← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Аналіз грудного молока

версія для друку

Бактерії в грудному молоціАналіз грудного молока, Стафілокок грудному молоціЯк захистити малюка від мікробів, що оселилися в грудному молоці?

Величезною перевагою грудного вигодовування є абсолютна стерильність грудного молока. Але лікарі виявили, що навіть у такий чудовий продукт, як мамине молочко, можуть пробратися шкідливі бактерії.

І якщо нашим родительницам і в голову не приходило зцідити молоко в пробірки і віднести в лабораторію, то серед сучасних матусь аналіз грудного молока на стерильність користується нечуваною популярністю. Варто його здавати, яких «шкідників» можна виявити в молоці і що робити, якщо аналізи не ідеальні?Збір грудного молока для аналізу

Отже, якщо сумнів в якості молока зародилися і думка про те, що не отримує дитина з порцією вітамінів і деяку дозу мікробів, не дає спокою, варто запастися потрібною адресою і терпінням. Збір грудного молока для аналізу - справа тонка і вимагає граничної акуратності.

Для початку підготуйте посуд: дві стерильні пробірки або баночки ( кип'ятити 15 хвилин ). Потім ретельно вимийте руки з милом і область ареоли, витріть рушником або, що ще краще, стерильною серветкою. Перша порція молока ( 5-10 мл ) зціджує в раковину, друга - в баночки ( 10 мл ).

Молочко з лівої і правої груді не можна змішувати для кожної проби належить своя баночка. Потім молоко відвозять за місцем призначення і приблизно тиждень чекають результатів бактеріологічного посіву ( швидше не вийде, так як бактеріям потрібно час, щоб вирости на спеціальних середовищах ).

Зазвичай паралельно з визначенням кількості і якості бактерій досліджують і їх стійкість до впливу різних ліків ( антисептиків, бактеріофагів, антибіотиків ). Це допомагає знайти найбільш ефективний метод лікування. Між зціджуванням молока в стерильний посуд і доставкою його в лабораторію повинно пройти не більше трьох годин, інакше результат буде неточним. Часто мамина тривога виявляється помилковою, але іноді потрібна консультація дитячого гастроентеролога.Аналіз грудного молока на стафілокок

Аналіз грудного молока, Стафілокок грудному молоціЩо ж шукають лаборанти, розглядаючи молоко під мікроскопом? Всюдисущих мікробів, серед яких можуть бути як майже нешкідливі ентерококи і епідермальні стафілококи, так і грізні клебсієла, кишкова паличка, гриби Кандида та золотистий стафілокок.

Зазвичай ці підступні вороги проникають в молоко через мікротріщини ніжної шкіри соска. Такі тріщини не викликають хворобливі відчуттів, непомітні, але майже неминучі при частому прикладанні дитини до грудей. Самі по собі мікротріщини не небезпечні, але, коли захисні сили організму ослаблені, бактерії атакують саме ці вразливі ділянки шкіри.

«Погані» бактерії можуть принести чимало занепокоєння і мамі, і дитині. Наприклад, стафілокок: невелике непоказне зерня - а саме так виглядає цей шкідник» під мікроскопом - виявляється небезпечним супротивником. У його арсеналі микрокапсула, що допомагає проникненню мікробів у тканини організму, ферменти, що руйнують структуру клітин, більше десятка різних токсинів.

Самий шкідливий із стафілококів -стафілокок золотистий. . Серед симптомів зараження стафілококом. - пронос, блювота, болі в животі, гнійники і фурункули на шкірі, стафілококові ангіни і плеврити. З поверхні шкіри стафілокок може потрапити в грудну залозу, спричинюючи гнійні мастити, а зі слизових оболонок верхніх дихальних шляхів - в порожнину вуха та придаткових пазух носа, провокуючи розвиток отиту та гаймориту.

У клебсієл, кишкової палички та гриби теж приємного мало. Найшкідливіше їх зброя - здатність зброджувати сахарозу, глюкозу і лактозу з утворенням великої кількості газу. Не дивно, якщо малюка, атакованого цими бактеріями, мучать болі в животику! Але є і хороша новина: наявність шкідливих бактерій у маминому молочці - зовсім не вирок грудного вигодовування.Аналіз грудного молока

Зазвичай, якщо ознак маститу немає, гастроентеролог призначає курс лікування мами і радить давати дитині біфідо - і лактобактерії для профілактики дисбактеріозу. У боротьбі з мікробами більшість лікарів віддають перевагу бактеріофагів і рослинним антисептиків. Антибіотики використовуються вкрай рідко. Але якщо це все ж необхідно, лікар підбере ті ліки, які не впливають на лактацію.

Годуючим жінкам рекомендується зробити аналіз грудного молока на стерильність», але при цьому не припиняти природного вигодовування при виявленні в грудному молоці мікробів, а звернутися до лікаря для призначення лікування. У цьому випадку можна продовжити годувати дитину грудьми, і користь від материнського молока буде перевищувати шкоду від поганих мікробів, які в результаті впливу ліків скоро зникнуть.

Імуноглобуліни маминого молока стимулюють процеси обміну речовин, захищають кишечник від розмноження патогенної мікрофлори, підвищує опірність організму інфекціям. Впоратися з таким суперником, як грудне молоко, мікробам буде непросто! Профілактичні заходи теж не завадять.

Для початку подбайте про правильне харчування. Велика кількість солодкого створює ідеальне середовище для розмноження мікробів. Іноді варто мамі виключити з раціону солодке, здобне, борошняне - і малюк починає відчувати себе краще.

Крім обов'язкових гігієнічних процедур корисно змащувати область ареоли масляним розчином вітамінів А і Е підвищує еластичність шкіри і перешкоджає утворенню тріщин. І нехай бактерії тримаються подалі!на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua