← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Як починати прикорм

Коли починати прикорм дитини і як це правильно робити

Як починати прикорм в 6 місяцівЯк починати прикорм, коли, з якої їжі - цілком закономірні запитання. З часом всі батьки стикаються з необхідністю залучення дитини до «дорослої» їжі. Для цього потрібен правильний підхід і трохи терпіння. І тоді результат не змусить себе довго чекати!

Перша проба

Побутує думка, що діти починають пробувати тверду їжу у віці 5-6 місяців. Цей критерій суто індивідуальний - все залежить від розвитку кожної дитини. Найголовніше - навчитися жувати і ковтати тверду їжу. Прояв інтересу до того, що знаходиться на тарілці батьків, і виявлення бажання спробувати щось нове свідчать про розвиток нервової системи. Добре, якщо до цього часу малюк вже в змозі взяти їжу своїми руками.

Ще встигнемо!

Нерідко на шляху батьків виникають певні труднощі, які можуть відкласти початок прикорму на більш пізній час. Але це в корені неправильно. Малюк повинен спробувати таку їжу ще до того, як у нього почне різатися перший зуб. В іншому випадку у дитини може відбутися затримка розвитку навичок жування, що згодом призведе до проблем із зубами і промовою.

Коли, де і як?

Важливо правильно познайомити вашого малюка з новими продуктами. Для початку потрібно визначити час і місце.

Педіатри рекомендують з чого починати прикорм і як. Найкращий час - перша половина дня, а в якості першої твердої їжі можуть виступити овочеві пюре або каші. При цьому дитина не повинна бути ситим або голодним. У першому випадку він просто відмовиться від прийому їжі, у другому - проявить зайву нетерплячість.

А як починати прикорм в 6 місяців найкраще? Свій вибір слід зупинити на найбільш комфортному місці, в якому дитина буде відчувати себе максимально спокійно. Для прикорму цілком підійдуть дитяче крісло або спеціальний стілець для годування. При бажанні дитини можна розташувати і на колінах.

Увагу малюка легко залучити яскравої дитячої ложкою з довгою ручкою. Напевно з нею малюк швидше погодиться спробувати щось нове. Починати прикорм треба з маленьких порцій. Важливо не поспішати, інакше малюк буде нервувати і відмовлятися від їжі. У такій ситуації не варто наполягати і кричати на дитину. Це поведінка може бути пов'язана з тим, що консистенція їжі незвична для малюка. До 5-6 місяців у дітей спрацьовує рефлекс, в результаті якого вони виштовхують сторонні предмети з рота. Але як правило, це швидко проходить.

«Я сам!»

Ніщо не повинно відволікати малюка. Створіть такі умови, щоб дитина сам почав брати їжу і годувати себе. Не лайтеся, якщо він це робить руками, а не ложкою. Подібним чином діти досліджують нові об'єкти. Така самостійність допоможе дитині не боятися їжі. Дозвольте малюкові повністю сконцентруватися на їжі. Англійські фахівці довели, що діти, яким дозволяли грати з їжею, раніше інших навчилися користуватися приладами і ніколи не страждали відсутністю апетиту. Тобто не настільки важливо з якою каші починати прикорм, найголовніше - розвинути у дитини її позитивне сприйняття.

Постійно міняйте консистенцію їжі. Перехід від пюре до шматочках повинен бути плавним. Овочі і фрукти можна розім'яти виделкою або натерти на тертці, м'ясо прокрутити через м'ясорубку. Якщо використовуєте блендер - вмикайте його на мінімальну потужність. Виховання смаку може початися через пробу «дорослої» їжі зі столу. Спочатку малюк пробує маленькі шматочки їжі, розмір і кількість яких з часом збільшуються. Така швидка адаптація до раціону сім'ї призводить до зменшення проблем з апетитом. Дитина швидко вчиться ковтати і жувати. У подальшому у нього формуються культура поведінки за столом і навички користування приладами.

Під час прикорму не варто забувати про те, що дитині треба давати виключно свіжі, корисні і натуральні продукти, що відповідають принципам здорового харчування. Тому, якщо ви хочете привчити малюка є зі столу, будьте готові переглянути свій звичайний раціон на користь більш підходящої їжі.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua