← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Як відучити дитину від грудного вигодовування

Отучаем дитини від грудного вигодовування

Отучаем дитини від грудного вигодовуванняЯк відучити дитину від грудного вигодовування безболісно для мами і малюка? Існує кілька способів, що дозволяють завершити процес лактації. Кожна мама вибирає кілька варіантів, які підходять саме в її ситуації. Твердо вирішивши відучити дитину від грудей, необхідно дотримуватися цього рішення і не озиратися назад.

Важливий фактор - психоемоційна зв'язок. Груди для дитини є не просто джерелом живлення, адже після року часто карапуз живиться з загального столу. Грудне вигодовування - ще й можливість заспокоїтися після падіння, болю, образи, розлади. Смоктання дарує дитині почуття спокою, впевненості. Але настає переломний момент. Іноді це буває в рік, два, або три роки. Вирішуючи, коли відлучати дитину від грудного вигодовування, варто брати до уваги і час року. Фахівці радять відлучати малюка від грудей восени або навесні.

Існують ознаки готовності до припинення годування з боку мами і малюка.
Організм мами готовий до припинення вигодовування приблизно після півтора - двох років. Найважливіший показник - наповнюваність маминих грудей. Якщо в період часу від 12 годин до доби, проведених без малюка, не відбувається наповнення, значить, пролактин виробляється в менших кількостях, і повністю припинити грудне вигодовування буде зовсім нескладно.

Що може служити прямими або непрямими ознаками готовності дитини до відлучення?

  • Зниження частоти прикладання (в ідеалі вранці і ввечері).
  • Дитина не смокче пальці, ганчірочки, соски.
  • Кількість нічних годувань зводиться до мінімуму або їх взагалі немає.
  • Легка відволікання при спробі смоктання.
  • Малюк може заснути з іншою людиною.

Отже, отучаем дитини від грудного вигодовування. Що необхідно робити?

1. Приготуватися відволікати малюка. Якщо дитина просить груди, можна запропонувати йому інше заняття - помалювати, поліпити, покататися на машинці.

2. Збільшити тактильний контакт в тисячі разів. Частіше гладити, обіймати, торсати, садити на коліна, цілувати.

3. Приділяти більше часу дитині. Йому необхідна заміна материнської груді, тому важливо створити умови, в яких би він отримував це увагу.

4. Залучати інших родичів. Замислюючись, як відучити дитину від годування груддю вночі, можна перекласти рішення проблеми на тата. Нехай він підходить до ліжечка, качає дитину, дає йому попити.

5. Треба рахуватися з потребами дитини. Якщо він, відчувши зміни, в самому початку шляху починає посилено прикладатися до грудей або смоктати інші предмети - не варто поспішати, краще повернутися назад, до звичного способу життя.

6. Переглянути домашній одяг. Футболки, водолазки повинні стати основним предметом гардеробу, тому що так маляті буде проблематичніше дістатися до грудей.

7. Не сидіти без діла. Дитина, бачачи відпочиваючу маму, одразу згадає про те, що можна прикластися до грудей.

8. Привчати малюка засинати вдень без грудей. Можна запропонувати м'яку іграшку, новий ритуал, щоб компенсувати нестачу маминого молока.

9. При вкладанні спати потрібно забирати груди після того як дитина заснув.

10. Якщо малюк після пробудження прагне прикластися до грудей, можна вставати раніше його і відразу після того, як він прокинувся, відвернути його чимось цікавим.

Вирішивши відлучати дитину від грудного вигодовування, необхідно зважити всі аргументи за і проти. Озброїтися твердою впевненістю в успіху справи і приступати!Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua