← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Як починати прикорм дитини

Як починати прикорм на грудному і штучному вигодовуванні

Як починати прикорм дитини на грудному вигодовуванніЯк починати прикорм дитини, щоб принести користь дитячому організму? Це питання обговорюється з досвідченими мамами, педіатрами, бабусями і дідусями. Розглядаються різні схеми введення, вивчаються плюси і мінуси, ретельно вибирається, з чого ж все-таки починати прикорм краще.

Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує до півроку годувати дитини виключно грудним молоком. Не додатково поїти водою, не пропонувати соки, пюре, каші - нічого цього не потрібно. Фахівці впевнені, що до 8 місяців грудне молоко здатне забезпечити всі потреби дитини. Але не завжди мама харчується повноцінно, різноманітно, тому період введення прикорму для дітей, які перебувають на грудному вигодовуванні, зрушений до 6 місяців.

Що таке прикорм? Це продукти і рідини, що доповнюють грудне молоко або суміш. Відбувається поступове витіснення молока прикормом, і юний їдець переходить на дорослий стіл. Коли і як починати прикорм дитини на штучному вигодовуванні? Педіатри радять искусственникам прикорм вводити трохи раніше, ніж дітям, що живиться грудним молоком, але не раніше 5 місяців.

Тут варто згадати і про готовність дитини до прикорму. Він здатний утримувати горизонтальне положення, сигналізувати батькам про своє небажання або бажання, проявляти інтерес до їжі, яка на столі у дорослих і збільшувати обсяги споживання молока або суміші.

Чи є різниця, як починати прикорм дитини на грудному вигодовуванні, яка черговість введення в раціон соків, пюре, каш? Судячи з сучасними даними, різниця невелика.

Традиційні види прикорму

  • Каші. Найчастіше з коробок, промислового виробництва. Але іноді батьки подрібнюють звичайну крупу в кавомолці, варять її і пропонують дитині. Тут, втім, як і скрізь, є два табори: «Цільні крупи не можуть перетравлюватися дитиною!» і «Хто знає, що там в коробках заховано!»
  • Пюре. Вони бувають овочевими, фруктовими, м'ясними, змішаними. Ну і звичайно, магазинні або приготовані своїми руками. Гомогенізовані, вони полегшують дитині звикання від рідкої суміші або молока до більш густий їжі.
  • Сирки і десерти. Це вже прикорм для маленьких гурманів. Прості і з фруктовим наповнювачем, вони займають міцне місце в раціоні дітей.

Напевно, ви здивуєтеся, не зустрівши тут сік. Продукти для прикорму повинні мати високу енергетичну і харчову цінність. Сік до таких не належить. Виходить, що місце в шлунку сік займе, а користі фактично не принесе. І навіть може нанести шкоду, тому що фруктові кислоти вельми агресивні. Як результат - алергії і розлади кишечника.

Вводячи прикорм малюка, обов'язково радьтеся з лікарем і слухайте своє серце!Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua