← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Гиполактация

версія для друку

Головне - налаштуватися!«У мене мало молока». Як часто ми чуємо ці слова від молодої мами. Чим же допомогти?

Насправді виявляється, що грудного молока багато, але не вистачає практичних навичок та впевненості в тому, що його достатньо. Перш ніж йти до педіатра за порадою чи за рецептом адаптованої суміші, оцініть власні сили і можливі помилки з вашого боку.

На жаль, в нашій країні в штаті дитячих поліклінік і жіночих консультацій не передбачений фахівець з грудного вигодовування. Але таким фахівцем-професіоналом може стати саме мама. Треба тільки захотіти!В чому проблема?Перший крок

Насамперед відповісти самі собі на питання: «Чому я вважаю, що у мене мало грудного молока?» Можливі варіанти відповіді:

 • малюк плаче більше, ніж звичайно;
 • я відчуваю що дитина хоче, щоб його годували частіше;
 • малюк довго смокче груди під час годування;
 • він проявляє занепокоєння у грудях або відмовляється від їжі;
 • малюк смокче пальчики або пустушку в перервах між їжею, навіть відразу як посмокче груди;
 • після годування сумішшю з пляшечки дитина довше спить.

Може, ви стурбовані тим, що з моменту народження дитини ваша груди недостатньо наповнена молоком, вона стала м'якше, ніж була до цього, або молоко перестало просочуватися з грудей? А можливо хтось з ( подруга, мама, лікар сказав. Що молока у вас мало. Саме після цього багатьом здається - кількість молочка зменшується...

Ствердні відповіді на перераховані вище питання не є вірогідною причиною нестачі грудного молока: явища, які ми спостерігаємо, нормальні.

Дитина смокче пустушку відразу після годування? Він прагне задовольнити свій смоктальний рефлекс.

Ваша мама стверджує, що вся жіноча лінія роду мало годувала грудьми своїх дітей? Доведено, що така особливість не передається у спадок.

Дитина плаче більше, ніж зазвичай? Можливо, у нього сьогодні поганий настрій. Його замучили коліки або малюк просто втомився...

Не шукайте причину нестачі грудного молока у таких уривчастих висновках: природа подбала про ймовірні тимчасових невдачах і грудне молоко «втекти» не може! Навіть якщо по ряду обставин ( наприклад, опинилися в лікарні ) ви кілька тижнів не годували малюка грудьми, є шанс почати прямо зараз: протягом трьох місяців після пологів в організмі жінки активно виробляється гормон пролактин «відповідальний» за лактацію.

Отже, проведемо проміжні підсумки. Вам, природно, не байдуже здоров'я малюка, засмучує недостатнє ( уявне чи реальне ) кількість самої незамінною їжі для дитини грудного молока. Значить, ви готові діяти, щоб виправити ситуацію. А це - перший крок до психотерапевтичному вирішення проблеми.

У жінки після кесаревого розтину, а також після передчасних пологів часто виникає первинна гіпогалактія ( цим науковим терміном позначають недостатню вироблення грудного молока ). Якщо ви потрапили в число таких мам, головне - не втратити настрій на грудне вигодовування. Подолавши певні труднощі, ви зможете годувати малюка своїм молоком.

До групи ризику по гіпогалактії можна віднести і мам, яким під час пологів активно стимулювали родову діяльність або проводили медикаментозне знеболювання - при цьому часто порушується природний гормональний фон в організмі, що зовсім не сприяє вдалому старту лактації.

Важливий момент: заздалегідь вибираючи пологовий будинок, орієнтуйтеся на спільне перебування мами і малюка, на раніше прикладання новонародженого до грудей і контакт шкіра до шкіри. У багатьох пологових будинках для профілактики гіпогалактії практикують психотерапевтичні методи, фітотерапію, рефлексотерапію, акупунктуру, гомеопатію та ін. А ще у вибраному вами медустанові повинні працювати добрі люди. Шукайте тільки такі пологового будинку!

Пелюшка - друг і помічникДругий крок

Як насправді з'ясувати, чи отримує ваш малюк достатньо молока? Метод простий - перевірка «на мокрі пелюшки». Підрахуйте, як часто дитина забруднює пелюшки ( саме пелюшки, а не одноразові підгузники! ). Новонароджені та діти перших місяців життя мають мочитися від шести і більше разів на день, причому сеча повинна бути безбарвним або блідо-жовтого кольору.

Якщо дитина виключно на грудному вигодовуванні і при цьому «використовує» шість і більше пелюшок на добу, йому абсолютно точно вистачає молока, незалежно від його ваги і зросту при народженні та на даний момент.

Оцінка кількості молока з допомогою мокрих пелюшок - другий крок до вирішення проблеми. Якщо ж ви даєте дитині воду або інші напої, що цей тест не допоможе: сеча буде вироблятися з води і при цьому дитині може не вистачати грудного молока.Приріст або недовагаТретій крок

Регулярна перевірка ваги маляти потрібна лише у разі. Якщо ви все-таки впевнені у недостатній кількості свого молока. Але не варто мучити себе щоденним зважуванням дитини, користі це не принесе: ви нервуєте, кількість молока різко зменшується.

Зважуйте дитини регулярно - щомісяця або кожні два місяці. Якщо вага малюка викликає у вас занепокоєння, зважуйте його щотижня ( але не кожен день! ). Всі дані заносите в окрему табличку: горизонтальні рядки вписуйте місяці життя, починаючи з місяця народження, вертикальні - вага дитини в грамах ( наприклад, маса тіла дитини при народженні-3700 г - це відправна точка вашого графіка ).

Здоровий малюк повинен додавати у вазі від половини до одного кілограма щомісяця або мінімум 125 г щотижня. Діти, вскармливаемые тільки грудьми, в перші місяці можуть набирати вагу набагато швидше. Це цілком нормально і навіть закономірно і свідчить лише про те, що грудне молоко - найкраща їжа для немовляти.

Як правило, через 4-5 місяців крива набрання ваги дитиною, якого годують тільки грудьми, падає. Якщо крива набору ваги малюком досить плавне, без різких стрибків вниз, значить, з вашим грудним молоком, його кількістю все в порядку. Пам'ятайте: під час хвороби надбавка у вазі ( та й у зростанні теж ) сповільнюється або зупиняється і лише через кілька днів після одужання дитинка знову почне додавати і грами, і сантиметри.

Тимчасові невдачі

Зменшення вироблення молока може бути викликано різними причинами. Фізіологічно зумовленими є так звані лактаційний ( гипогалактические ) кризи. Вони можуть повторюватися з інтервалами приблизно в 28-30 днів, що пов'язано з циклічністю гормональної активності жіночого організму.

У ці дні тимчасового зменшення вироблення молока треба частіше прикладати малюка до грудей, і через 3-4 дні колишній обсяг молока відновиться. Іноді дитина сама відмовляється від грудей, або створені вами умови годівлі йому не підходять.

Виключіть такі ситуації:
 • дитина смокче груди в неправильному положенні ( захоплює тільки сосок, а не всю навколососкову область; губи витягнуті вперед, щоки втягнуті; чути прицмокували звуки, але не чути, як дитина ковтає молоко );
 • у дитини захворювання порожнини носа або рота ( наприклад, молочниця або банальний нежить );
 • смакові якості молока змінилися за відновлення менструального циклу ( хоча більшість дітей на це не реагують ) чи ви їли продукти, що змінюють смак грудного молока, - часник, цибулю, прянощі. Свіжа білокачанна і квашена капуста, солоні огірки, всі види газованої води, швидше за все, викличуть у дитини метеоризм. Влітку будьте обережні з ранніми овочами - вони можуть містити велику кількість нітратів;
 • малюка годують строго по режиму, а не на його вимогу; нічні годування не допускаються; дитини рідко беруть на руки, мало пестять, боячись розпестити.

Увага: для успішного грудного вигодовування, так і просто для здоров'я немовляти, треба робити все з точністю до навпаки!Кілька корисних порад

За статистикою. Серйозні проблеми з виробленням молока існують не більше ніж у 4% жінок. У багатьох випадках гіпогалактія обумовлена іншими причинами.

Тому необхідно:
 • Заспокоїтися, налаштуватися на годування груддю.
 • Виключити стресові ситуації.
 • Стимулювати прихід молока гомеопатичними препаратами ( типу «Млекоин» ) і готовими лактогонными зборами ( наприклад, «Лактовитом» ).
 • Спробувати збільшити виробництво молока з допомогою лактогонных рецептів, використовувати які, чергуючи, потрібно акуратно - молока може прийти дуже багато!
Рецепти:

1 ч.л. кмину заварити 1 склянкою киплячого молока. наполягати 10-15 хвилин. Пити ковтками протягом дня.

3 ч.л. сухої кропиви заварити 2 склянками окропу, настоювати 10-15 хвилин ( свіжу траву кропиви наполягати тільки 2 хвилини ). Приймати протягом дня.

0,5 склянки очищених волоських горіхів заварити в термосі 0,5 л киплячого молока ( якщо у дитини немає харчової алергії ). Настоювати протягом 3-4 годин. Приймати по 1/3 склянки за 20 хвилин до кожного годування. Використовувати через день.

Медики спростовують:

Старий рецепт: перед кожним годуванням обов'язково потрібно випивати по 2 великі чашки чаю з молоком. Доведено: зайва рідина не тільки не стимулює лактацію, але і зменшує її.

Немає необхідності в зціджуванні: молока виробляється рівно стільки, скільки потрібно дитині. Сцеживая його до краплі, ви, травмуючи груди, викликаєте зайве молоко для наступного годування. Зціджування іноді необхідно в перші тижні, коли ви разом з малюком «погодите» свої позиції. Після того як лактація встановилася, головним стимулятором є дитина - ваш організм підлаштовується під нього.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua