← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Після пологів лохії

Що таке лохії після пологів, якими вони повинні бути

Скільки часу йдуть після пологів лохіїпісля пологів Лохії, що це таке за явище, яке час вони тривають і коли можна говорити про патологію? Почнемо з того, що даним терміном називають виділення з піхви жінки, яка пережила пологи (природні або кесарів розтин).

Скільки йдуть лохії після пологів, якщо немає ускладнень, відомо - це максимум 2 місяці. При цьому перший тиждень виділення досить рясні, більш рясні, ніж менструація. Жінка рідко може обійтися звичайними гігієнічними прокладками навіть з великою кількістю «крапельок». Відразу після пологів у більшості пологових будинків видають стерильну марлю, складену в кілька разів. Після рекомендується використовувати спеціальні післяпологові прокладки, вони володіють високим ступенем поглинання, що продаються в аптеках.

Приблизно через 5-7 днів кров припиняє виділятися, їй на зміну приходить коричнева «мазанина», але все ще досить рясна. У цей період часу буває, що після пологів лохії закінчилися і знову почалися - це говорить про патології, лохіометра. Вона являє собою скупчення крові, слизу, а іноді і залишків плаценти в порожнині матки. Трапляється це через анатомічних особливостей матки, шийки, що утворилася на ній гематоми, яка стає механічним перешкодою до виходу крові з матки. Цієї ж затримкою можна пояснити чому після пологів виділення (лохії) неприємно пахнуть, запах гнильний. Нерідко такий симптом виникає вже при почався запаленні, адже кров - живильне середовище для хвороботворних бактерій.

Потрібно чи лікування? Так, обов'язково. Але первинна діагностика. Лікар проводить огляд, на якому може бути виявлена збільшена матка і практично повна відсутність лохій, або навпаки - кровотеча (якщо механічної перешкоди до відтоку крові більше немає). Зробити правильний висновок допоможе ультразвукове дослідження. Якщо в матці виявляться залишки плаценти, то буде рекомендовано їх хірургічне видалення (процедура вискоблювання). Якщо в матці виявляться тільки скупчення лохій, то може бути рекомендований профілактичний прийом антибіотиків, а також препаратів, що скорочують матку, особливо якщо кровотеча рясне.

Побоювання жінки повинно викликати не тільки якщо після пологів лохії запах знайшли, але і з'явилися болі в області живота або попереку, підвищилася температура тіла. Потрібно також врахувати, що останній симптом нерідко є і є варіантом норми при так званому встановлення грудного вигодовування, коли у жінки спостерігаються перші і сильні припливи грудного молока.

Причиною лохиометры може бути і субінволюція матки - її повільне скорочення. Це може бути обумовлено різними гінекологічними захворюваннями, наприклад, міома матки, аденоміоз, інфекції. Ризик даної патології підвищений у зовсім юних і «вікових» породіль.

Як самостійно допомогти матці швидше скоротитися, тобто зменшити тривалість виділень (лохій) після пологів:

  • не відмовлятися від уколів окситоцину в пологовому будинку і льоду, який кладуть на матку відразу після пологів;
  • намагатися періодично лежати на животі;
  • якщо пологи були природніми - не залежуватися, більше рухатися, низька фізична активність - одна з головних причин утворення лохиометры;
  • носити післяпологовий бандаж або обматываться пелюшкою;
  • частіше годувати дитину грудьми за вимогою, це призводить до вироблення гормону окситоцин в організмі, який і скорочує матку.

А коли закінчаться після пологів лохії - саме час відвідати гінеколога для огляду та обговорення відповідного методу контрацепції. Зазвичай виділення повністю припиняються через 1-2 місяці після пологів. Причому практично весь післяпологовий період, за винятком перших днів, які жінка зазвичай проводить в пологовому будинку, спостерігаються коричневі виділення, а потім і зовсім світла і незначна «мазанина». Іноді лохії плавно «переходять» в менструацію, яка може у деяких жінок початися вже через 4 тижні після пологів.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua