← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Грудне вигодовування переваги

Грудне вигодовуванняГрудне вигодовуванняМамине молоко призначене для малюків самою природою. Не варто думати, що є щось краще для вашої дитини

Про переваги грудного вигодовування говорилося вже не раз. Статистика показує, що за останні роки значно збільшилася кількість матерів, які годують груддю дітей до 1 року, з кожним роком зростає і число годуючих до 2 років. Фахівці кажуть: у грудного молока немає конкурентів. Якими ж властивостями володіє грудне молочко?Молозиво

У більшості російських пологових будинків зараз дуже поширено прикладання дитини до грудей матері відразу після пологів. Цей момент дуже важливий і для новонародженого, і для мами. Довгі 9 місяців вони були разом, були єдиним цілим, і ось, після такого потрясіння, як пологи, вони раптом відчувають, що знову разом. Крім того, малюк може спробувати на смак молозиво, яке міститься в жіночих грудей всього 2-4 дні після пологів, а воно, як ніщо інше, має неймовірно корисним складом.

Раннє прикладання до грудей сприяє більш швидкому включенню механізмів вироблення молока і більш стійкою лактації. Смоктання грудей дитиною сприяє енергійному викиду окситоцину, що покращує скорочення матки і зменшує небезпеку крововтрати у матері. Крім того, попадання в дитячий шлунок молозива в перші години життя покращує роботу шлунково-кишкового тракту. Діти, рано прикладені до грудей, менше хворіють рахітом, ГРВІ, діатезом, анемією.

Всього 10-15 грамів висмоктує новонароджений з маминої груді за одне прикладання. Але природа все-таки влаштувала так, що навіть у цих 10-15 грамах дитина отримує в повному обсязі все необхідне, і тільки молозиво може допомогти дитині повноцінно пристосуватися до позаутробного способу життя і харчування в перші дні після пологів.Що в грудному молоці?

Через 3-4 дні після пологів на місце молозива приходить грудне молоко. Але і воно несе в собі багато користі для малюка:

 • мамине молочко характеризується особливою поживністю на відміну від штучних сумішей, що містять коров'яче молоко, за рахунок збалансованого вмісту в ній білків, жирів, вуглеводів, вітамінів і мінеральних речовин;
 • крім того, до складу материнського молока входить великий запас амінокислот, який потрібний дитині для нормального розвитку;
 • протягом усього годування склад грудного молока постійно змінюється: на початку годування в ньому більше білків, врешті - більше жирів.

Безперечною перевагою жіночого молока є близькість його білків за якісним складом до білків сироватки крові.

 • У грудному молоці містяться дрібні частинки білків-альбумінів, для засвоєння яких шлунку дитини не потрібно особливих сил. Тому грудне молоко дуже легко перетравлюється і засвоюється організмом немовляти: повнота всмоктування білків жіночого молока досягає 98-99%. Жодна штучна суміш не перетравлюється організмом малюка з тією ж повнотою. Це пов'язано насамперед з наявністю в них білка коров'ячого молока, при створаживании якого в шлунку немовляти утворюються великі, грубі пластівці. З такою білкової навантаженням ніжному організму впоратися досить нелегко. Істотно розрізняється за своїм складом і жир коров'ячого і жіночого молока.
 • В жіночому молоці міститься велика кількість поліненасичених жирних кислот ( лінолева, ліноленова, арахідонова ). Однією лінолевої кислоти в материнському молоці в 5-6 разів більше, ніж у коров'ячому. Даний фермент дуже важливий для розвитку дитини.
 • Недолік поліненасичених жирних кислот в їжі дитини може призвести до вираженої затримки фізичного розвитку, сухості і екзема, порушення обміну речовин.

Цінна якість грудного молока - утримання в його жирах великої кількості фосфоліпідів, що мають важливе фізіологічне значення в життєдіяльності організму.

 • В жіночому молоці міститься невелика кількість ( всього 1% ) летких жирних кислот ( капронова, каприлова, масляна та ін ), які можуть надати подразнюючу дію на шлунково-кишковий тракт ( для порівняння: у коров'ячому молоці міститься до 12% таких кислот ).
 • Легке всмоктування і засвоєння грудного молока обумовлено і вмістом у ньому ліпази, яка бере безпосередню участь у розщепленні жиру в шлунку. У коров'ячому молоці активність ліпази значно нижче, а при кип'ятінні на взагалі руйнується.
 • У молоці мами міститься велика кількість вітамінів А, В, С, D, В1, В2, В12. Воно багате такими мікроелементами, як залізо, мідь, цинк, що важливо для профілактики анемії.

Найважливіша гідність грудного молока - це наявність у ньому великої групи речовин, що підсилюють захисні реакції організму. Це імуноглобуліни, інтерферон, лізоцим, лактопероксідаза, біфідогенний фактор, величезна кількість життєздатних лейкоцитів і лактоферин. Такі речовини забезпечують імунітет малюка по відношенню до мікробів і вірусів. Завдяки їм материнське молоко зміцнює імунну систему дитини.

 • Наступною перевагою природного вигодовування є те, що малюк отримує мамине молоко і теплим стерильним, а сам контакт з мамою дарує масу позитивних емоцій як малюкові, так і мамі. За час годування грудьми між малюком і мамою встановлюється глибока духовна зв'язок, що зберігається на довгі роки.
 • Легке засвоєння маминого молока малюком - це насамперед його здоровий стан, профілактика печінки і підшлункової залози, які не перевантажені переварюванням жиру. Крім того, випадки непереносимості грудного молока досить рідкісні, зате проблеми, пов'язані з непереносимістю коров'ячого молока і алергічними реакціями на нього, досить поширені. Годування грудьми і своєчасного введення прикорму забезпечує малюкові здоровий розвиток.
 • Природне вигодовування дуже зручно для мами: не треба кип'ятити пляшечки, піклуватися про потрібній температурі штучної суміші, вставати ночами і бігти розводити суміш. «Молокозавод завжди при собі». Дуже зручно піти в гості, не треба турбуватися про те, з чого і чим там можна буде погодувати малюка.
 • При дотриманні спільного сну 6-7 місячна дитина може самостійно їсти вночі маминим молоком, матуся ж у цей час може спокійно спати. Таким чином, материнське молоко безцінне.

Однак всі ці переваги зберігаються тільки у випадку, якщо годуюча мама не вживає спиртного, не курить, повноцінно харчується і веде правильний спосіб життя. Що в загальному-то не так складно, чи не правда?Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua