← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Грудне вигодовування

версія для друку

Правила грудного вигодовування

Рекомендації ВООЗ по грудному вигодовуваннюгрудне вигодовуванняКожна жінка повинна знати, що її молоко є найбільш повноцінною їжею для її дитини в перші 6 місяців життя, а за деякими окремими спостереженнями і протягом першого року життя. Тому вона повинна прагнути виконувати правила успішного грудного вигодовування, щоб забезпечити для свого малюка здоров'я, а також кращі умови для росту і розвитку її організму.

1. Раннє прикладання до грудей протягом першої години після народження.
 
2. Навчання правильного прикладання включає в себе не тільки правильне положення у грудях, але і здатність матері контролювати поведінку дитини біля грудей і при необхідності правильно забирати груди.

3. Виключення годування новонародженого з пляшки або іншим способом до того, як мати прикладе його до грудей, щоб у дитини не сформувалася установка на будь-яке інше годування, окрім грудного.

4. Спільне утримання матері і дитини в одній палаті.

5. Виключно грудне вигодовування з перших днів життя дитини і до 6-ти місяців. За окремим дослідженням на грудному вигодовуванні без шкоди для свого здоров'я він може перебувати аж до виконання 1 року.

6. Правильне положення дитини біля грудей, яке дозволяє матері уникнути багатьох проблем і ускладнень з грудьми.

7. Годування за вимогою дитини. Необхідно прикладати малюка до грудей з будь-якого приводу, надавши йому можливість смоктати груди коли він хоче і скільки хоче. Це необхідно не тільки для насичення малюка, але і для психоемоційного комфорту. Для психологічного комфорту малюк може прикладатися до грудей до 4 разів на годину.

8. Тривалість годування регулює дитина: не слід відривати дитину від грудей раніше, ніж вона сама відпустить сосок, якщо він тримає груди правильно (і вам при цьому не боляче). Якщо дитина в процесі годування змінив положення і взяв груди не правильно, необхідно забрати груди і знову запропонувати дитині взяти її.

9. Нічні годування і спільний сон матері і дитини забезпечують стійку лактацію і захищають жінку від наступної вагітності до 6 місяців в 96% випадків. Крім того, нічні годування повноцінні.

10. Виняток допаивания і докармливания дитини до 6 місяців. Якщо дитина хоче пити, його слід частіше прикладати до грудей.

11. Повна відмова від сосок, пустушок і пляшкового годування. При необхідності введення догодовування його слід давати тільки з чашки, ложки або піпетки. Іноді достатньо одного годування з пляшки, щоб дитина перестала брати груди правильно. Кожне застосування пляшки вносить плутанину в манеру дитини захоплювати груди.

12. Не слід перекладати дитину до другої грудей раніше, ніж він висмокче першу груди. Якщо мати поквапитися запропонувати малюкові другу груди, він недоотримає пізнього молока, багатого жирами, в результаті у малюка можуть виникнути проблеми з травленням: лактазна недостатність, пінистий стілець. Тривале смоктання забезпечить повноцінну роботу кишечника.

13. Виключення миття сосків перед годуванням і після нього.
Часте миття грудей призводить до видалення захисного шару жирів ареоли і соска, що призводить до утворення тріщин. Груди слід мити не частіше 1 разу в день під час гігієнічного душу. Якщо жінка приймає душ рідше, то і в цьому випадку немає необхідності в додатковому миття грудей.

14. Виключення додаткового зціджування молока після кожного годування. Через 2-3 тижні після народження, при правильно організованому грудному вигодовуванні молока виробляється рівно стільки, скільки потрібно дитині, тому е виникає необхідності в зціджуванні після кожного годування. Зціджування необхідно у разі лікування маститу, нагрубання грудей, при нестачі молока, у разі вимушеного розлучення матері з дитиною.

15. Відмова від частих контрольних зважувань дитини після виписки з родового будинку, що проводяться частіше 1 рази в тиждень. Ця процедура не дасть інформації про повноцінність харчування немовляти. Вона тільки нервує матір, призводить до зниження лактації і необґрунтованого введення догодовування.

16. Підтримка матерів, що годували своїх дітей грудьми до 1-2 років. Спілкування з жінками, що мають позитивний досвід грудного вигодовування, допомагає молодій матері знайти упевненість в своїх силах і отримати практичні поради, що допомагають налагодити годування грудьми. Тому молодим матюкаючи рекомендується звертатися в материнські групи підтримки грудного вигодовування якомога раніше.

17. Навчання догляду за дитиною і техніці грудного вигодовування необхідні сучасній матері, щоб вона змогла без зайвих клопотів з зручністю для себе і малюка ростити його до року. Налагодити догляд за новонародженим і навчити техніці грудного вигодовування матері допоможуть консультанти з грудного вигодовування. Чим швидше мати навчиться материнства, тим менше розчарувань і неприємних моментів перенесе вона разом з малям.

18. Збереження грудного вигодовування до виповнення дитині 1-2 років. Годування тільки до 1 року не є фізіологічним терміном припинення лактації, тому при відлученні від грудей страждають і мати і дитина.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua