← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Як відучити дитину від нічного годування

Як і коли відучувати дитини від нічного годування

Коли відучувати дитини від нічного годуванняЯк відучити дитину від нічного годування - це питання починає турбувати мам приблизно через півроку після народження малюка. Педіатри вважають, що годування ночами доцільні до року життя. А ось психологи рекомендують продовжувати до 2 років, адже малюк потребує в постійному контакті з мамою. Так коли відучувати дитини від нічного годування щоб не нашкодити йому?

Досвідчені мами радять почати поступове відлучення вже після перших 6-7 місяців життя. Спочатку можна спробувати замінити одне годування звичайною водою або компотом. Це стабілізує роботу кишечника і притуплює відчуття голоду, тому малюк буде відчувати себе ситим, хоча б недовгий час. Мамам, які годують груддю, кожне нічне годування дитини потрібно скорочувати. Поступово малюк зрозуміє, що ніч - це час для сну, а не для їжі. Проте діти, що перебувають на грудному вигодовуванні, на жаль, сприймають зміна режиму харчування дуже болісно. Тому мамам доведеться провести кілька безсонних ночей, заколисуючи дитину. Головне - ні в якому разі не йти на компроміс, пропонуючи груди. Материнське молоко володіє седативним ефектом. Малюки добре засинають після годування. Але, поступившись один раз, мама ризикує годувати дитину вночі до тих пір, поки не відлучить його від грудей.

Набагато простіше відучити дитину від нічного годування сумішшю з пляшечки, тому що, незважаючи на корисність материнського молока, суміш є більш калорійною. Малюк, щільно покушавший перед сном, краще спить. Тому багато мами переносять час прикорму на вечір і намагаються дати дитині суміш ближче до півночі.

Європейські педіатри радять, як відучити дитину від нічного годування після року акцентують увагу на психологічному аспекті взаємовідносин пари «мати - дитина». Підростаючи, дитина відчуває паніку, оскільки мама більше не є центральною фігурою в його житті. Тому ритуал годування малюка - це радше спроба бути поруч з мамою. А значить, відучити від такого режиму можна тільки завдяки ніжності, турботі та увазі. Мама повинна показати дитині, що вона завжди готова взяти його на руки. Адже деякі мами беруть малюка на руки тільки тоді, коли настає час їжі.

Для того щоб відучити від нічного годування в 1,5, 2 роки мамам доводиться вчитися домовлятися з малюком. Фахівці рекомендують пояснити дитині, що їсти можна з першими сонячними променями. Якщо дитина не погодиться чекати сонечка, потрібно знайти в собі сили і ні в якому разі не поступатися. Також можна розповісти казку малюкові про те, що мишко їв по ночах, і у нього почав боліти животик. У перші дні велика ймовірність, що дитина буде прокидатися і все одно просити їсти. Тоді потрібно запропонувати йому попити води або почитати йому казку. Незважаючи на втому, мама повинна розуміти, що відучити дитину від нічних годувань допоможе тільки її наполегливість. Деякі педіатри радять давати дітям на ніч спеціальні заспокійливі краплі або чаї. Однак, перш ніж вдатися до такого засобу, необхідно проконсультуватися з невропатологом. Якщо у дитини були черепно-мозкові травми, підвищений внутрішньочерепний тиск або спостерігаються інші проблеми неврологічного характеру, седативні засоби можуть погіршити його стан.

У США дитячі лікарі кажуть, що нічне годування - це неминучий етап в дитячому розвитку, він проходить тоді, коли нервова система малюка повністю дозріває. Але якщо мама відчуває фізичний дискомфорт від такого режиму харчування, вона повинна всіляко відволікати його від їжі: збирати конструктор в 2 години ночі, співати колискові в 5 ранку або просто сидіти з малюком поруч, розповідаючи йому казки до тих пір, поки він не засне. Існують спеціальні замовляння, дозволяють заколисати дитину. Їх активно використовують мами з російських і українських глибинок. Однак медики вважають, що це всього лише самонавіювання, додає мамам сил пережити перші безсонні ночі, що супроводжують перехід на новий режим.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua