← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Імунітет у дітей

Імунітет дитиниПерший місяць життя - серйозне випробування для імунної системи малюка. А адже вона тільки формується. Дитина народжується стерильним. Мікрофлора мами не представляє для нього небезпеки завдяки захисним антитілам, переданим через плаценту і надходить з молоком.

Мікроби пологового будинку куди менш нешкідливі, а можливостей протистояти їм у малюка замало: власні антитіла імунна система ще не виробляє, опасисті клітини - "пожирачі" хвороботворних збудників ( фагоцити ) поки ведуть себе занадто боязко, не проявляють належної активності і захисні білки.

Навіть невеликий місцевий процес, наприклад прищик на шкірі або нагноєння пупкової ранки, в цьому віці швидко робить вплив на весь організм, призводячи до запалення легенів, зараження крові та інших небезпечних ускладнень.

Щоб зменшити контакт з мікроскопічними мешканцями пологового будинку, новонароджених намагаються виписати додому вже на 3-й день. У рідних стінах юного новосела атакує мікрофлора квартири і її жителів - на адаптацію до неї потрібно не менше місяця.

Але вже на 5-7-й день в крові дитини різко збільшується кількість лімфоцитів - єдиних захисників, наявних у розташуванні імунної системи. Їм важко вберегти малюка від інфекцій, якщо до "домашнім" бактерій, грибів і вірусів приєднуються "прийшлі". А їх стає все більше, так як набирає обертів паломництво родичів і друзів. Тому відкладіть оглядини хоча б на півтора місяця.

Другий період ослаблення захисних сил спостерігається в 3-6 місяців. До того часу в дитячому організмі закінчується запас антитіл, переданих мамою через плаценту і підвищується його чутливість до вірусів грипу та застуди, збудників кишкових і дитячих інфекцій. У немовлят вони протікають без типових симптомів і не дають стійкого імунітету. Це означає, що малюк може повторно захворіти на грип, кір або вітрянку, які тільки що переніс.

Щоб не завдати шкоди його здоров'ю, по-перше, не запрошуйте в будинок сторонніх, а по-друге, годуєте грудьми - ваше молочко допоможе малюкові частково заповнити недолік антитіл, які захищають його від інфекцій, і вбереже від розвитку харчової алергії, яка найчастіше виникає в ці місяці.

Третій період, коли імунітет дитини знову виявляється не на висоті, припадає на кінець першого року життя. Малюк починає ходити, проявляє інтерес до інших діточок. Контакти із зовнішнім світом розширюються, а місцевий імунітет слизових оболонок дихальної і травної систем ще не ввійшов у повну силу, з-за чого зростає ризик повторних вірусних і бактеріальних інфекцій. Уникнути цього допоможуть загартовувальні процедури, плавання, і годування груддю.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua