← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Коли починаються місячні після пологів

Коли в нормі починаються місячні після пологів

Коли починаються місячні після пологівКоли починаються місячні після пологів, хвилює всіх без винятку молодих мам. Адже це основна ознака того, що організм відновився і готовий до вагітності, плюс до всього, нормальний менструальний цикл - ознака гарного здоров'я. Коли ж чекати на перші місячні після пологів - через кілька тижнів або місяців? І залежить це проміжок часу від способу розродження (природні пологи або кесарів розтин)?

У нормі перша менструація з'являється після пологів мінімум через 6 тижнів. Це самий короткий термін, настільки короткий, що жінки можуть навіть подумати, що у них знову почалося післяпологове кровотеча. Але в такий ранній термін менструація починається не у всіх. Багато залежить від того, чи годує жінка груддю. І якщо так, то термін початку місячних, як правило, відкладається, так як відновитися менструальному циклу не дозволяє велика концентрація гормону пролактину - «гормону лактації». І чим частіше годує жінка малюка, тим більше ймовірність відстрочки менструації. Відповідно, після введення прикорму, приблизно через 5-6 місяців після пологів у багатьох молодих мам цикл відновлюється. Але у деяких мам менструацій немає і рік, і більше, поки що годують груддю. До речі, відповідь на питання: коли починаються місячні після кесаревого, а коли після природних пологів - однаковий. Різниці ніякої немає.

А потрібно оберігатися, якщо щомісячних кровотеч немає? Чи можна в цей час завагітніти? Цілком. Справа в тому, що місячні починаються через 2 тижні після овуляції, і якщо ви потрапили з незахищеним статевим актом в ці 2 тижні, то може настати вагітність. Однак така ситуація досить рідкісна у випадку, якщо жінка годує дитину кожні 3-4 години груддю вдень, і вночі перерва в годуванні не перевищує 6 годин, крім того, після пологів пройшло не більше 4 місяців. Цей метод запобігання називається метод лактаційної аменореї. Однак, існують більш надійні способи допустити небажаної вагітності - внутрішньоматкова спіраль, сперміциди і оральні контрацептиви типу міні-пілі.

Коли слід звернутися до лікаря

1. Якщо після припинення годування груддю не почалися місячні протягом 2 місяців.

2. Якщо місячні болючі, занадто рясні або навпаки мізерні, мають занадто темний колір або неприємний запах.

І під кінець ще одне важливе питання - чи можна годувати дитину груддю під час місячних? Безсумнівно! У деяких жінок може трохи знизитися вироблення молока в ці дні. Але це, звичайно, не привід обмежувати дитину в настільки дорогоцінний харчуванні. А смак молочка і його харчова цінність ніяк не змінюються - все це міфи.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua