← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Як відучити дитину від пустушки

Отучаем дитину від пустушки

Отучаем дитину від пляшечкиЯк відучити дитину від пустушки - популярна тема на жіночих форумах. Стоматологи попереджають, що надмірне захоплення пустушкою формує неправильний прикус і сприяє розвитку карієсу. Тому мами, турбуючись про здоров'я своїх малюків, бажають позбавити їх від цієї звички. Проте до цих пір ніхто не може сказати точно коли відучувати дитину від пустушки без шкоди для його нервової системи.

Педіатри рекомендують почати процес відлучення тоді, коли малюк навчиться сидіти. Це зазвичай відбувається в проміжку між 6-9 місяцями. Поступово потрібно обмежувати час, який дитина проводить з пустушкою. Якщо дитина плаче, його треба заспокоювати з допомогою інших методів: взяти на руки, включити музичну іграшку, ласкаво говорити, покласти в коляску або электроколыбельку і покачати.

Дуже часто ми отучаем дитину від пустушки, керуючись прабабушкиными порадами: намазуємо її перцем або гірчицею. Але такий спосіб може бути небезпечний для здоров'я малюка. Тому його краще не застосовувати навіть по відношенню до старшим діткам.

Психологи вважають, що починати процес відлучення слід тільки тоді, коли дитина не перебуває в стресовій ситуації. Якщо у малюка прорізаються зуби або він хворіє - пустушка може стати єдиною втіхою. Особливо це актуально для тих діток, які перебувають на штучному вигодовуванні і не можуть посмоктати мамині груди. Також не варто починати процес відлучення в період глобальних життєвих змін: під час переїзду на нове місце проживання, розлучення батьків, погіршення матеріальної ситуації (яке завжди супроводжується напруженими стосунками у сім'ї, а малюки це відчувають).

Для того щоб відучити від пустушки в 1 рік, 1,5 року, потрібно володіти певним запасом терпіння. У такому віці дитина вже може зрозуміти, що від нього хочуть дорослі, і, в більшості випадків, з ним можна домовитися. Але пустушка стає для нього чимось на зразок улюбленої іграшки. Тому педіатри рекомендують «втратити» пустушку і подивитися на реакцію малюка. Якщо дитина не помітить втрату, значить можна буде просто не нагадувати про існування пустушки, переключивши його увагу на гру. Але якщо дитина помітить пропажу і почне плакати, доведеться заспокоювати його іншими способами: взяти на руки, прочитати казку, запропонувати піти на прогулянку або разом пограти.

Багато мами шукають легкий спосіб як відучити дитину від пустушки під час сну без сліз і істерик. Але, на жаль, немає однозначного вирішення цієї проблеми. Доведеться кілька ночей посидіти з малюком, щоб він остаточно забув про полюбилася штучці і зміг перейти на новий рівень розвитку. Адже відмова від соски завжди тягне за собою новий етап дорослішання.

В Європі дитячі лікарі радять відучити дитину від пляшечки, і тоді малюк сам відмовиться від соски. Для цього необхідно упакувати пляшечку в коробку, перев'язати стрічкою і подарувати при малюка (з його згоди) знайомому немовляті. Але цей спосіб підійде не всім.
Також можна постаратися плавно перейти від пляшечки до чашки з допомогою проміжної чашки з носиком. Багато діти не бажають пити з чашки, тому що їх батьки при них п'ють напої прямо з пляшки. Тому, бажаючи відучити малюка, потрібно, перш за все, проаналізувати свою харчову поведінку.

Пам'ятайте, ніхто не залишається п'є з пляшечки або сосним пустушку в більш пізньому дитячому віці. Тому не турбуйтеся, якщо у вас нічого не виходить і приділяйте більше уваги своєму малюкові. Можливо, так він намагається компенсувати відсутність вашого тепла.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua