← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Коли відлучати дитину від грудного вигодовування

Коли і як відучити дитину від грудного вигодовування

Коли краще відлучати дитину від грудного вигодовуванняКоли відлучати дитину від грудного вигодовування - кожна мати вирішує сама. Але відомо, що цей процес корисний як для мами, так і для малюка. І чим довше дитина отримує материнське молоко, тим краще для його здоров'я і самопочуття. Як зловити момент коли краще відлучати дитину від грудного вигодовування і як зробити це правильно і безболісно для дитини і для мами?

Проблема відлучення від грудей швидше психологічна, ніж фізіологічна. До півтора-двох років здорова дитина здатний харчуватися з загального столу, отримуючи при цьому всі необхідні для повноцінного розвитку речовини. Одночасно з цим відбуваються і зміни в організмі матері, і як наслідок, змінюється склад грудного молока. Воно стає більш поживним, збільшується концентрація речовин, які дають свого роду старт для розвитку організму дитини відокремлено від матері.

Є жінки, які годують дітей до 4-5 років, але сучасні лікарі вважають це зовсім необов'язковим. За рекомендаціями ВООЗ грудне молоко необхідно дитині до 2 років. Відучити дитину від нічного годування груддю, звичайно ж, можна і раніше. А точний термін завершення лактації мама визначає самостійно. Це залежить і від її зайнятість, і від стану здоров'я.

Отучаем дитини від грудного вигодовування також у наступних ситуаціях:

  • годування стають виснажливими, після них мати відчуває себе втомленою;
  • при тривалих перервах у годівлі молока не набирається стільки, скільки раніше, і відчуття наповненості молочних залоз відсутній;
  • з'явилася біль у грудях з-за інтенсивного розсмоктування дитиною порожніх молочних залоз.

Коли мама відчуває, що час для припинення лактації підійшло, перед нею постає питання: як відучити дитину від грудного вигодовування, не викликавши при цьому у нього стресу? На жаль, переважна більшість дітей не бажають добровільно відмовлятися від маминого молока, незважаючи на той факт, що вони не відчувають дефіциту живлення. Для дитини час годування - це можливість близького спілкування з мамою, в цей момент малюк щасливий і умиротворений, йому добре і спокійно. Про це повинна пам'ятати кожна мама, яка вирішила правильно відучити від грудного вигодовування, без стресів. Якщо дитина ситий і, тим не менш, випрошує материнську груди, значить, йому необхідно увага, ласка і мамина турбота. Якщо мама забезпечить дитини належним увагою, то проблема практично вирішена, залишиться усунути тільки механічну залежність дитини від смоктання.

Механічна залежність не обов'язково пов'язана з грудним вигодовуванням, сюди ж можна віднести і смоктання малюком пляшечки, соски або власного пальця. Зазвичай батьки намагаються відвернути дитини чим-небудь, щоб він переключив свою увагу з грудей (пляшечки, соски) на інше заняття або предмет. Це добрий і нешкідливий спосіб, але він має короткочасний ефект, увагу дитини доводиться перемикати постійно, а це дуже стомлює батьків. Щоб не провокувати у малюка інтерес до маминих грудей, не переодягайтесь при дитині, не згадуйте в розмові слова, які можуть викликати у дитини асоціації з маминими грудьми. Чим менше дитина буде бачити предмет свого бажання, тим менше буде про нього згадувати. Як показує практика, прийоми з гірчицею та іншими гіркими або неприємними на смак засобами, дають ефект лише в окремих випадках. Діти дуже винахідливі і швидко справляються з нав'язаними їм труднощами доступу до маминих грудей. Тому проблему потрібно вирішувати на психологічному рівні. Можна влаштувати змагання або гру, засновану на відмову від грудей. Якщо дитина категорично не хоче кидати груди, то, цілком можливо, це викликано не простою примхою і на це є об'єктивні причини.

В яких випадках не рекомендується відлучати дитину від грудей:

  • переїзд, зміна обстановки;
  • період хвороби у дитини або відразу після нього;
  • стресові ситуації в сім'ї;
  • болісне прорізування зубів.

У таких ситуаціях з отучением від грудей краще почекати і дочекатися більш вдалого моменту.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua