гормонів, діти з гіпотиреозом народжуються з більш низькими показниками ваги при нормальному зростанні.

У 70-х роках був розроблений метод масового обстеження новонароджених з метою раннього виявлення гіпотиреозу. Це дозволило запобігати незворотні пошкодження головного мозку і неврологічні порушення у дітей.

Результати спостережень за малюками, виявленими в ході такого обстеження, показали, що при правильному лікуванні інтелектуальний і фізичний розвиток дітей нітрохи не відрізнялося від розвитку ровесників.

Діагностувати гіпотиреоз до народження дуже важко - для дослідження гормонів щитовидної залози необхідно проведення амніоцентезу ( пункції і забору навколоплідної рідини за допомогою довгої голки ).

Під час вагітності треба дослідити тиреотропні гормони ТТГ і Т4 на 8-12 тижні, коли вплив гормональних відхилень на плід особливо несприятливо.Скринінг на вроджений гіпотиреоз

вроджений гіпотиреоз, гіпотеріоз, гипотириозВ даний час у всіх новонароджених на 5-7-й день життя визначають рівень ТТГ. Його вміст у крові 20 нмоль/л? Все в порядку! Рівень в 20-50 нмоль/л - результат вважається сумнівним, і дослідження необхідно повторити. ТТГ вище 50 нмоль/л свідчить про гіпотиреозі.

Проведення УЗД щитовидної залози, а також визначення рівня інших гормонів дозволяє підтвердити або спростувати діагноз. Більш детальне обстеження проводиться дітям тільки після 3 років ( в цей час вже порівняно безпечно короткочасне переривання лікування ).Лікування вродженого гіпотиреозу у дітей

Діагноз «вроджений гіпотиреоз» - не вирок. Сучасне лікування повністю відновлює необхідну кількість гормонів. При своєчасно розпочатої терапії малюки по розумовому і фізичному розвитку нічим не відрізняються від своїх однолітків. Критерій правильності лікування - це нормальний для віку рівень ТТГ.

Причиною розвитку гіпотиреозу можуть бути різні генетичні та інші фактори, але ні в одному з них себе ( чоловіка, свекруха та інших родичів ) звинувачувати не треба. Фахівці вважають повторення такої ситуації в одній родині малоймовірним. Звичайно, при підготовці до наступної вагітності варто проконсультуватися у генетиків.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua