← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Як відучити дитину від нічних годувань

Отучаем дитини від нічних годувань

Отучаем дитини від нічних годуваньЯк відучити дитину від нічних годувань - це питання обов'язково зададуть молоді мами. Будь мамі хочеться вночі виспатися і відпочити, але, прокидаючись від видаваних звуків і плачу, порушується сон. Найчастіше вважають необхідним відучити дитину від нічного годування через великий період часу, коли дитині виповниться рік. А що вважають правильним фахівці?

У першу чергу потрібно виявити причини, за якими малюк вночі прокидається. Найперша причина - відчуває дискомфорт. Груди - чудовий засіб заспокоєння і полегшення, коли щось болить, або незручно спати. Тому нічні годування актуальні в період прорізування зубів, на час хвороби малюка.

Друга причина - дійсно голодний. Це почуття в животику настільки неприємно, що він змушений прокинутися і покликати маму. Молоко засвоюється досить швидко, і дитина може знову поїсти через 3-4 години.

Третя причина - йому не вистачає тактильного контакту з мамою. Навколишній світ такий цікавий, все треба дослідити, перевірити! І сидіти у мами на ручках колись. А потреба в контакті у дитини є. Плюс якщо мама практикує роздільний сон, складаються всі передумови для нічних годувань. Хоч таким чином, та опинитися у мами на руках.

Четверта причина - перезбудження, яскраві емоції. Після відвідин гостей, свята, не завжди діти можуть спокійно заснути. І щоб заспокоїти їх, потрібна мамина груди.

Отже, ви домовилися: отучаем дитини від нічних годувань найближчим часом. Що для цього потрібно зробити? Знайти причину і усунути її.

  • В момент, коли дитина тільки починає прокидатися (перевертається, починає прицмокувати, рухає руками і ногами), покладіть руку йому на спинку або животик. Легенько похлопывайте його, щоб дати зрозуміти: мама поруч.
  • Нехай тато візьме на руки і похитає дитини. Від тата не пахне молоком, тому дитина може не попросити груди.
  • Змініть умови перебування: переодягніть чадо, перестелити постіль, укрийте або розкрийте.
  • Давайте йому прикорм пізніше, ніж зазвичай, або збільшуйте порцію. Якщо вечеря в 18 годин, посуньте на 20 годин, щоб їжа довше перетравлювалася.
  • Восполняйте потреба в тактильному контакті вдень, щоб вночі немовля солодко спав.

Коли відучувати дитини від нічного годування краще всього? Враховуючи, що вночі виробляється пролактин, який відповідає за рясне виділення молока, не варто скорочувати або прибирати нічне годування до півроку. Приблизно після року вже можна застосовувати більш радикальні заходи - привчання до окремому ліжечку, пропозицію води замість грудей. Якщо дитина прокидається і, отримавши груди, відразу засинає, не починаючи їсти, значить, він не голодний. Отже, доведеться ламати стереотип і віддавати карапуза татові.

До речі, багато мам відзначають, що, залишивши дитину на кілька днів з татом і виїхавши у відрядження, їм набагато легше відучити від годування у нічний час. Дитина швидко звикає до змін і підлаштовується під них.

Бажаємо удачі!Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua